Jump to content

APEX AX-11


John Coltrane

Preporučeni Komentari

  • 3 nedelje kasnije...

Apex na slici je AA9.

Prvi DMM meri napon na emiteru iz.tranzistora i on je 0,375Vdc.Drugi meri napon ispravljaća(ukupan),a treći DC offset.

Proradio je iz prve,Inicijalno sam postavio trimer na 500oma i kasnije postepeno povećavao vrednost,pa je ovo na slici,Vdc=0,375 za R=950oma.To je oko 0.55A.

Mogu li da povećam struju?

Svira lepo,nema šuma,nema PUK pri isklj. ni pri uklj. veliko pojačanje,DCoffset šeta +,-,1miliV.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Struju cepaj do 1.5A slobodno.

Naravno, ako hladnjak nije iole prilagodjen tom izazovu vristace od toplote. Uvek mozes da ukljucis jedan lep ventilator i napravis aktivno hladjenje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12cm ventilator, na sekundaru trafoa sa samo jednom diodom i otporom 33 oma - hladi i vise nego sto treba, a jedva da se cuje. Na slici amp A klase sa oko 60W disipacije, hladnjaci 12x30cm 2 kom, napravljen tunel, pa onako, bas su hladni, za dojmove A klase:

DSC_0128.jpg.703cabddba1d2eecf561c4b4bf51c374.thumb.jpg.722784c423b22bce5c8876a3d5d50bef.jpg

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Možda sam se bzvz izjasnio - naravno da vidim da su kutije prazne, naveo sam kao primer kopiranje izgleda gotovog proizvoda.

Nego, da sad ne tražim, svojevremeno sam našao kineski forum sa gotovim PCBs i komponentama za Pass XA pojačala.

Ima i sastavljeni kit verzija, samo kupiš kutiju i sastaviš.

Verovatno ima i gotov amp naravno, nisam samo našao link :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moji projekti nisu komercijalni, mislim nisu meni zato sto ne prodajem kit komplete ili module, ali vidim da drugi zaradjuju na njima. Nema nacina da se to spreci bar prave kakvu takvu reklamu. Planiram AX11P koji bi se razlikovao od podeljenog po integrisanoj zastiti i napajanju sto bi olaksalo i pojednostavilo izradu kompletnog diy uredjaja... izgledalo bi ovako.

 

AX11P.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Doapada mi se prerdviđen prostor za drugi par izlaznih tranzistora. imam na lageru poveći broj MJ2xx  250 watt-nih NPN i PNP parova, eto gde bi mogli da završe. Obzirom na njihove zvanične osobine, dva para bi trebala da zadovolje čak i moje manijakalne zahteve za impulsnim strujama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...