Jump to content

tube preamp


dragan333

Preporučeni Komentari

Kad smo već kod Kineza, da li se neko susreo sa ovim preampom, ima čak i visoki napon posebno odrađen. Po netu ga mnogi hvale, pogotovo kad kineske cevke zamene sa ruskim.

https://www.amazon.com/SainSmart-Assembled-Headphone-Amplifier-Transformer/dp/B008BGLN5G/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1453508030&sr=8-1&keywords=sainsmart+preamp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to sokocalo sa tog link-a vredi te pare, samo tako.

jedino 6N3 (6N3P) - ruska ECC85 nema tu sta da trazi.

mislim, dobra je kao trioda, ima shield, ali ima prevelik gain.

da se srediti za DZ, bukvalno, ako neko nece da ih menja.

sto se tice zvuka, ako kineske lampe zamenis sa ruskim, veoma malo

ili nimalo se ne dobija. ali se dobija da ti nedajboze ne dodje crveni kamion.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, vladd said:

Pazi i kutlacu koristili. :) 

Cesto u tim ezoterijama radi samo grejanje lampi, naravno i plave ledare za efekat, a cela prica ide preko neke bube ili par tranzistora.

Da preko trafoa kao kutlaca covek ima smisla :D,kontaktirao ga ja za onaj snagas Krell ksa50 kaze greje se do granice da drzis ruku na njemu radi u A/B klasi 100w na 8ohm! Sto se onda toliko greje? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nije da se toliko greje ........ nego na toj kutiji nema hladnjaka da ohlade jedan kanal posteno napravljenog KSA50 , a kamoli 2

 

da bi napravio KSA50 , u materijal treba utuci dobrano vise od tih 400 , za koliko on to prodaje .......... onda kontas koliko je to blizu originalu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, dragan333 said:

Da preko trafoa kao kutlaca covek ima smisla :D,kontaktirao ga ja za onaj snagas Krell ksa50 kaze greje se do granice da drzis ruku na njemu radi u A/B klasi 100w na 8ohm! Sto se onda toliko greje? 

KSA50 daje kao sto pise 50W.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Zen Mod said:

nije da se toliko greje ........ nego na toj kutiji nema hladnjaka da ohlade jedan kanal posteno napravljenog KSA50 , a kamoli 2

 

da bi napravio KSA50 , u materijal treba utuci dobrano vise od tih 400 , za koliko on to prodaje .......... onda kontas koliko je to blizu originalu

300 trazi da se ne vredjamo 

6 minutes ago, grone said:

KSA50 daje kao sto pise 50W.

On rece 100 u A/B 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je to ovo http://www.kupujemprodajem.com/Pojacalo-KreLL-KSA50-37747929-oglas.htm?filter_id=925356

Uf uf .... druže... zna se šta je Krell KSA50. Pojačalo A klase sinusne snage 50W na 8 oma. Ne znam, možda na 4 daje 100, ili kada pređe u AB klasu, u nekoj priči.

Drugo, zna se šta je pojačalo A klase - disipacija je barem 4 x izlazna snaga. Za 2x50W ide na grejanje 400W, znači kao pola jedne šipke na kvarcnoj grejalici.

Ova dva hladnjaka sa slike ni u ludilu ne mogu da ohlade 400W... rekao bih, ovako grubo sa slike, max 100, ali realno 50-60. Dakle, pojačalo može da bude recimo 10W u A klasi, ili 100 u AB ali onda to nije Krell KSA50, nego ko zna šta.

Treće, ovaj trafo je presmešan... za 400W grejanja i 100W snage treba 1kW trafo, a trafo sa slike je onaj iz polovnih konfekcijskih pojačala - teško da ima 250W.

Četvrto, vidim 88000uF filtracije u ispravljaču :D:D:D presmešno premalo za predmetni amp.

Tako da - ne bacaj pare :) Za 300E može da se sklopi solidan 2x10 - 2x15W amp u A klasi ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, Alex said:

Ako je to ovo http://www.kupujemprodajem.com/Pojacalo-KreLL-KSA50-37747929-oglas.htm?filter_id=925356

Uf uf .... druže... zna se šta je Krell KSA50. Pojačalo A klase sinusne snage 50W na 8 oma. Ne znam, možda na 4 daje 100, ili kada pređe u AB klasu, u nekoj priči.

Drugo, zna se šta je pojačalo A klase - disipacija je barem 4 x izlazna snaga. Za 2x50W ide na grejanje 400W, znači kao pola jedne šipke na kvarcnoj grejalici.

Ova dva hladnjaka sa slike ni u ludilu ne mogu da ohlade 400W... rekao bih, ovako grubo sa slike, max 100, ali realno 50-60. Dakle, pojačalo može da bude recimo 10W u A klasi, ili 100 u AB ali onda to nije Krell KSA50, nego ko zna šta.

Treće, ovaj trafo je presmešan... za 400W grejanja i 100W snage treba 1kW trafo, a trafo sa slike je onaj iz polovnih konfekcijskih pojačala - teško da ima 250W.

Tako da - ne bacaj pare :) Za 300E može da se sklopi solidan 2x10 - 2x15W amp u A klasi ;)

Ne bacam posavetovao sam se vec,imam snagas A/B klasa sa po 4 sankena u izlazu i 6x10,000 mikrofarada i 500VA torusni trafo,sad samo preamp da nabavim toplijeg zvuka da mi Dynaudio zapeva ko veliki i Cyrus One da penzionisem :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, sax.hifi said:

upravo tako.

lepo receno.

ja sam, na primer, napravio Death Of Zen za manje od 300e komplet.

odlicno pojacalo. jes da se greje, al jebi ga, A klasa, bato.

2x 20W u cistoj A klasi.

jedini problem (cena) su hladnjaci.

Kao pocetnik u ovom HIFI svetu zanima me dal je lampa A klasa 10w isto sto i integralac 10w A klase?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

44 minutes ago, dragan333 said:

300 trazi da se ne vredjamo 

On rece 100 u A/B 

 

ne vredjamo se ....... samo komentarisemo auto oglas gde covek naslikao  peglicu a prodaje maserati

sad da li sam apostrofirao tacnu cenu , nije ni bitno ..........

 

dakle, ako laze koza , ne laze .........

 

a sto se tice watt-a . watt je watt - nema veze cime je proizveden , sve dok ne pocnemo izmisljati nove watt-e , onda se dodje i do PMPO snage

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Zen Mod said:

 

ne vredjamo se ....... samo komentarisemo auto oglas gde covek naslikao  peglicu a prodaje maserati

sad da li sam apostrofirao tacnu cenu , nije ni bitno ..........

 

dakle, ako laze koza , ne laze .........

 

a sto se tice watt-a . watt je watt - nema veze cime je proizveden , sve dok ne pocnemo izmisljati nove watt-e , onda se dodje i do PMPO snage

Neko mi je rekao da nije isto i da se racuna duplo snaga ili tako nesto! Sad citam postove po temama pa sam radoznao :rolleyes:

ono oko vredjanja nije mi prihvatio :loleverybody:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Definitivno. Amp treba da je cvrst i tacan, kao jedna sterilna vrsta, i sa druge strane moze(i treba) da bude malo obojen i "zaobljen" zarad prijatnosti.

I zato jedan amp nikada nije dovoljan, ma koliko se forsirala zelja za "najboljim"...

Kao klopa, ne moze se zdrati sarma svaki dan, neka je i najbolja na svetu.:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...