Jump to content

Prezentacija zvučnika Notax M


BokiTokiVoki

Preporučeni Komentari

ja moram nesto da pitam ovako konstruktivno a odnosi se i na notaxove i na nn zvucnike

 

kako zamisljate da prodate ovo nekome ko treba da ga stavi u kucu a ima zenu, decu, zivotinje

kad vec ulozite ozbiljne novce u razvoj, sto ne stavite prednju plocu koja ce da podigne estetski ugodjaj a ujedno i pruzi zastitu od radoznalih prstiju ili kandzica

mislim, meni je ovo zvucnik za nezenju, realno. 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, grau said:

ja moram nesto da pitam ovako konstruktivno a odnosi se i na notaxove i na nn zvucnike

 

kako zamisljate da prodate ovo nekome ko treba da ga stavi u kucu a ima zenu, decu, zivotinje

kad vec ulozite ozbiljne novce u razvoj, sto ne stavite prednju plocu koja ce da podigne estetski ugodjaj a ujedno i pruzi zastitu od radoznalih prstiju ili kandzica

mislim, meni je ovo zvucnik za nezenju, realno. 

 

 

Potpuno osnovano - ne samo iz navedenih razloga vec i zbog prasine, svetlosti koja moze ostetiti membrane i smanjuje vek trajanja materijala generalno. Papir zuti i postaje krt, svilena osnova membrana visokotonaca takodje. Ali i zbog disperzionih osobina mrezica. (slicno onome kako se ponasa svetlost, a to je i on sto se cuje narocito u visokom delu spektra). Ranije su maske cak i duple bile obavezne. I malo teze su se skidale... Danas svi vole da gledaju :) Ne zanm samo sta tu ima da se vidi... Uvek su mi bile lepse one vintage sare.

Drugo - dizajn i sama izada maske (a da nije onaj idijotski ram) je komplikovana i zahteva dodatne zahvate na samoj kutiji. Mozda zvuci cudno ali dobru masku je teze uraditi nego neke kabinete. To je po mom misljenju i presudni motiv zbog kojeg vecina savremenih kabineta nemaju maske. A dizajneri se opravdavaju time, kao to bi ionako ljudi skinuli... :(

(Slicno pitanje postavljaju i iz EMT-a sto se tice vesanja kantelivera i savetuju masku ispod i oko kantelivera upravo zbog nepozeljnog uticaja svetlosti koje je eksperimentalno ustanovljeno - ali ne vredi vecina savremenih glava isto gola odozdo...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prstici, kandzice.. ok, nego, jel svetlost utice na membrane toliko da se kupac novih zvucnika uopste ima za sta uzbuditi narednih 25 godina, osim u ekstremnim slucajevima onih koji imaju sobu sa rotirajucom osnovom i postavkom da im je zvucnik u takvoj rotaciji bas nasuprot prozorima koji prate kretanje zvezde?


Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

31 minutes ago, Vix said:

@ZZZ- to ti je moderno doba, prvo mora sve da se vidi, posle moze i da se cuje. Cudan je taj nagon da odma voli covek prstom da pipne - to valjda jos od malena... :buehehe:

Ja eto volim one malko providne mrezice...tek se nazire sta ima ispod ;)

od gledanja nema selameta...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, ninja said:

Ko jos od audiofila drzi zvucnike pod direktnim udarom svjetlosti/sunca? 

dovoljno je da ti zvucnike stoji pored prozora i da na njega pada svetlost sunca

membrana (barem kod Tannoya i Alteca) ce definitivno promeniti boju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, neskor said:

dovoljno je da ti zvucnike stoji pored prozora i da na njega pada svetlost sunca

membrana (barem kod Tannoya i Alteca) ce definitivno promeniti boju

Da,  ali su zvucnici okrenuti prema sobi a ne prema prozoru...  a ima i nesto sto se zove zavjesa,  kad je jako sunce,  navuces je. :)

Kod mojih prijasnjih Respons:a nije bila mrezica nego plasticni poklopci,  problem je sto se bas dobro ne cuje kad su poklopljeni ali od sunca i tigrovih kandzi bas dobro stiti. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A kada smo već na temi održavanja zvučnika, pogrešno je mišljenje da gumena vešanja traju praktično zauvek. Imaju i ona svoj rok trajanja, iako je on daleko duži od alternativa. A da biste taj rok produžili do maksimalnih granica, poželjno je da povremeno, recimo svake godine jednom, gumeno vešanje pažljivo i sa malim pritiskanjem namažete običnom vazelim pastom, koju kupujete u svakoj apoteci. Pročitao sam svojevremno negde da im to otprilike duplira rok trajanja, uz održavanje potrebne elsatičnosti i da se mogu očekivati životni rokovi i do 50 godina uz redovno održavanje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 12/12/2016 at 2:41 PM, bokiooo7 said:

Evo da se i ja zahvalim Bokiju i kazem par reci o prezentaciji. 

Iskreno, kada sam dosao i video polozaj kutija i prostor u kom ce se prezentacija odrzati, bio sam pomalo skeptican da ce se kutije moci izboriti sa okruzenjem. Medjutim, poslije prvih par taktova postalo mi je jasno da sam pogrijesio. Kutija je sa lakocom napunila kompletan prostor.

Odlicna scena, zavidan i zdrav bass, jasan artikulisan glas i dobra dinamika su glavne odlike ovog zvucnika. 

Poprilicno neutralnog karaktera i bez upliva lazne sminke u zvuku, ova kutija daje jedan zdrav i posten zvuk, koji lako uhvati paznju slusaoca. 

Ono sto je mana dosta velikog broja bookshelfova je da kompleksan materijal znaju da komprimuju i da se pomalo ''zbune'' kad se opterete. Notaxa  nije bilo briga sta ste mu pustili. Jednostavno je zvakao sve i odradjivao posao sa lakocom i zavidnim kvalitetom. Klasika, jazz, pop, rock i ostali zanrovi su radili podjednako dobro. 

Na kraju nam je Boki, da bi demonstrirao da je kutija konstruisana da svira bukvalno sve, pustio Rammstein i Rage Against The Machine.  Nootax je sazvakao i njih, odradio posteno svoj dio posla i nije obrukao konstruktora. Sta vise, mogu reci da je posao jako dobro odradjen. 

Ako bi Boki ozbiljno poradio na marketingu i organizaciji mislim da bi sa Notaxom sto se kvaliteta tice, vrlo brzo nasao svoj put do korisnika. 

Boki, zelim ti puno srece i uspeha, i jos jednom, hvala na prezentaciji. 

 

 

 

Još jednom hvala na lepim rečima.

Mala ispravka. Nije Rage Against The Machine, već The Prodigy - Invaders Must Die 

Uvek sam otvoren za dobre ideje iz oblasti marketinga.

Slika by Šćepan:

Boki%20Toki%20Voki%20Notax%20005_c_zps2u

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kada već spomenusmo sve živo, Boki, koliko bi po tebi zakomplikovalo i dodalo ceni da se taj mali podigne na nivo propisno velike (recimo 50+l efektivne zapremine) tropojasne kutije, dodavanjem nekog solidnog bas drajvera od recimo 10 ili 12 inča, za ono ispod recimo 400 Hz? Pitam čisto informativno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, dvv said:

Kada već spomenusmo sve živo, Boki, koliko bi po tebi zakomplikovalo i dodalo ceni da se taj mali podigne na nivo propisno velike (recimo 50+l efektivne zapremine) tropojasne kutije, dodavanjem nekog solidnog bas drajvera od recimo 10 ili 12 inča, za ono ispod recimo 400 Hz? Pitam čisto informativno.

Ti kao da me špijuniraš. :lol: Naručio i nabavio 2 "opaka" 10" bass-a pre 13 meseci. Radila se merenja, probe, probna kutija je pri kraju, itd....

Ne bih sada o detaljima. Što se tice krajnje cene tog trosistemca, odokativno, to izađe 2-2,5 puta više (u pasivnoj varijanti) nego što je dvosistemac.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...