Jump to content
BokiTokiVoki

Prezentacija zvučnika Notax M

Recommended Posts

Imao sam tu čast da danas i kod sebe čujem Notax M. Nisam bio na prezentaciji kad i svi.

Veliki potencijal koji sam čuo kod Bokija kući se kod mene pokazao u punom sjaju. Moja veća soba od 20 kvadrata je sasvim dobro odgovarala zvučnicima.

Prezentaciji je prisustvovao i DJ NIK, njemu isto naklon jer je došao. Nažalost nismo uzimali slike, čini mi se da smo zaboravili na taj detalj jer nas je dobar zvuk terao da menjamo dosta pesama. Malo smo se zaneli.... Svi žanrovi su dobro zvučali, ako vam znači mišljenje bivšeg DJ sa 30 godina iskustva.

Kako zvuči, pa uzmi i poslušaj. Nećeš se razočarati.

Boki, preporucujem ti, da se detaljnije pozabavis open baffle konceptom, bar za visoke i srednje, kutije su nuzno zlo, i koriste se u industrijskoj proizvodnji zbog prakticnosti,manjih dimenzija itd. Po mom misljenju, to je "silovanje" drajvera...naguras ga u kutiju a onda konstrukcijom kutije,dampiranjem itd. peglas to sto si tim potezom poremetio. Slicna stvar je i sa negativnom spregom u pojacalima, sto vise feedback-a, manje muke oko postizanja boljih brojki kod merenja,ustedis na broju izlaznih tranzistora,hladnjaka i ostalog a zvuk proporcionalno gubi na prirodnosti. Takodje po mom misljenju nebulozni koncept, ako vecina ljudi radi nesto na isti nacin to nikako automatski ne znaci da je to najbolje.  

On 12/20/2016 at 11:02 PM, sax.hifi said:

mene zanima jedna stvar, posto si spomenuo Karan-a.

kako pojacalo KAM 2000 ima 2000W snage a 1500W trafo ?

smisli i realizuj do nivoa izrade Karanovih produkata samo jedno-jedino pojačalo pa onda možeš da se sprdaš slobodno sa KAM 2000 :P 

15 hours ago, Borko_KA said:

Boki, preporucujem ti, da se detaljnije pozabavis open baffle konceptom, bar za visoke i srednje, kutije su nuzno zlo, i koriste se u industrijskoj proizvodnji zbog prakticnosti,manjih dimenzija itd. Po mom misljenju, to je "silovanje" drajvera...naguras ga u kutiju a onda konstrukcijom kutije,dampiranjem itd. peglas to sto si tim potezom poremetio. Slicna stvar je i sa negativnom spregom u pojacalima, sto vise feedback-a, manje muke oko postizanja boljih brojki kod merenja,ustedis na broju izlaznih tranzistora,hladnjaka i ostalog a zvuk proporcionalno gubi na prirodnosti. Takodje po mom misljenju nebulozni koncept, ako vecina ljudi radi nesto na isti nacin to nikako automatski ne znaci da je to najbolje.  

Hvala ne preporuci. Praktično u svim konceptima imam osmišljene okvirne projekte za zvučnike. Samo što je nedovoljno novca i prostora da bi to (za sada) sve bilo realizovano. 

Inače, i open baffle ima svojih mana, i to ne malih, tako da stvari nisu baš jednostavne. Tačnije SVAKI koncept ima prednosti i nedostatke, samo je pitanje koliko neko uspešno minimizuje te mane.

Bilo ko može da otvori novu temu o konceptima zvučnika, a ja ću rado napisati ponešto na temu prednosti i nedostataka različitih sistema.