Jump to content

APEX AX-11


John Coltrane

Preporučeni Komentari

  • 2 nedelje kasnije...
  • 3 nedelje kasnije...

Evo hvata se zalet :sarcastic: za FX-8

WP_20170115_21_37_06_Pro.jpg

mislim da nisu loše ispale sobzirom da nikad nisam radio pegla toner-transver

WP_20170115_21_38_25_Pro.jpg

pcb-s su ove http://www.diyaudio.com/forums/solid-state/164093-100w-ultimate-fidelity-amplifier-619.html#post4606566

hteo sam da uradim Miletovu verziju pločice ali nikako da razdvojim sa slike raspored elemenata i štampu veze

pa sam uradio ovu gotovu za štampu Apex FX8 Prasi iron.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo ga ladi iz prve, jedan kanal me malo zezo, falš tranzistori bili, još jednom fala Miletu za još jedan lep mali projekat za nas malo slabše sa znanjem

sluša se par dana, danas ubacio i Apex NE555 dc protect

pojačalce jako fino sviri biće uskoro clash FX8 vs AX11, naravno subjektivni test :sarcastic_hand: može i merenja ako mi neko posudi t.gen. sa četvrkom

Dal beše ima neka šema sa NE555 da se ganja sa ton generatora sinusoidom a da ispada četvrtka? Probao sam sa kompa ali iz kartice već izlazi karakondžula tako da nema smisla.

WP_20170123_18_37_32_Pro.jpg

WP_20170123_19_00_48_Pro.jpg

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
  • 2 nedelje kasnije...
  • 2 nedelje kasnije...

AA9 je verzija ove topologije u A klasi. Pojacala u A klasi nikako ne izlaze iz mode ma koliko stara i jednostavna sema bila uvek joj se daje prednost u odnosu na AB klasu. Cesto mi ljudi komentarisu pojacala 'zvuk je super steta sto nije u A klasi' ili 'dobro je ali ja imam A klasu' ne shvatajuci da rezim rada ne znaci automatski prednost. Svako pojacalo moze da radi i u A klasi a neki komercijalni modeli imaju i preklopnik za izbor rezima rada. Kome se svidja kako radi AX11 a voli A klasu moze da uradi AA9.

 

 

APEX AA9.JPG

APEX AA9 PCB.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mile, nije da zakeram, ali moram da pitam - postoji li verzija ovog projekta sa malo većim napajanjem, od recimo +/- 40V, ili tu negde, za malo veću izlaznu snagu od recimo 50W/8 oma i čistoj A klasi? Sa koliko izlaznih parova?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gde ces to da pravis Dejane, trebaju ti tranzistori min 20A kontinualno, da bi na 40V mogli da puste 4A..

Preko 100V, za neku margini i preko 200W, da ne degradiraju previse sa temperaturom.

Kilovatno grejanje da ne spominjem.

Plus da dignes jedno par metara sina za vodove... :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, dvv said:

Mile, nije da zakeram, ali moram da pitam - postoji li verzija ovog projekta sa malo većim napajanjem, od recimo +/- 40V, ili tu negde, za malo veću izlaznu snagu od recimo 50W/8 oma i čistoj A klasi? Sa koliko izlaznih parova?

Dodaj jos tri para MJ11015/11016 (pozeljan je i ventilator) i nema drugih izmena za +/-40V napajanje, osim naravno u ispravljacu, on je tek posebna prica :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

FH14 je verzija sa dva para IRFP240/9240 u izlazu, dodati su i strujni limiteri i boostrapovanje napona napajanja VAS stepena tako da nije potreban dodatni visi napon da bi se izlazni tranzistori pobudili do maximuma... idealno za one kojima treba preko 150W i uz to vole da daju po gasu :)

 

FH14 (1).JPG

FH14 (2).pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...