Jump to content

Turbosound TSW124


remam

Preporučeni Komentari

5 hours ago, apexaudio said:

Moj savet je ne raditi ovu Turbosound kutiju, to nije prava horna vec band-pass sa reflexom u vidu levka. Efikasnost ispod 100Hz je mala, ima dosta kick basa ali je nedefinisan. Zvucniku te snage i hoda membrane nije potrebna kompresiona komora bolje je uraditi bassreflex ili hornreflex,

http://forum.speakerplans.com/apex2181_topic76896.html

Pozdrav

A npr.ovo,navodno takodje za PD2450?!

wbin24-dimension2.pdf

wbin24-angle.pdf

wbin24-dimension.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

58 minutes ago, grau said:

 

Mislim da je najpametniji nacin da se iskoristi ponistavanje izoblicenja membrane upotrebom dva zvucnika od kojih je jedan okrenut za 180 stepeni i okrenuta mu je faza (tako da su samo izoblicenja u kontra fazi) ono sto je uradio Dynacord kod B3 ili PWH218. Ovo sa portom mi deluje samo kao reklamni trik i port nepotrebno povecava zapreminu kutije bez nekog korisnog efekta, mozda da je dublji i u obliku levka pa da pojaca mid bas... ali takve kutije vec postoje recimo RCF i nisu okretali jedan drajver verovatno smatraju da je ponistavanje izoblicenja na ovaj nacin neznatno. Uvek postoje neka neuobicajena resenja, ali ja sam ipak za main stream.

Konstrukcija kutije je uvek kompromis, specificni zahtevi a najcesci su dimenzije kutije odredjuju koliko kompromisa i aproksimacija pravimo. Izdvojio sam dva moja projekta W181 je klasicni folded horn koji je savijen u kutiji uz sto manje lomljenje uglova prikazana je i u razvijenoj formi. Druga konstrukcija je sa dva drajvera gde su dimenzije bile prioritet.

dynacord b3.png

APEXaudio QC218.JPG

APEX W181.JPG

APEXaudio W181 Horn.JPG

APEX QC218 Horn.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pokusacu sa ovim softverom da uradim detaljnu simulaciju i analizu sa konkretnim premerenim T/S parametrima PD2450,videcu sta ce mi reci kako ce da funkcionise i u jednom i u drugom binu..

http://www.hornresp.net/

P.S.Softver je veoma zanimljiv za razne tipove bas horni,ali i ostalih konstrukcija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...