Jump to content

Plafonski zvucnici


kovle

Preporučeni Komentari

Pozdrav svima!:)

Potrebna mi je pomoc oko ozvucenja jednog restorana. Restoran je povrsine 100m2, prijatelj insistira iskljucivo na ugradni plafonskim zvucnicima, ne zeli zidne zbog izgleda enterijera. Zele da ikoriste postojecu opremu a to je QSC GX5 i Sony STR-DE185(niskoomsko pojacalo). S obzirom na to da bi zeleli da i toaleti imaju po jedan zvucnik(a ima ih dva jelte) da li bolje ipak kupiti novo 100V pojacalo i ici na to resenje ili se ipak nekako zadrzati na niskoomskom sistemu pri cemu mislim da je ovo Sony pojacalo slabo za ovu namenu, racunajuci da ce od prilike trebati 8 zvucnika? Da li se nekako QSC u ovom slucaju moze iskoristiti?

Sta mi vi preporucujete? Zainteresovani su i za 100V sistem pa bi trebalo da im sastavim i neku ponudu da vide da li im ta investicija finansijski odgovara.

Bio sam u par radnji, i stanje je sledece, u AVmarketu preporucuju RCF PL8X u kompletu sa RCF pojacalom, u Mitrosu takodje RCF PL60 zvucnike a za pojacalo ce mi poslati u mailu ponudu, dok u Playeru preporucuju Martin monitor 6100 zvucnike i Martin pojacalo TPA3350. Tek sad vidim da ovo nisu plafonski zvucnici, ocigledno me covek nije razumeo iako sam naglasio sta mi treba. Ostalo je jos da odem do 4audia i Media Music centra u 27.marta. Ako znate za jos neke radnje pisite.

Kakva je firma RCF da li su bolji JBL zvucnici? Takodje ovaj Martin Wisman jel neki krs? Uvek sam imao bojazan prema toj marci da je neka kina. Predlagao sam im i JBL control one ali ne odgovaraju jer su zidni, pokusacu jos jednom da ih ubedim ako se ispostavi da su dosta bolji od plafonskih.

Unapred zahvalan na pomoci :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 22
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

odakle si sele , devojano draga ?

 

nazovi Audio Power u NS , pitaj za njihov plafonski/marine program

natrpas toga ihaj , odseces bass na ton kontrolama amp(ova), i za restoran se ubilo kao ambijent ozvucenje

zaboravi 100V , sve do 30-35m se resava pametnim spajanjem (1.5 kvadrata kabel radi posao) .......  i gledaj da ti sekcije budu 8oma

 

pogledah u Elementi da nemaju tih zvucnjaka al' mi se nesto ne da da ih nadjem .... tj nalazim samo skkupe nepromocive

ako ne nadjes kulturnu cenu pomenutih , gledaj ugradne auto zvucnike ..... mrezicu uvek mozes prefarbati po zahtevu ambijenta

usput - ne idi ispod 130mm precnika ........ i ne racunaj ni na kakav stereo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iz Beograda sele, mada idem za NS sledece nedelje.

Zakacio sam osnovu restorana da vidis kolika je razdaljina. Instalater niske struje je provukao vec kablove kroz spusteni plafon, ali nisam dobio info koji presek je u pitanju. 

Sad si me bacio u totalni rebus. Koje zvucnike da gledam onda. To bi znacilo da mogu da iskoristim samo Sony pojacalo koje imaju, QSC mi ne treba ? 

Prosvetli me kako pametno spojiti to? 

 

Izmenjeno od Zen Mod
obrisan prevelik attachment
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

-QSC je niskoomsko pojacalo takodje , bar koliko ja vidim na netu ; i da je 100V , ne znam da sam ikad naisao na 100V amp koji nije imao i regularne izlaze

duzina trasa ne iziskuje upotrebu 100V linija , samim tim mozes da uzmes ili jftinije ili da sumu para ulozos u kvlaitetnije zvucnike ( koji nemaju integrisane 100V trafoe)

-broj zvucnika - kompromis izmedju (sacometriski) potrebnog broja zvucnika i zgodnog broja da se dobije adekvatna impedansa po kanalu

 

ajd , iskustveno , plafonski - normalne visine plafona ............. precnik 12-15cm ........... 4 kom na 20 do 30 kvadrata prostora

 

vise - znaci bolje i manja glasnoca (i SPL i power level ) po komadu ....... bolja pokrivenost i manja izoblicenja

kako to obicno biva - elektricar provukao kablove , a sad neko drugi treba dalje da razmislja :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Visina plafona je 3m, na podu je gres keramika, na zidove ja tkodje stavljen gips jer su bili uzasni pa je negde i lepljen kamen a plafoni su takodje spusteni. Ulozio bih pare u kvalitetnije zvucnike sigurno, mozes barem da mi das tvoju preporuku za neke zvucnike ? 

Ja sam sve nesto racunao da ce ovo sony pojacalo da radi od 9h-23h ili koliko vec sa tolikim brojem zvucnika pa da ce biti dosta optereceno, jos je polovno, korisceno, ne znam sta je sve bilo na njemu ranije.

Pa te sada ja laicki pitam qsc ne moze da pripomogne soniju da on to sve izvuce bez problema ? 

Evo 3 dana cekam da javi koji je presek stavio, rekao je da su kvalitetni, debeli :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bitan je presek ali je takodje i bitno gde i koliko trasa je izvukao

ako je armstrong plafon , onda ces lako razvuci ono sto treba (dodatno za pojedine zvucnike)

pretpostavka - da je strujar znao to da predvidi kako i sta , onda bi on to i zavrsio ....... jer je najbitnija stvar osmisliti broj i postavke zvucnika, model ........ a samo zicenje i postavka je cisti fizicki posao koji  moze i moja baba da odradi

sto napisah malopre - QSC nije 100V pojacalo , nego standardno , pa ce naravno sluziti isto (ili i bolje) kao Sony

ako ima potrebe da dva prostora imaju razlicit nivo (ili cak i sadrzaj) , onda QSC stavi za veci broj zvucnika , a sony za manji

videcu veceras sta ima od zvucnjaka za preporuku

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pokusacu danas da saznam sve to, taman do veceras kad budes bio slobodan da vidis za zvucnjake kako ti kazes :D imam i slike rendera enterijer, mogu da ti ih posaljem ako bi znacilo?

Da da, znam za QSC, gde god sam bio u ovim radnjama odmah cim cuju restoran prodaju mi 100V i zvucnike i pojacalo. Nisu bili zainteresovani da mi izadju u susret i predloze niskoomsko resenje iako bih kupio kod njih zvucnike.

Nema potrebe za razlicitim sadrzajem, ali bi dobro doslo jedna zona za restoran jedna za toalete ako se ide na niskoomsko posto na 100V podesis tapove i cao.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

za toalete mozes bilo kakvo pojacalo , maltene od kompjuterskih zvucnika

to treba da ti bude zadnja rupa na svirali , greota zarobljavati celo normalno pojacalo za to

 

ne treba slike ........ videcu da ti oznacim na planu kako bih resio

 

armstrong gore ? pitam zarad manipulativnosti za postavku vodova do zvucnika ......... jer to strujar garant nije resio

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:smesna:

e , onda mozes samo da se jebes ......... :hihihihi:

 

znas li samo koliko puta sam morao da ispravljam krive drine ......... kao neko vec uradio

onda sve prilagodjavaj tome 

elem - saznaj prvo kako su to provuceni kablovi , gde tacno mozes da postavis zvucnike .......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jos nisu zavrsili gips, jel treba kabl za svaki zvucnik od pojacala ili koze da se veze redno? Redno se vezuje i 100V?

Ja sam za 100V gledao ovu ponudu https://www.avmarket.rs/proizvodi/profesionalno-ozvucenje/kompleti/komplet-ozvucenja-rcf-am-1064-pojacalo-8x-pl8x-zvucnici.html

A vidim da ovi zvucnici mogu i na 100V i na 8oma. Da li bi oni bili dovoljni za prostor plus dva manja za wc? Mnogo se dvoumim sta da im predlozim. Koje zvucnike predlazes ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

edituj crtez , oznaci prostor kuhinje i prostor WC-a

i smanji ga malo ....... koji ce ti djavo 1.7MB za par linija na belom ........

 

ja cu ga obrisati iz prethodnog posta ........

 

btw. = pored dva pojacala na raspolaganju , greota j ekupovati novo ....... 80+K za igracke ......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa da bi se videle dimenzije tako je arhitekta poslao :D obrisi onda, nakacicu na neki host sajt za par min

Evo ga: https://1drv.ms/f/s!AlBNqPwHwznGo39dwCPBvWN9E28j

Tu ti je i enterijer pogledaj slike

Gore desno je kuhinja na crtezu

Rcfovo ono pojacalo je lose ? 

Kakvi su ovi RCF zvucnici? 

Sta kazes za ovo sto sam napisao: Jos nisu zavrsili gips, jel treba kabl za svaki zvucnik od pojacala ili koze da se veze redno? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne moze redno .... mora da se kombinuje redno/paralelno , da dobijes 8 oma po kanalu

 

dakle - adekvatne grupe zvucnika vezanih medjusobno , pa to onda putuje do pojacala jednim vodom

 

videcu sutra , mora nekad i da se lala

 

edit: proveri link - dobio sam page od JBL govanceta od 8K+ dinara ........

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Obavezno provući kablove pre završetka plafona, provlačenje kablova kroz završen plafon je patnja krv i znoj

Konkretan primer sa slike investitor i izvođač se nisu dogovorili za zvuje do pred kraj a plafon gotov, ko naebe, pa majstori ko i uvek. :laugh1tooht:

Photo1478.jpg

za 100V je lakša varijanta samo mostovi, ali neverovatno koliko su skupi,

trafojčići na slici su 20VA ne bi trebalo da budu više od 10e

ali naši motači imaju svoju politiku...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zatvaraju plafon u utorak a ja cu saznati u ponedeljak koliko trasa su provukli, pa pisem ovde ako bude trebalo da ima kazem da dodaju, kapiram da je najmanje posla sada ici na 100V, jer koliko vidim treba dosta egzibicija za niskoomsko resenje.

Ali drustvo dajte neke predloge za kvalitetnije zvucnike :D i za 100v i za niskoomsko

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moze li neko da mi objasni koja je poenta ovog kompleta, zvucnici 20w a pojacalo maksimum 60w? Jel bi mi to bilo preslabo za na primer 8 ovih zvucnika i dva manja za wcove?

Da li bih imao jaci zvuk sa niskoomskim sony pojacalom i qscom ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...