Jump to content

Misljenje o phono sekciji


чика-Брка

Preporučeni Komentari

a super, ono koga briga ........ 14K izlazne imedanse i F kriva na slici i objasnjavaju kako su dosli do napumpanih 37.1db

mislim , mozda je i super sprava ....... al' bas mi lepo da se napasuljam veceras na neku fifilisticarsku firmu

a imzenjeri - posenilili ....... il' su po obicaju pozaposljavana balavurdija u propagandom odeljenju

 

posle slicics a F krivom zamisliti Oprem Dobro linak sa YT , mrzi me ga trazim

 

1111Lebphonofig1.jpg

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 37
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

9 hours ago, grau said:

zovite me pera kojot supergenije... atkinson merio za stereophile test, 37.1db. mnogo veci problem izlazna impedansa od jebenih 28k, mene bi bila sramota da prodajem tako nesto. a njih zabole jer su to pravili da se ubode u leben integralac.

 

The RS-30EQ phono preamplifier offered a voltage gain of 37.1dB, which is very much higher than the specified 23.5dB but is appropriate for moving-magnet cartridges. The preamp preserved absolute polarity (ie, was non-inverting), and its input impedance was 46k ohms at 1kHz, this dropping slightly, to 41k ohms, at the frequency extremes. The low-frequency output impedance was ridiculously high, at 28k ohms at 20Hz, and was still an extremely high 14k ohms at 1kHz and 6k ohms at 20kHz. The RS-30EQ needs to be used with a preamp having an input impedance of at least 100k ohms
Read more at http://www.stereophile.com/content/leben-rs-30eq-phono-preamplifier-measurements#odHprOfUmizdivmf.99

našao sam i ja to, još ranije, ali nisam verovao stereofilu :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

EF86 ima razne cene.

u zavisnosti od proizvodjaca, godista ... trte mrte.

6Ж32П je 5-6e komad.

nije skupa lampa za phono.

ja imam neku kolicinu Svetlana.

kod Ive su bile 6e, ali na malo vise je moglo po 5e.

koristim je i kao prvu lampu, pa izmedju nje i obrtaca faze boja tona.

milina.

i famozni Quad ih je koristio. i kao obrtac faze i u phono sekciji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne to je Air Tight i gospodin Miura, miljama iznad Lebena

http://www.6moons.com/audioreviews/leben/cs300x.html

It's the brainchild of Mr. Taku Hyodo who apparently is considered "one of the best seven tube audio engineers in Japan". I wonder who the other six are. If the CS-300X is any indication, I need to brush up on my Japanese. The Luxman-of-yesteryear vibe was apparently intentional. Hyodo-San once designed amplifiers for that Japanese electronics giant.

Samo prenosim, faktografije radi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa jes , al je u Luxmanu radio i Tim de Paravicini ....... s tim sto se on nije bavio konstrukcijom njanjave cevne elektronike

moze se tu i tamo nesto prigovoriti Timovim uradcima , ali je zajednicki cinilac da imaju mooda

dok je CS300 - vidljivo i iz seme , ipak nesto drugo ....... pa da mi ga je i tata konstruisao

cim vidim ECC83 drajvuje EL84 , a nije neki specijalni i inventivni spoj u pitanju , jasno mi je kako moze da zvuci .........

 

obratiti paznju na rutu NFB ....... sitnim trikom bi se poboljsala simetrija ....... mada - mozda je tako kako je i spojeno da se kvarenjem linearnosti proba popraviti zvuk

ovo bez povratne sprege ima odziv k'o telefon

LEBEN CS300X.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nista im ne vredi "Brook" i ostale firme, 20-30 godina pravili bolje P-P ampove pre njih... :).

Posle zlatne ere ne otprilike nego tacno ovako idu stvari:

1. Smanjivanje "gvozdja" u ampovima. Osnovni motiv. Izbacivanje input i interstage obrtaca faze. Izbacivanje prigusnica ili svodjenje na jednu.

2. Izbacivanje ispravljacica. Upotreba dioda. Takodje posredno smanjuje gvozdje zbog toga sto nije potreban dodatni napon za grejanje ispravljacice. A i diode nemaju pad napona kao tube rectifier pa je i broj namotaj u sekundaru manji. Na osnovu toga moze se smanjiti i dimenzija mreznog trafoa. (Drugo ispravljacice se jako greju i greju, pa moraju biti vani. To ogranicava dizajn.)

3. Upotreba kondenzatora vece vrednosti u uF, posto postaju jeftiniji, dostupniji i manjih dimenzija. Kako bi se, posto su vec izbacene prigusnice, napon bolje filtrirao. To je dovelo do dodatnog "umrtvljivanja" ampova.

4. Na osnovu 1. 2. i 3. Dimenzije uredjaja su manje a i masa uredjaja je manja pa su zgodniji za transport i prijem kod kupaca

Ovo su osnovni motivi zbog kojih su konstrukcije takve kakve jesu A NE bolje karakteristike i zvucni rezultat :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

amin, ma nista samo mi pade na pamet onaj njihov model P-P sa 2A3 u izlazu interstage trafo obrtac faze itd itd :)

Da ne spominjem onaj univerzalni WE samo sa 4 x 211 od toga 2 su ispravljacice iz triode u diodu a druge 2 P-P .. ha ha

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...