Jump to content

SPDIF Bracket gde naci?!?


neoangin

Preporučeni Komentari

Pozdrav svima :D

Znam da sam nov na forumu, pratim ga duze vremena al tek sad se ukljucujem i ovo je moj prvi post/tema :)

ajde odma da pokrenem temu, naime presao sam na skroz digitalan zvuk sa racunara optickim kablom u dac, sto je bilo daleko bolje nego aux kabl na koji se ne bih vise nikada vracao iskreno :/ konekciju sam uspostavljao preko optickog izlaza na maticnoj msi f1a75, medjutim pre par nedelja se odlucim na "upgrade" racunara blagi, promenim graficku, procesor ovaj put intel, i naravno skroz druga maticna (msi z68a).. Gle iznenadjenja, ova NEMA opticki izlaz :( Gledao sam SVUGDE po oglasima (svugde hehe KP nigde drugde :D ) i nema nigde SPDIF Bracketa, tacnije ima jedan al je cetvoropinska a meni treba tropinski :o Secam se ranije pre par godina da ih je bilo dosta, a sada ih maltene nema ni na ebay ( dobro ima al nemam mogucnost dovlacenja bas..) tako da nazalost vec par nedelja sam bez pravog zvuka, slusam sa kompa preko slusalica, sreca pa su "kvalitetnije" zenhejzer, ponekada upalim stari cd ali nije to to, zelim opet taj digitalan zvuk sa racunara i slobodu. Bio bih JAKO zahvalan ako neko ovde moze da mi pomogne i ima mogucnost nabavke SPDIF Bracketa, platio bih koliko je potrebno, samo da zbudzim to :D evo par slika iz manuala maticne da bude sve jasno kakvi su pinovi u pitanju na digitalnom izlazu za maticnu: 28a143p.jpg

Hvala puno unapred!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da ides na coax izlaz bilo bi lako - kablic iz furde , sasijski RCA , limče i bušilica

ovako , valjda se nadje kod nekoga ...... ili ti neko napravi

 

ubaci svoju lokaciju u nalog , pomaze kad clanovi vide odakle si

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Haha identičnu muku mučim baš ovih dana, pazario nov komp i nema spdif regularan izlaz već samo optički, a na matičnoj ima uključak za spdif .. bio glavu par dana, ima neki bracket preko amazona za 14$ :o

Na kraju odlučim da od stare TV kartice koja ne radi uzmem limče ono i samo stavim BNC (može i RCA naravno)... dolemim uključak do matične.. verovatno ovaj vikend ću uraditi tu intervenciju.

 

edit: požurio sam, nisam pročitao sve, vidim treba ti optički..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Spdif digitalni signal se konvertuje u optički signal pa transportuje optičkim kablom da bi se konvertovao nazad u spdif digitalni signal za dalju obradu. Tako da ako ti nije optika "moranje" slobodno je preskoči - ništa ne gubiš.

I onda uzmeš ovo: http://www.kupujemprodajem.com/adapter-SPDIF-38769193-oglas.htm?filter_id=106008  vežeš na coax i ćao...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vec imam malo "skuplji" opticki kabel, pa se zato drzim toga i trazim resenje koje bi bilo slicno ili isto kao sa prosloj maticnoj. Uzgred, imam tv plazma lg 2014godiste nije smart znaci dumb tv ima jedan hdmi ulaz koristim ga kao monitor, on ima opeticki izlaz, da li je moguce da preko njegovog optickog i HDMIa prenesem signal do pojacala i da li bi se tako izgubilo na kvalitetu zvuka (zbog HDMIa, uvek bolje jedna veza nego dve?)?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prodaj skup optički kabl, stavi 1m televizijski 75omski za SPDIF, polemi po jedan činč na krajeve, ubaci onu pločku sa KPa što sam ti dao link, a za kusur izvedi devojku/suprugu na večeru ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, neoangin said:

ima jedan al je cetvoropinska a meni treba tropinski :o

Koliko se ja sećam kod tog konektora jedan pin je prazan i verovatno se može nekako "ubosti" na tropinski konektor na ploči - treba proveriti koliko žički ide u takav konektor.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...