Jump to content

Dosao sam u posed pojacala sa EL84 - kakve kutije mi preporucujete?


homoludens

Preporučeni Komentari

Da, sto rece "und mamlaz" :) , nije preko 2W sa malim izoblicenjem ako je pride sa ECC82 na ulazu...ali manje bitno da li je pola w vise manje(30%), muka su zvucnici..navedeni Fostex deluje kao fin i jeftin izbor..

Sta ce mu triodni mod za takvo pojacalce? Jos duse da mu izvadi zbog neke "linearnosti"...a u toj jednostavnosti je ionako sve "nelinearno"...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

30 minutes ago, bnb said:

Slušao sa vrhunskim SE 10Y i to je sranje da ga nema veće

nije pravedno porediti 10Y i EL84.

10Y je babaroga od lampe, kao i 2A3,

audiofilska nirvana, a EL84 je lampa za

siroke narodne mase.

sto se tice Fostex-a, ispod 6,5 inca je sve sranje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni to lici na skoro pa pravilo sto manji sirokopojasni, to veca horna iza njega..

Bolje se istegnuti za malo veci zvucnik i manje kriticnih dasaka iza.

EL84 je malena lampa, pride sa trafoom na izlazu, i ceo sistem lampa-trafo-zvucnik mora da bude utrimovan i usaglasen.

Takva mala snaga i osetljivost na ambijent, konfiguracija, uopste nije za ocenjivanje random kombinacija kacenja kojecega i preslusavanja.

Moze apsolutno nista da ne bude kako treba..a moze se uzeti efikasan zvucnik, odraditi prilagodjenje, uskladiti elektrika i mehanika i moze lepo da svira.

Zato je izazov, a ne svajs aparat na koji se moze nakaciti reso...i da peva..

Meni su falili visoki, pa sam dodao visokotonac, pa je to pokvarilo zvuk i uz dobijene visoke, pa sam doradio pojacalo samo za visoke, i to je bilo fuj..nije moglo precicom ili na brzinu..

To kod mene jedino fino radi sa specificnim zvucnicima 16oma..bez teskih zahvata...

Sada natezem neki trafojcic da proradi, sa padom entuzijazma pa mislim da cu preci na ultralinear...veca snaga i cvrsci rad.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

skrstić,

Fostex je bio 6.5in,ne sećam se brojke modela i bio je u TQWT, francuskoj kutiji.Nije bio SIGMA.

Slušao sam i stari model 208 SIGMA u djeriho horni i to je bilo OK.To je onaj par od kojih je jedan komad bio na servisu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

166 i 167 bi trebalo da u zavisnosti od kutije dobro zvuče. Prvi u horni a drugi u svemu i svačemu. Često kupe 166, jer se vidi magnet pozadi, i stave u nešto što nije horna i padne razočarenje. Prerdpostavljam da je razlog što je hornu teže napraviti od tqwt, br ili mltl. Ajde da probamo pa šta bude. 

Jedino bitno je da ti se nije svideo zvuk.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...