Jump to content

Tretman Membrana i Vešanja zvucnika


Zen Mod

Preporučeni Komentari

Prica o starinjskim i nestarinjskim zvucnjacima , tretmanu membrana i vesanja , prebacena iz teme o novopridoslim skalamerijama  , negde ovde :

ZM

 

Crven Ban prihajalo ........ :)

 

bili ZZZ i vdzele, al' nji' (tj.nas tri ) zaboravih slikavati ......... a svejedno nas sve znate

 

prozborili koju , popili kaficu i pripadajuce , te se momci otisnuse u vlagovito popodne , da stignu kucama do mladog mraka

 

naslov akcije - kod nas Cigana bitno da se trguje

 

P.S. javlja mi se da ce jos jedan uskoro imati varijaciju na temu Crven Ban :D

 

 

WP_20161127_14_49_00_Pro.jpg

WP_20161127_14_49_18_Pro.jpg

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ime je valjda jos od ihaj , jos onomad kad smo se ZZZ i ja upoznali ...... al' ko bi se sad svega setio

svirace u nemam pojma

zvucnjaka vise no prostorija , svakojako  tako da su izbori i siroki i suzeni

no , izbori se ionako svode ili na OB ili MLTL

 

recimo da bi brzo i jednostavno resenje (bazirano na sadrzaju polica) bilo Crven Ban u slomljenom MLTL , a odgore natakarena Altec 811B sa Goodmans driverima

Crven Ban spojen FR a Goodmans 6db/oct na nekih 12-15KHz

 

name of the game - dirt old school spk , moguc jedino na osnovu kvaliteta drivera

naravno da bi i , recimo , AMT legao gore ko budali samar

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Zen Mod said:

Crven Ban prihajalo ........ :)

 

bili ZZZ i vdzele, al' nji' (tj.nas tri ) zaboravih slikavati ......... a svejedno nas sve znate

 

prozborili koju , popili kaficu i pripadajuce , te se momci otisnuse u vlagovito popodne , da stignu kucama do mladog mraka

 

naslov akcije - kod nas Cigana bitno da se trguje

 

P.S. javlja mi se da ce jos jedan uskoro imati varijaciju na temu Crven Ban :D

WP_20161127_14_49_00_Pro.jpg

WP_20161127_14_49_18_Pro.jpg

Jesu li to zvucnici za Zene?  :loleverybody:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala :)

Super, jos ce se to razraditi malo u toku rada nije to takoreci ni radilo uopste...

predlozio bih ti da iseces neki prsten od devljeg platna ili tanjeg filca i da sa oprostenjem nataknes na phase plug do kraja dole. Ti magnetni procepi su cisti a kod tebe tamo ima puno opiljaka... Nece nista da smeta i da ostane samo ce da dampira one F preko 4.5KHz-5KHz, a ne upada prasina i ostalo u gap.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne moze da radi pun opseg, to je po mom misljenju centralni driver. Za oko 100-150Hz do 3.5-4.5KHz. Samo ce se bolje ponasati oko 100Hz. Koliko se secam. Doduse trebalo bi ponesto tu i premeriti. Uradicu to na ovim mojim komadima kad budem krenu to da pravim. Doduse nije isti model ali tu je... Medjutim to sto odsvira u tom opsegu meni deluje vrlo dobro?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

s obzirom na starost (recimo 60 god.) , te membrane su odavno izgubile impregnat ...... sto je i bilo evidentno kad sam poceo da mazem Dammar - ko da mazem Salt Lake ...... :rofl:

nisam vrsio nikakva freq merenja , ali kad sam ga provozao sa F. generatorom , sasvim lepo se cuje od Fs do 14K , a tu vec ja pocinjem da ne funkcionisem ....... :)

secam se davno kad sam ih slusao prvi puta - to je najbolji extended range driver koji sam cuo , a da je veci od 8"

jedino oni RFT koji su sad kod SuperFi-ja mogu da se porede ....... nema Philipsa ni Dynacorda ni sta ja znam koji se moze i pribliziti

 

onako ofrlje - tu bi Fountek NeoCD3.5H bio sasvim dovoljan , za audio penziju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jeste veoma dobar extended range stvarno. Philipsove jedinice ipak mere dosta vise cak i do 18KHz. Ali su takodje i dual cone, a mozda i pre-efikasne? Iskra je single cone. Ustvari mslim da je to neka grublja kopija 14in Siemens KL-405? ili manje vise isti driver pod drugim oznakama. A to sto je 14in kada se oduzme jako siroko vesanje je ustvari 12in jedinica...

6 Ruf.lsp.8, T14

6 Ruf lsp 8 T14

6 Ruf lsp.8. T 14) 
 

Klangfilm

Kl. L405

KL 405

KL L 405)

Smf.lsp.2a

KL405.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Verovatno, zavisi i od izloženosti. Inače najviše tih a i Klang Film drajvera u ponudi sam viđao u Indiji. 

Evo jednog NF merenja SPL u kratkom spoju (pikovi su 2.2db):

 

post-11215-0-65914000-1422397815.jpg

 

Što se RFT tiče jako lepo iskustvo sa 12". Kao i Philips.  Ipak po svim parametrima, izradi a i zvučno ovi su mi ponajbolji. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...