Jump to content

Tretman Membrana i Vešanja zvucnika


Zen Mod

Preporučeni Komentari

Philipsi imaju najprecizniju izradu i odlicne magnete. Jeste da se deru ALI to su driveri za konzumiranje pod uglom i to vecim. I sto je mozda jos vaznije sa Platnom ispred. Cak sa 2 tipa platna, jedno za mehanicku zastitu drugo do blize driveru pamucno protiv prasine. Jedino tako se dobija skoro ravna karakteristika. Svi ti driveri su direktivni i jednostavno se ne daju slusati u osi. Nece moci ni iskra bas u osi i bez platna onako kako obicno ljudi i slusaju. :)

1 hour ago, skrstic said:

Zoki samo da podsetim da ima otirača za ulazna vrata koji su u tom fazonu

Da da ima ih od slicnog materijala kao carpet underlay ali koliko se secam gumirani su sa jedna strane? Ma snaci cu se vec nesto za probu :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ZZZ

sto pricah za rastvarac lepka za pacove/misove -  editovah post u blogu , slicke su ti na dnu :

 

http://www.zenmod.in.rs/loudspeakers/another-tannoy-k3809-adventure-read-revitalization-again-3-previous-episodes-cumulative-with-finish/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Philipsi imaju najprecizniju izradu i odlicne magnete. Jeste da se deru ALI to su driveri za konzumiranje pod uglom i to vecim. I sto je mozda jos vaznije sa Platnom ispred. Cak sa 2 tipa platna, jedno za mehanicku zastitu drugo do blize driveru pamucno protiv prasine. Jedino tako se dobija skoro ravna karakteristika. Svi ti driveri su direktivni i jednostavno se ne daju slusati u osi. Nece moci ni iskra bas u osi i bez platna onako kako obicno ljudi i slusaju. [emoji4]

Sigurno da nece direktno u vugla. Na FF to vec lepo pada. A Philips je imao razlicite preporuke za kabinete u kojima je adresirao na tu problematiku, na nekima je cak bio okrenut ka plafonu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 hours ago, Zen Mod said:

sto pricah za rastvarac lepka za pacove/misove -  editovah post u blogu

Opaka ti je ideja sa tim dienima(lepak za miseve je neki poliizobutandien), iz "familije" kaucuka i izoprena(npr trimetilbutandien). Skoro mi se nije toliko dopala neka dosetka. :) 

Tu primena moze da se razgazi do nebesa..

Inace, svaki organski rastvarac ih rastvara, cak i neka ulja, ali je pitanje da li ce ga strukturno razvaliti.

I na kraju, kako se ponasa na zvucnjaku, membrani, oko stvrdnjavanja, samo impregnacija ili povecanje nekih karakteristika vezanja, recimo efekat opruge?

Meni se nesto kuva da pomalo impregniram neke papire, u nekim zonama..naravno na arhaicnim alnico ... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa imas sve elemente - ceo fotostrip u mom blogu , kao i sledecu informaciju (vezano za Crven Ban) :

karakteristika premaza je da spusta Fs u odnosu na netretirano ogibljenje ....... cilj cele igre je da ogibljenje bude mekse od centratora , te da centrator bude dominantan za Fs kompletnog kretnog sistema

Tannoyi odradjeni pre par godina (ima li toliko ) ..... i oni koji svakodnevno rade i oni koji čučeći čame u kartonskoj kutiji na polici  , jos uvek imaju Fs kao kad su sredjeni

dapače - bas naleteh na metalnu (otvorenu!) posudicu u kojoj sam spremao premaz - jos uvek je lepo lepljiv po celoj povrsini

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam sta nije bilo jasno, ja uvek rado razjasnim svaku cudnonastalu nedoumicu koja se tice mog stava prema tehnici.

 

Btw Zene, za sta sam se raznezio sa lepkom za misonje, projekat "Nisido", dobijena dva lutka, bili suvisni, smetali ljudima i cudno se ponasali sa svojih 16 ohma :) 

Photo0174.jpg

Photo0175.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iskrini alniko modeli (sem ovih verzija EZ1605/6 sa DEW motorima) je ZP33 (10in 16oma) inace mi nedostaje samo taj model u 2 primerka sve ostale imam :)

ima i drugih alnico modela PZN 14in veliki alniko magnet, 12in sa DEW alniko magnetom (ali to je ustvari wigo ili bauer nijer iskra...)

i ZP15 ZP37 manji elipsoidni oko 5W alnico driveri

i to je sve... Svi ostali su sa onim pasteta magnetima presvucenim crvenom ili crnom plastikom za koje sumnjam da su keramicki?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

Ne znam sta nije bilo jasno, ja uvek rado razjasnim svaku cudnonastalu nedoumicu koja se tice mog stava prema tehnici.

 

Btw Zene, za sta sam se raznezio sa lepkom za misonje, projekat "Nisido", dobijena dva lutka, bili suvisni, smetali ljudima i cudno se ponasali sa svojih 16 ohma :) 

Photo0174.jpg

Photo0175.jpg

kada zavrsis sa vesanjem, ojacaj necim mali conus narocito krajeve one savijene delove. Moras podmetnuti neki papir ili vise papira izmedju 2 trubice i membrane da ti ne prska recimo rastvor damara ili kalafonijuma sta god. Kada se osusi postvi pincetom poliestersku vunu u prostor izmedju trubice i membrane malo moras i nagurati ali pazljivo. Pa onda poslusaj...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 hours ago, Zen Mod said:

mrcelavi -simpaticni su ti malci ...... jos i bolji kad se tretiraju i kad napravis phase plug

Alkohol ok, vazelin ok, al gde navatati mišohvatalački premaz u humanističkoj jevropi- šta bi moglo da bude adekvatna zamena.

Phase plug, negde davno videh tutorijal kako se ta rabota obavlja al da me ubiješ ne mogu da nađem. Jebeno pipkav posao sa neizvesnim ishodom. 

Za probavanje svirucka sa ovim starinskim 10" u TL kutiji od 55L ( BIC Venturi).

 

DSC_0776.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

29 minutes ago, mrcelavi said:

Alkohol ok, vazelin ok, al gde navatati mišohvatalački premaz u humanističkoj jevropi- šta bi moglo da bude adekvatna zamena.

Phase plug, negde davno videh tutorijal kako se ta rabota obavlja al da me ubiješ ne mogu da nađem. Jebeno pipkav posao sa neizvesnim ishodom. 

Za probavanje svirucka sa ovim starinskim 10" u TL kutiji od 55L ( BIC Venturi).

 

 

ako je vesanje OK < ne treba ti Rat Glue

generalno - svi stari driveri imaju koristi od jednog-dva premaza membrane Dammar rastvorom ....... godine cine svoje da se membrana suši

 

a bogami i neki novi driveri imaju koristi od toga

 

ja koristim Kohinoor Varnish Gloss , ZZZ koristi rastvor koji sam pravi

 

pravio bih i ja , samo da znam gde ima da se kupi Dammar u kristalu .......... ovako racunjaj da je 100mmL oko 900din u Sr ........... mada sa tom kolicinom mozes da odradis ihaj membrana

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...