Jump to content

Acoustic Invader


gidjga

Preporučeni Komentari

On 30. oktobar 2016 at 8:37 AM, grozni said:

Tako i treba. Taj gramofon je cini mi se na bazi Torensa i SME. Mnogo je lep, al nije svirao nazalost.

Jel ta vrtilica i na ovim slikama?

Ako me nejako sećanje ne vara to se vrtelo u Vrdniku.
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako moze objasnjenje, zasto si toliko odstupio od drajvera iz projekta?

http://www.troelsgravesen.dk/Jensen.htm

Za 18/8545 razumem - zbog manje litraze, a zasto nije ugradjen 26/8861 na poziciji woofwra?

 

Cestitam jos jednom na divnoj atmosveri, rekordnoj poseti i prijateljima koji su podrzali sjajan rad.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Od wufeta 26/8861 sam odustao iz razloga što sam u to vreme jedino taj 21/8555 mogao da kupim (čovek u Kruševcu je prodavao 9900 i taj 21/8555)

Moja grešku je bila što sam se odlučio da povežem po Troelsgravesenu...

 

Hvala :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, gidjga said:

Moja grešku je bila što sam se odlučio da povežem po Troelsgravesenu...

Bravo. Upravo ovo ja pričam Shonnetu... ako je već zamenio drajvere u svojim jensenima, gotovo je sa Troelsovom skretnicom, mora da se premeri, izmeni, mora. Ili da nabavi original drajvere i zadrži original skretnicu.

 

Druže Gorane, od mene svaka čast na pedantno izrađenim proizvodima i uopšte ulasku u komercijalne vode.

Btw, mi sa juga smo teško osakaćeni daljinom i finansijama, inače sam goreo od želje da dopadnem do Holiday Inna...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Alex said:

Bravo. Upravo ovo ja pričam Shonnetu... ako je već zamenio drajvere u svojim jensenima, gotovo je sa Troelsovom skretnicom, mora da se premeri, izmeni, mora. Ili da nabavi original drajvere i zadrži original skretnicu.

 

Druže Gorane, od mene svaka čast na pedantno izrađenim proizvodima i uopšte ulasku u komercijalne vode.

Btw, mi sa juga smo teško osakaćeni daljinom i finansijama, inače sam goreo od želje da dopadnem do Holiday Inna...

Uz svo dužno poštovanje prema gospodinu Gravesenu,ličnog sam mišljenja da se previše bavi merenjima ,a tu muzike nema...Sve je on to upeglao i napravio crtu ,ali je to ubilo dinamiku ,nestao je prostor i drastično je opala osetljivost................

Hvala Alex na lepim željama...A što se tiče juga ,Niš je divan grad,grad elektronike ,u njemu sam se jako lepo proveo ,družio se sa audiofilima i iskreno se nadam da će mi se ponovo ukazati prilika...:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vezano za Gravrsena, da li si Gidjga proverio druge tj. i neke druge njegove projekte za koje isto vazi tvoje negativno misljenje ili si sud doneo na osnovu tvog zvucnika sa improvizovanim drajverima koji nisu po projektu? 

Pozz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, ab-Co-axial said:

Vezano za Gravrsena, da li si Gidjga proverio druge tj. i neke druge njegove projekte za koje isto vazi tvoje negativno misljenje ili si sud doneo na osnovu tvog zvucnika sa improvizovanim drajverima koji nisu po projektu? 

Pozz

Preformulisaću prethodnu izjavu(retko sam na forumu ,pa zaboravim da se mora dobro voditi računa o rečima)

Lično sam pokušao da uradim projekat čija je okosnica i početna osnova bila Trolgravesen Jensen,ali sa TOTALNO različitim drajverima .Ja znam da je to pošest i jeres ,ali to su bili moji drajveri i moji zvučnici (napominjem da ti drajveri nisu bili ,niti su i dan danas improvizovani.To su originalni SS drajveri i na njima ništa nije menjato,a računima i ambalažom mogu da potvrdim da drajveri jesu SS  ),pa sam dao sebi tu slobodu...

Takodje sam LIČNO (bez ičije pomoći,pa kasnije shodno tome neću nikoga okrivljivati)zaključio da je taj moj kiklop(neću koristiti reč projekat,da se neko ne uvredi) jedno veliko i teško sra...Kasnije sam ,shodno tome jer su i delovi u skretnici bili lično moji ,odlučio da istu promenim...

Napominjem da ovom izjavom ne želim nikoga da odvratim od sastavljanja bilo kojeg Gravesonovog projekta.

I ne, nisam proveravao ni ovaj ni bilo koji drugi Trolov projekat...

Pozz:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Merenja su za sisice :P

Salu na stranu. Jesam zamenio vufer sa 22W/8851, promenio litrazu, otvor za bass reflex.....i visoke koje sam imao sa 9500, sa modifikovanom skretnicom za visoke. Isto po Troels-ovoj filozofiji, jer je taj visoki malo vise osetljiv u odnosu na 9900. 

Ako pricamo o zvuku ja zadovoljan sa basom i visokim dok sa mid jos nisam...iako je po originalu 8531...hebu me 110uf, ne daju mi se pare za bolje. Transparentan do bola, cistina kad zamenim Icar kondove.

Ako se prica o zvuku, ja vec nekog cekam duze vreme. Za sad su bila samo dva hifi-ca...jedan koji se krece u krugu ljudi koji sve mere patkometrijom i drugi koji kaze da je dobro. 

Ne treba mi vise, osim sto me i dalje hebu onih 110uf :)

Pogledajte koliko je ljudi pravilo Troelsove projekte...citajte malo. Zar su svi oni fini pa nece da kazu da je nesto lose. Hm. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a ima li neko ko se držao troelsovog projekta do najmanje sitnice i da ništa nije drndao pa da kaže kako to zvuči?

neko je odavde, čini mi se, radio dtqwt bez izmena, ali je brzo završio na oglasu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...