Jump to content

Nazimenicni napon izmedju sasije i nule, promenljiv


_fly_

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 38
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Jebiga porucio novu. Ova je stara 7-8 godina i radila je dosta... pa zato i daju garancije 5 godina. Ali ajde ako me ne bude mrzelo pokusacu da otvorim da vidim sta je to izgorelo? Mislim da je to nesto zbog mreze. Posto je crkavao osigurac i na drugom mestu kada je pegla bila prikljucena? A to se sve desava malo pre nove godine. Kada ljudi u zgradi uljucuju sporete kuvaju, klime za dogrevanje itd itd. Nisam se bavio time strasno me to nervira. Dovolno mi je bilo sto recimo masina za ves u kupatilu i neki shucko u decijoj sobi idu na isti osigurac? I tako je sve napoako - jednom recioju haos. Napravio sam neko mini kolo za ispitivanje mreze pa cu da proverim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, sax.hifi said:

nazalost, i meni crkla masina.

gorenje.

ukljucim, zuji a ne okrece.

sad, da li je programator, puko remen ... jebem li ga.

sutra otvaram, ce vidimo.

Kondenzator proveri mu kapacitivnost, kad opadne nece da vrti. Ja sam ih promenio na mojoj masini 2 -3 komada do sada.

Recimo da je 12uF, padne na 8uF i nece da vrti motor. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 hours ago, Zen Mod said:

ajd ponovo procitaj sta sam ti napisao u postu #4

 

ako i tada ne shvatis , onda se ponajbolje batali igranja sostruja , dok neko nije poginuo

procitao, cim nadjem vremena tako cu kako si rekao
hvala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, dunavko said:

alo fly,jel ti umes da citas,tvoje je da uradis sto se trazi od tebe a ne da razmisljas.ako hoces da resis problem.

nismo zajedno ovce cuvali da sa tim tonom govoris, ma koliko ja gresio u onome sto mislim - postoji lepsi nacin komunikacije koji je dovoljno efikasan da iz toga neko nesto nauci i skonta

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A moram da dodam da ovaj topic koji sam ja otvorio nema nikakve veze sa ves masinama, programatorima i crknutim stvarima.
A pola topica je napunjeno pricama o programatoru i majstorisanju po tom pitanju.

Pola postova je off topic. Kao da je neciji chat gde se samo sto ne prica ko je sta krkao prethodnog dana.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Bajlag said:

Kondenzator proveri mu kapacitivnost, kad opadne nece da vrti. Ja sam ih promenio na mojoj masini 2 -3 komada do sada.

Recimo da je 12uF, padne na 8uF i nece da vrti motor. 

Da li je ova pojava pracena iritirajucim zvukom zde kao da pokusava da prevrti a ne moze?

Od skoro mi se desava da na programu posle primanja vode i na programu pred centrifugu ima problem "kao da nema snagu da okrene bubanj", pa sve sa jakom poteskocom uradi - dakle svi programi izmedju ova dva navedena masina radi bez problema. :rtfm:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako si povezao kao na shemi onda ti je u prvom ispravljaču gledano odozgo druga dioda okrenuta naopako? Da li si hteo standardni pinotalasni ispravljac sa 2 diode i C.T. trafoa ili mozda udvostrucivac napona na tom prvom ispravljaču

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, fly said:

nismo zajedno ovce cuvali da sa tim tonom govoris, ma koliko ja gresio u onome sto mislim - postoji lepsi nacin komunikacije koji je dovoljno efikasan da iz toga neko nesto nauci i skonta

pitao si , dobio odgovor , nisi prepoznao isti , dalo ti se na znanje , pa se jos vredjas k'o seoska mlada

nisi ispostovao kafanu u kojoj si novak

 

 

 

ajd odmori nedelju dana od pisanje

 

ZM

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Fly imate sledeci problem: indukcija koju pravi elektromagnetno polje transformatora na limove Vam uzrokuje napon koji merite. Kada bi pokusali da upalite sijalicu na taj napon izmedju nule i kucista ne bi uspeli jer bi momentalno palo na nulu. neprijatn je samo jer kad dodirnete osetite p[eckanje. Peckanje cete resiti dovodjenjem uzemljenja na kuciste pojacala sa metalne vodovodne cevi ili gradskog grejanja. Ako nemate nijedno ni drugo onda kopajte zemlju i ubacite trake za uzemljenje.

Zasto imate nekad veci napon a nekad manji? Jer u jednom slucaju dovodite fazu na namotaj koji je blizi trafou a u adrugom slucaju je faza dalje od limova trafoa. Zbog toga imate i razlike u zvuku u zavisnosti kako ste okrenuli utikac u uticnici. Ovaj probelm se resava balansiranim razdvojnim transformatorima ali i kod njih kuciste ide na uzemljenje iako je napon n a sekundaru sada i na faznom i na nultom provodniku naponski jednako udaljen od uzemljenja. Uzemljenje na uredjaju ne morate imati ako svi elementi na mreznoj strani imaju propisan izolatorski materijal prema kucistu. To podrazumeva i da nijedan tacka ne sme biti dostupna da moze da uzrokuje opasnost po zivot. pa cete videti da kod pravilnog izolovanja imate i na priljuccima izolacione kapice kao i na osiguracima.

Sada vezete kutiju za cevi negde i zavrsite pricu

Drugi slucaj kada mozete imati napon na kucistu je ako imate ulazni filter sa Y1 kondovima a nemate propisno uzemljenje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, ZZZ said:

Ako si povezao kao na shemi onda ti je u prvom ispravljaču gledano odozgo druga dioda okrenuta naopako? Da li si hteo standardni pinotalasni ispravljac sa 2 diode i C.T. trafoa ili mozda udvostrucivac napona na tom prvom ispravljaču

Dobro si primetio gresku u crtanju. Druga dioda je pogresno nacrtana. Rec je o ispravljacu. Hvala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Impuls said:

Fly imate sledeci problem: indukcija koju pravi elektromagnetno polje transformatora na limove Vam uzrokuje napon koji merite. Kada bi pokusali da upalite sijalicu na taj napon izmedju nule i kucista ne bi uspeli jer bi momentalno palo na nulu. neprijatn je samo jer kad dodirnete osetite p[eckanje. Peckanje cete resiti dovodjenjem uzemljenja na kuciste pojacala sa metalne vodovodne cevi ili gradskog grejanja. Ako nemate nijedno ni drugo onda kopajte zemlju i ubacite trake za uzemljenje.

Zasto imate nekad veci napon a nekad manji? Jer u jednom slucaju dovodite fazu na namotaj koji je blizi trafou a u adrugom slucaju je faza dalje od limova trafoa. Zbog toga imate i razlike u zvuku u zavisnosti kako ste okrenuli utikac u uticnici. Ovaj probelm se resava balansiranim razdvojnim transformatorima ali i kod njih kuciste ide na uzemljenje iako je napon n a sekundaru sada i na faznom i na nultom provodniku naponski jednako udaljen od uzemljenja. Uzemljenje na uredjaju ne morate imati ako svi elementi na mreznoj strani imaju propisan izolatorski materijal prema kucistu. To podrazumeva i da nijedan tacka ne sme biti dostupna da moze da uzrokuje opasnost po zivot. pa cete videti da kod pravilnog izolovanja imate i na priljuccima izolacione kapice kao i na osiguracima.

Sada vezete kutiju za cevi negde i zavrsite pricu

Drugi slucaj kada mozete imati napon na kucistu je ako imate ulazni filter sa Y1 kondovima a nemate propisno uzemljenje

Hvala lepo. Shvatio sam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...