Jump to content

Kutije visoke osetljivosti


shonne

Preporučeni Komentari

Ja moram opet. Ovde su drajveri bili 100dB na papiru a koliko je bilo na dasci nemam pojma ali EL84 u triodi je mogla poprilično glasno da prosvira.

Ne mora da košta kesu bubrega kao neki predlozi ovde bez obzira što čovek ima kintu ili kobajagi ima nebitno.

Kakve su to, skrivene želje, šta li? Ja kad bi ispiso moje skrivene želje Kačavenda i Pahomije bi se zamonašili ali iskreno:sarcastic_hand:

I da, ovo tek u velikoj prostoriji može opako da radi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, grau said:

jel koristi neko ovde DSP?

Imam Behringer DEQ2496, nabavio ga pre par meseci ali tek prosle nedelje isprobao u sistemu. Radi fenomenalno, nije skup. Koristim ga sa optickim in/out, montiran izmedju izvora i DAC-a. Jos sam u postupku isprobavanja i upoznavanja sa uredjajem, uglavnom, sta mu se zada, to i izvrsi. Poseduje i automatsku kalibraciju koja mi ne znaci mnogo jer na basu koristim neke moje house curve (target curve). Sposoban je za neverovatne uske atenuacije signala od nevidjenih 40dB. Korekcije gaina na grafickom i parametrickom EQ, klasicnih +-15dB. Za vikend smo ga isprobali A-B testom, kad je sve na nuli niko nije mogao da primeti dali je u sistemu ili ne. Dusu dao za sredjivanje basa.

Inace, imam i drugi DSP koji je sastavni deo elektronskih skretnica, generacijski je stariji i skromnijih mogucnosti.

Beatgoeson ima automatski room correction uredjaj za sredjivanje basa do 200Hz, koji sigurno dobro radi ali kreira linearan horizontalni odziv.

Odlican link za vise info o DEQ2496:

http://www.decdun.me.uk/deq2496.html

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima na forumu u temi o njegovom sistemu dok je bio ovde aktivan. Koliko se secam, bilo je prilicno skupo oko 1K GBP. Po meni, relativno skupo obzirom da odradjuje samo do 200Hz.

Inace, miniDSP su odlicni proizvodi za relativno malo para, ima moj drugar, rade extra, malo se duze ceka na isporuku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima milijardu kombinacija i naravno da nije nemoguće povezati sistem na milijardu načina da proizvodi zvuk.

DSP jednostavo ima u sebi prvo ADC pa onda izvrsi to sto mu se zada pa onda to ponovo pretvori DACom u analohgni signal i preda dalje. Tu ima milion pojedinacnih elemenata op ampova koječega i u odnosu na SE pojacalo ili tube preamp koji imaju svega nekoliko elemenata a svega 3do 4 aktivna - jednostavno ne ide :)

I to samo da bi lakse podesili skretnicu ustvari da bi izbacili pasivnu skretnicu, Izjednačili nivo niskih F u odnosu na srednje i visoke. upucavanjem snage u 1 driver za LF.

Jeste jednostavnije resenje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...