Welcome to diyAudio.rs

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more! This message will be removed once you have signed in.

mancube

Traži se šema za pojačalo

62 posts in this topic

S' obzirom da sam za ovo prvi put u zivotu sam busio lim,i za audio postao zainteresovan tek pocetkom ove godine,sama cinjenica da nesto sto sam napravio radi mi je bila najbitnija,radice se na ovome,promenice ovo jos dosta kutija,dok ne bude izgledalo kako valja.

P.S. Srecna nova godina i ostali praznici!

prophet likes this

Naravno, najbitnije je da si prvi posao funkcionalno priveo kraju..

Mozda jos nisi svestan velicine dogadjaja, na ovakvom forumu je 99% radisa, ali u realnom zivotu je procenat neverovatno mali..

Bar sto se tehnike tice, pravljenja rakije, tursije i kiselog kupusa svrstavam u drugu kategoriju kreativnosti. :) 

mancube likes this

jbga , pravim rakiju , i tursiju i kiseli kupus

kuvam i paradajz

mogu se udam :P

Kichen amp v2 svira ponovo,malo bolje ozicenje,deblje zice(1.5mm2),drugi ispravljac i hladnjak(do sada sam ga razneo i popravio po 3 put,em neuk em trapav :laugh1tooht:

Kutija se smirgla trenutno,ceka dzeparac i neko lepse vreme da se privede kraju(ne smem da slikam sramota me :sarcastic_hand:)

IMG_0244.JPG

IMG_0245.JPG

Edit: Vidi se i palacinka na drugoj slici dole levo,toliko o radnom prostoru..(da se pocastim sto napokon radi) :crkavanje:

skrstic, kan042 and John Coltrane like this

Sramota? Zašto, pobogu? Zar ti stvarno misliš da smo svi mi odmah počeli od savršenstva? Ja sam sboju prvu kutiju hladno ofarbao u crno da bi kako-tako na nešto ličila Ko neće da se petlja u posao koji ne poznaje i za koji možda ni nema alata, lepo će se obratiti našem kolegi Leonardu, on je tata mata za kutije i uopšte rad sa metalom, ali on ima CNC mašinu, oko sokolovo i tonu iskustva. Zato sam od 2004. godine naovamo u potpunosti prešao kod njega za takve stvari i nikada se nisam osvrnuo unazad.

mancube likes this

To sam i ja planirao za ovu moju kutiju,kupio mat crni sprej i uzeo sam neke drvene ploce da izlakiram za bocne strane,a za prednju i dalje nisam bas siguran sta bi i kako bi,a i nemam neki budzet da idem na varijantu sa CNC masinom,koliko god bi to lepo bilo :D

Ko zna,mozda i bude nesto ako ustedim novca :haha:

Da li će ti tanušni limčići na hladnjaku biti dovoljni da rashlade toliki broj tranzistora na malom prostoru?:unsure:

Nekim cudom je sasvim dovoljno,u verziji jedan su kanali imali zasebne alu hladnjake,kombinovane povrsine su kao ovaj jedan,i bili su mlaki nakon pristojnog gonjenja jedno 2 sata bez gasenja :) 

Bice proveravani jos,na kraju krajeva promena hladnjaka nije problem :D