Jump to content

Kompilacije by vdzele


Preporučeni Komentari

VII Deo

Na server sam ove nedelje postavio 1990-e brza muzika, žanrovski je to ovako:

Alternative Rock, Hard Rock, Grunge, Indie Rock, Southern Rock, Blues Rock, Folk Rock, Arena Rock, Pop Rock, Power Pop, Pop Punk, Indie Pop, Pop, Synth-pop, Soul, Soul-Jazz, RnB/Swing....

Ovo bi trebalo da bude poslastica onima koji su se učaurili i zapekli u neka stara vremena :oldtimer: 

Kome se svidi neka pesma nek pogleda na discogs.com više o autoru. Ko želi da stalno dobija moje kompilacije, tako da ne promaši neku ili da me stalno cima, nek mi naznači u PP.

Ova sesija ima 374 pesme, odnosno 10,8GB. Skidaj direktno sa servera rar file (dole), nemoj preko torrenta ili zip file (desno). U prilogu imate sve pesme u ponudi.

04_pop_rock_brzo_1990.xls

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

VIII Deo

Imamo 1999-e sporu muziku, žanrovski je to ovako:

Alternative Rock, Grunge, Indie Rock, Southern Rock, Blues Rock, Folk Rock, Pop Rock, Indie Pop, Pop, Synth-pop, Soul, Soul-Jazz, Ballad, Acoustic,...

Opet imamo i direktorium koji sam nazvao "NE". Ovaj folder je nastao u doba dok sam bio DJ. Tu sam stavljao pesme koje nebi nikad pustio dok sam dj-isao. To su pesme za moje lično korišćenje kući. Nažalost taj direktorium je svaštara, tu su svi žanrovi izmešani. Ko ima snage da njih opet sortira i prebacuje po folderima koje sam već formirao i poslao na skidanje nek to uradi.

Kome se svidi neka pesma nek pogleda na discogs.com više o autoru.

Ova sesija ima 538 pesama, odnosno 15GB. Skidaj direktno sa servera rar file (dole), nemoj preko torrenta ili zip file (desno). U prilogu imate sve pesme u ponudi.

05_pop_rock_sporo_1990.xls

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

IX Deo

Imamo 1999-e sporu muziku, žanrovski je to ovako:

House, Deep House, Soulful House, Funk, Soul, Neo Soul, R & B, Contemporary R&B, Acid Jazz, Swing, Electronic, Broken Beat, Trip Hop, Downtempo, Easy Listening, Ambient, Ballad, Acoustic,…

Imamo još jedan direktorium, njime ulazimo 1980-e. U pitanju je takođe spor ritam

Ovde bi naglasio da 1980, 1970, i 1960 nisam sortirao po žanrovima već samo podelio po brzini ritma. Tu su svi žanrovi izmešani.

Ova sesija ima 343 pesama, odnosno 9,9GB. Skidaj direktno sa servera rar file (dole), nemoj preko torrenta ili zip file (desno). U prilogu imate sve pesme u ponudi.

1990_1980_sporo.xls

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

X Deo

Imamo 1980-e brzu muziku, žanrovski je sve izmešano.

Opet bi naglasio da 1980, 1970, i 1960 nisam sortirao po žanrovima već samo podelio po brzini ritma. Tu su svi žanrovi izmešani.

Ova sesija ima 428 pesama, odnosno 12,2GB. Skidaj direktno sa servera rar file (dole), nemoj preko torrenta ili zip file (desno). U prilogu imate sve pesme u ponudi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

XI Deo

Imamo 1980-e, žanrovski je sve izmešano kao i tempo - sporo i brzo zajedno.

Opet bi naglasio da 1980, 1970, i 1960 nisam sortirao po žanrovima već samo podelio po brzini ritma. Tu su svi žanrovi izmešani.

To je direktorium koji sam nazvao "NE". Ovaj folder je nastao u doba dok sam bio DJ. Tu sam stavljao pesme koje nebi nikad pustio dok sam dj-isao. To su pesme za moje lično korišćenje kući. Nažalost taj direktorium je svaštara, tu su svi žanrovi izmešani. Ko ima snage da njih opet sortira i prebacuje po folderima koje sam već formirao i poslao na skidanje nek to uradi.

Ova sesija ima 487 pesama, odnosno 14,2GB. Skidaj direktno sa servera rar file (dole), nemoj preko torrenta ili zip file (desno). U prilogu imate sve pesme u ponudi.

1980_NE.xls

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

XII Deo

Ovo je poslednji deo

Imamo 1970 i 1960, žanrovski su prisutni samo: disco, soul i funk.

Par pesama ne pripadaju ovim žanrovima. Nisam imao do sada vremena da nanovo preslušam sve ostale žanrove, tu bi mi trebalo dosta vremena. Tako da je samo ovo prisutno.

Ova sesija ima 574 pesama, odnosno 13,6GB. Skidaj direktno sa servera rar file (dole), nemoj preko torrenta ili zip file (desno). U prilogu imate sve pesme u ponudi.

1960.xls

1970.xls

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je podsetnik za sve one koji nisu skinuli 1960 i 1970 kompilaciju. Na serveru stoji još 1 dan 6 sati do brisanja.

 

Ovo je ujedno moje poslednje javljanje za na ovoj temi. Imam i pitanje za sve vas koji ste skidali kompilacije:

Da li ste naišli na neke pesme koje su vam se svidele?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

I Deo (pop rock 60 70ih)

Posle duže pauze sam rešio da počnem da kompletiram pop-rock muziku 60 i 70ih. Ovo kompletiranje će trajati duže vremena jer ću za ove dekade odvojiti dosta više vremena u preslušavanju kvlaitetnih snimaka. Mislim da ova muzika zavređuje da se "iskopa" u što boljem izdanju.

Stim u vezi sam zadnjih par nedelja skidao dosta različitih izdanja i pažljivo upoređivao snimke. Za jednu pesmu sam skidao do 5-8 izdanja i slušao razlike. Negde je bilo i manja ponuda.

Ako su bili cd-ovi onda sam se prevashodno orijentisao na stara izdanja iz 80ih pošto su dosta bolja nego današnja, mada sam uvek skidao i novija. Ako je bilo u ponudi Super Audio CD i HDTracks i njih sam skidao. Takođe sam skidao i Vinil-ripove. Njih ima najviše u mojoj kolekciji jer su se pokazali kao najkvalitetniji reprezenti duha te muzike. Posebno bi pozvao skeptike prema vinil-ripovima da skinu kompilaciju i nek uporede snimke sa svojim CD-ovima. Isto tako ako neko nađe neki bolji snimak nek me obavesti.

Ovo je prva sesija ovih dekada i one neće imati puno pesama jer su pesme dosta veće. Primera radi najveća pesme ima 956mb (Pink Floyd - Echoes, 32/192). Nosač zvuka odakle je skinuta pesma će te prepoznati tako što SACD ima format 24/88.2 dok su vinil ripovi 24/96, 24/192 i 32/192. Ovo je jedna solidna test kolekcija za vaše cenjene uređaje.

Sledeća sesija će biti za nekoliko nedelja, ovo kompletiranje će trajati mesecima. Oni koji smatraju da sam trebao neke druge pesme stavljati - njima neću odgovarati. Veći deo autora tek dolazi u kolekciji, ovo je tek početak. Ali ako vidite nekog autora u sesiji i samo par pesama od njega - to je to od njega. Ponekad će uploviti i neka novija pesma jer ja uvek paraleno popunjavam i novije pesme u mojoj zbirci. Ko je skidao ranije moje kompilacije nek je stavi u odgovarajući folder.

Iz razloga što sam izbrisao listing svih onih kojima sam ranije slao kompilacije sad će morati nanovo da mi pošalju privatnu poruku ako žele link za skidanje. Ko želi i sve buduće sesije da prima nek mi naznači u poruci.

Ova sesija ima 125 pesama, odnosno 13,2GB. Skidaj direktno sa servera rar file (dole), nemoj preko torrenta ili zip file (desno). Pesme stoje na serveru nedelju dana. U prilogu imate sve pesme u ponudi.

pop rock 60 70 (I deo).xls

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...