Jump to content

Kvarovi i moguci uzroci


ninja

Preporučeni Komentari

Nema opste teme za pitanja pa otvaram ovu :)

 

Na mom Marantzu Pm6a ne radi vise desni kanal.

Poselo je prvo sa puno slabijim zvukom na njemu ali se sa zagrijavnjem vracao na normalu. Sada ne dolazi nista.

Probao sam zamjeniti ulaze (L->R R->L) i opet isto. Prikljucio sam na Izlaz B za zvucnike i opet isto.

 

Sta bi tu moglo da bude greska? Kodensatori ili ...?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa sve upucuje na to da su kondenzatori u pitanji, bas zbog cinjenice da mu je trebalo vreme da se zagreje pa da proradi.

To je tipicni ponasanje kad su losi elektrolitski kondenzatori, sto ne mora da znaci 100%

Moja serviserska praksa mi govori da je to u pitanju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na žalost nemam, zato mi i čuči sansui u garderoberu. Ako nađem nekog javim mada i sam znaš da je taj zanat ovde skoro pa izumro. 

E znaš šta bi moglo:  Video link i direktno vođenje kroz proces od strane ovih naših drugara sa foruma.

Rasklopiš  uključiš kameru unimer u ruke i vođen nekim odozdo dođeš do problema a onda švajsovanje 

E da je to tako jednostavno :focus:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

radio ja to sa mojim Vladicom , vise no jednom

al' on ipak zna ponesto ....... mislim - recimo da je u digitaliji daleko potkovaniji od mene

 

mada , to vec nesto i nije posebno tesko :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo tako. Krenes sa fotkama i usledi navodjenje. Istina, nije lose imati lemilicu, kalaj, pumpicu i instrument, ali je to sve moze da bude jeftinije nego radni sati majstora u Svedskoj.

Evo semu sam skinuo, odlicna sprava. Sada treba sjuriti neki bolesni kond u liniji signala, ili ih bar u toj zoni zameniti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

57 minutes ago, vladd said:

Upravo tako. Krenes sa fotkama i usledi navodjenje. Istina, nije lose imati lemilicu, kalaj, pumpicu i instrument, ali je to sve moze da bude jeftinije nego radni sati majstora u Svedskoj.

Evo semu sam skinuo, odlicna sprava. Sada treba sjuriti neki bolesni kond u liniji signala, ili ih bar u toj zoni zameniti.

Sve sem pumpice i instrumenata imam :clapping: to nabavim i ete mene tv menahičara u velikom stilu samo da ne bude otišo u legendu :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pojacalo je bas bas fino, i steta bi bila napraviti brljotinu u njemu. Poprilican dragulj iz Marantz ergele...

 

Treba ga vrlo pazljivo razsrafiti, i pokusati locirati gde nastaje prekid signala .Pre toga proveriti napon na prikljuccima za zvucnike, rec je o milivoltima, i ako nema vecih oscilacija, recje o prekidu signala ,kao posledica nekog rasusenog konda.

E sad, to su generalni saveti, ovo pojacalo radi u A klasi do 30W, a onda prebacuje napone napajanja i mirne struje i do max snage radi u AB klasi.

Pa kada se vec otvori, proveriti napone napajanja i simetricnosti plus i minus grane. I na ispravljacu i na ploci pojacavaca. 

Zatim, npr, sledi razmatraanje preamp blokova, flat ampa, tone ampa, pa voltage ampa. Kod tone ampa, i preampa P400 su kondovi u signalu, CM01 i 02(220uF/6.3V) pa treba pipnuti ulaze da se vidi da li ima bruma..i na izlazu CM19 i 20, 22uF/35V..

 

I to sve pre nego sto se i upali lemilica.. :) 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 hours ago, vladd said:

Pojacalo je bas bas fino, i steta bi bila napraviti brljotinu u njemu. Poprilican dragulj iz Marantz ergele...

 

Treba ga vrlo pazljivo razsrafiti, i pokusati locirati gde nastaje prekid signala .Pre toga proveriti napon na prikljuccima za zvucnike, rec je o milivoltima, i ako nema vecih oscilacija, recje o prekidu signala ,kao posledica nekog rasusenog konda.

E sad, to su generalni saveti, ovo pojacalo radi u A klasi do 30W, a onda prebacuje napone napajanja i mirne struje i do max snage radi u AB klasi.

Pa kada se vec otvori, proveriti napone napajanja i simetricnosti plus i minus grane. I na ispravljacu i na ploci pojacavaca. 

Zatim, npr, sledi razmatraanje preamp blokova, flat ampa, tone ampa, pa voltage ampa. Kod tone ampa, i preampa P400 su kondovi u signalu, CM01 i 02(220uF/6.3V) pa treba pipnuti ulaze da se vidi da li ima bruma..i na izlazu CM19 i 20, 22uF/35V..

 

I to sve pre nego sto se i upali lemilica.. :) 

 

To je jedan od načina ! :) Drugi je : Dobar dan gospon serviser, imam problem ......    . O cijenama neću jer to nije poanta . Nego o načinu usluge . Znači majstor odgovara Dobar dan ! kako vam mogu pomoći ? i onda klasična priča ... bla bla bla ....    i majstor veli evo ako hoćete pravi posao moramo konstatirati kvar , uzrok kvara , pa ga tek onda sanirati ? jer samim otklanjanjem kvara (popravkom) nismo riješili problem ? Prvo treba riješiti uzrok , a onda posljedice . Kao što neko reče najvjerovatnije je problem u napajanju ( kondenzatorima) , al postupak je isti  od telefona - do aviona ? :) POzdrav ! iako nisam pomogao !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...