Jump to content

Dosao sam u posed pojacala sa EL84 - kakve kutije mi preporucujete?


homoludens

Preporučeni Komentari

Pojacalo je na slici, ja o cevnim pojacalima ne znam skoro nista - osim da su mi lepa.

A o ovom, samo znam je da koristi EL84 i da bi trebalo da je 2x5W, od izvesnog Zorana Nestorovica o kome nista ne uspevam da nadjem na netu kako bih ga licno pitao.

Dakle nista o izlaznoj impedansi, struji koje moze da pruzi zvucnicima i slicno.

Sve sto znam je da bi zbog 2x5W bilo ugodno da su kutije sa makar 91dB.

Voleo bih da prodjem sa manje od 200EUR za kutije, makar ih sam pravio.

 

Ako bi znacilo, otvoricu ga i uslikati, samo moram prvo naci odgovarajuci  odvijac.

Hvala.

big-38088654_57f75cad25af25-24430207IMG_2030.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, homoludens said:

Pojacalo je na slici, ja o cevnim pojacalima ne znam skoro nista - osim da su mi lepa.

A o ovom, samo znam je da koristi EL84 i da bi trebalo da je 2x5W, od izvesnog Zorana Nestorovica o kome nista ne uspevam da nadjem na netu kako bih ga licno pitao.

Dakle nista o izlaznoj impedansi, struji koje moze da pruzi zvucnicima i slicno.

Sve sto znam je da bi zbog 2x5W bilo ugodno da su kutije sa makar 91dB.

Voleo bih da prodjem sa manje od 200EUR za kutije, makar ih sam pravio.

 

Ako bi znacilo, otvoricu ga i uslikati, samo moram prvo naci odgovarajuci  odvijac.

Hvala.

big-38088654_57f75cad25af25-24430207IMG_2030.JPG

Bombona od pojacala :) . Ako hoces jefitno ali stvarno jeftino da prodjes sa zvucnicima a da odlicno rade na tom pojacalu imas da kupis na KP Aiwa zvucne kutije od 2x20W RMS sa Aivine linije SX-LFA600

https://www.okazii.ro/boxe-incinte-acustice-bookshelf-aiwa-sx-lfa600-30-60w-6ohm-a129359512 Ja ih imam i koristio sam ih uz takvo pojacalo, i mogu ti reci da je zvuk na njima neverovatno glasan, cist i muzikalan u kombinaciji sa takvim pojacalom. Kutije su inace 6 omske. 

Ako imas para na trosenje onda recimo neki fullrange fostex visoke osetljivosti 6 - 6,5" u hornama, ili slicno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

39 minutes ago, Zflazar said:

deluje kao lep entry level pojačavač uz korektne uslove tehničke podrške

da nam je više ovako koncipiranih manufakturica, bilo bi nam sigurno lepše u ovom kutku sveta

Na žalost pojam „tehnička podrška“ je samo misaona imenica za mnoge, čak i veoma hvaljene i voljene izrađivače ovde. Da ih ne nabrajam sada i ovde, znaju mnogi, pogotovu ovde, ko je u pitanju i to veoma dobro... I ja sam im se divio sve dok nisam postao client... I dugo nakon toga, dok nije postalo potrebno razrešiti samo jedan (za njih) jednostavan kvar/manu koja je postojala od početka i čekala da promoli svoju ružnu glavu.

Čast, pozdrav i hvala veoma svetlim izuzecima... U njihovim radovima svakodnevno uživam i rado popričam/dopisujem se... Jedna ili dve trule jabuke nisu uspele da mi ogade ostale jabuke. 

Lepo je videti da su, u stvari, možda,  gore pomenuti samo izuzeci a da je, ipak pravilo da podrška može i da postoji... A, opet, možda je podrška prisutna dok je u pitanju „manufakturica“ a kada se „poraste“ onda se to menja...

Izvinjavam se za duboki off, neću više... ;)

Sve je počelo tako što sam i ja primetio to pojačalo na KP... Novom vlasniku želim lepe trenutke...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Po meni bi mogao naci i neke kutije sa SEAS driverima(SONY e 71) i mislim da bi to solidno sviralo kad bi se malo skretnica budznula a i kosta koliko i ti mislis da daš.Probao kod mene sa 2a3 (3W) i 807 i veoma sam bio yadovoljan.:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, vladd said:

Da slazem se za black list, ali uz razloge i misljenje druge strane, ako je mozno...

 

Ne znam sta je taj Zoran Miletu u rodu, ili samo random imaju isto prezime :)

Mozda imaju familijarni gen za audio :) 

Ne znam da li su rođaci ali poznajem aleksinačkog Nestorovića dugi niz godina. O njemu ama baš ništa loše ne mogu reći, čovek je skroz na mestu i verujem da izvesna tehnička podrška s njegove strane nikad neće biti problem ako je vlasnik njegovih lampaša iole korektan.

Zoran je do kraja godine na privremenom radu u Sloveniji... @homoludens, strpi se do tada, ako drugačije ne stupiš u kontakt s njim, javi se da vas povežem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko vidim da je covek pitao da mu preporucite neke kutije za to svetlece pojacalo ,pa bi bio i red da mu tako i pomognete ako sam dobro razumeo njegovo pitanje  a za takve stvari otvorite novi post.:bad_boys_20:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nekako je ocekivano da kada se neko zagnjuri u divne vode SE sa EL 84, ne moze da ocekuje da ce lampioni gurati neke "gluve" i neefikasne kutije kojima impedansa varira do par oma.

Sirokopojasni i efikasni zvucnik, u varijanti po izboru i ukusu, od horne do open bafla..

Moja preporuka je singl drajver i horna..recimo sonido, kao nejjeftinija opcija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 10/15/2016 at 11:12 PM, sax.hifi said:

divne vode SE sa EL 84.

nema nista divno u EL84.

samo prosecno, nista vise.

Pa cika sax :D nemoj da mu kvaris taj prvi dozivljaj sa cevima. Pusti ga da Uziva, da raste zajedno sa njima pa da tek vremenom odredi sta je prosecno a sta ne. 

Ako gledamo sa druge strane te "prosecne"cevke ce mu ipak pruziti daleko bolje zadovoljstvo nego recimo neko cip pojacalce pa cak i neki tranzistorac. Naravno opet opet se vracam na to da je sve skoro subjektivna stvar. 

Onaj moj mali single ended cevas sa el 84 koji jos nisam stavio u kutiju, A za koji su mi ljudi sa ovog foruma pruzili nesebicnu pomoc da ga napravim, i dalje sviri bolje od svega sto imam kuci ;) . Kad mi je bio drugar i cuo kako to "prosecno " pojacalce radi, malo mu vilica nije otpala... Poalko na tenane, kad prodje vreme i udje vise u te vode, onda ce shvatiti da i od boljeg ima bolje ;) Do tada to mu je vrhunsko pojacalo trenutno u posedu :) . Pa iako je za iskusne ljude ono ipak prosecno (mislim na vas  koji ste se naslusali, samo Bog zna cega sve u zivotu i kakvih sve pojacala). Uvek se vodi mislju da je najbolje pojacalo ono koje trenutno imas u rukama i mozes da ga slusas, dok ne dodje neko bolje ;) .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Snaga je malena i verovatno odokativna, sto moze da znaci da je jos manja nego navedena(ispod 4,5W), pa ne bih preporucio zvucnike manje osetljivostiod 95dB, ali to ima neke nezgodacije.

Dobar zvucnik je imperativ i nazalost skup, pitanje je odluke da li ce se ici na lampe i za ubuduce, ili ce se preci na nesto drugo, neke fetove, klonove, silne snage ili sta god..

 

Pa prema tome definisati sledece korake, ali, kacenjem neefikasnih zvucnika na to pojacalce donosi  neka razocaranja, pa to ne bi trebalo da bude glavna smernica...i druga pojacala vole da rade sa kvalitetom na izlazu..

Ne bi bilo lose uloziti truda i dobro prilagoditi neke zvucnike tom pojacalu, za maksimum radosti, to nije allrounder od pojacala koji se moze "testirati" ili osluskivati na bilo cemu sto ima zvucnicke prikljucke... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

snaga je do max. 3W.

EL84 u triodnom spoju.

tako covek radi, valjda, po default-u.

2x EL84, 2X ECC82 i 2x EZ80.

imao sam priliku da jedan primerak bez

ukrasnog drveta otvorim radi znatizelje.

zvucno je nista spektakularno, ponajvise

zbog jeftinoce komponenti i topologije.

ali za prvo lampasko pojacalo, nije lose.

problem zbog male snage je da je zahtevno

po pitanju zvucnika.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...