Jump to content

Nigels Speed Controller


Woland

Preporučeni Komentari

Samo napred :) Ala si orobio mikroprinc? BTW taj drzac je neverovatno korisna stvar - od kada ga koristim sve je nekako lakse sa njim. Kad si vec kupio kvalitetne i skupe secice, nabavi i onu mustru za savijanje izvoda elemenata, kao i onu plasticnu modlu za savijanje nogica integralnih kola. integralna kola imaju malo razmaknute nogice i ne mogu odmah ici u podnozije ili u pcb a tim malim ručnim uredjajem se tacno dovedu na meru. To je reda par stotina dinara... (I nemoj savijati izvode. Neka stoje pravo na izlazu iz rupe u pcb. posle odseci.)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Woli sad će jedna neznalica da ti soli pamet al ajde izdrži.

Nemoj da učiš da lemiš ma onome što hoćeš da napraviš. Nađi nešto što mošeš da odlemljuješ i zalemljuješ i uvežbaj. Pogledaj one klipove pa vežbaj i kad si zadovoljan svojim lemljenjem onda pravu stvar lemi. Ostavi deo originalno lemljenih delova da upoređuješ. 

Srećno.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, ZZZ said:

Samo napred :) Ala si orobio mikroprinc? BTW taj drzac je neverovatno korisna stvar - od kada ga koristim sve je nekako lakse sa njim. Kad si vec kupio kvalitetne i skupe secice, nabavi i onu mustru za savijanje izvoda elemenata, kao i onu plasticnu modlu za savijanje nogica integralnih kola. integralna kola imaju malo razmaknute nogice i ne mogu odmah ici u podnozije ili u pcb a tim malim ručnim uredjajem se tacno dovedu na meru. To je reda par stotina dinara... (I nemoj savijati izvode. Neka stoje pravo na izlazu iz rupe u pcb. posle odseci.)

hteo sam da kupim tu mustru ali nisam znao kako se zove, ni gde da je nađem, pomogao bi link za nju i za tu skalameriju za IC, ako znaš gde ima.. hvala na savetima

5 minutes ago, skrstic said:

Woli sad će jedna neznalica da ti soli pamet al ajde izdrži.

Nemoj da učiš da lemiš ma onome što hoćeš da napraviš. Nađi nešto što mošeš da odlemljuješ i zalemljuješ i uvežbaj. Pogledaj one klipove pa vežbaj i kad si zadovoljan svojim lemljenjem onda pravu stvar lemi. Ostavi deo originalno lemljenih delova da upoređuješ. 

Srećno.

 

nemam brate na čemu da vežbam.. malo sam lemio kablove ovih dana i nisam bio zadovoljan :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sundjer na lemilici je kontra okrenut. da sam znao da hocete takvu lemilicu mogao sam Vam dati da se koristite, stoje mi dve takve. A za manje para ste mogli uzeti polovnu sa regulacijom. Sundjer debljine 1cm se nalepi na karton, poredjate otpronike kroz rupe. stavite sundjer preko toga i okrenete na stolu. Sundjer ce pritiskati elemente uz plocicu pa necete morati da savijate nogice. Secice imate sa ravnim rezom i kosim, ja koristim sa ravnim jer se posle ne ubodem na nogice

photo998468343590660403.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bezobrazno im je skup ovaj ispravljac nozica za IC.

 

Nasloni se cip bocno, nozicama  na ravnu povrsinu, prstima sa strane uhvati za telo i isprave za nijansu nozice. Zatim drugi red, i gotovo.

Ovaj ispravljac je za velike serije hienda :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, vladd said:

Bezobrazno im je skup ovaj ispravljac nozica za IC.

 

Nasloni se cip bocno, nozicama  na ravnu povrsinu, prstima sa strane uhvati za telo i isprave za nijansu nozice. Zatim drugi red, i gotovo.

Ovaj ispravljac je za velike serije hienda :) 

jeste, u istoj radnji ranije platio sam to govance duplo manje? ako me secanje ne vara...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...