Jump to content

Dayens Ampino + Monitor Audio BX2


sljivovica

Preporučeni Komentari

OK, jedno iskustvo.

E sad, zasto su MA zvucali suplje, u tom trenutku, sa nekakvim setapom, koje konstrukcije..?

Red je da se ucvrsti stav, s obzirom da postoje i neke druge "strane" tipa fan klubovi MA..

 

Ne ocekujem raspravu o ukusima, vec konkretno razloge supljosti, i nepopravljivog utiska, obzirom na kvalitet, detalje, izradu i ozbiljnost firme.

Mora nesto da se ponudi, realno, fizicko-tehnicki, da ne ispadne prosto audiofilsko prenemaganje ili laki bahati pljuc po firmi..kao, prevazidjena je firma koja egzistira decenijama plemickim sluhom....:)

 

Ja kada sam kritikovao Dajens izradu unitrasnjosti, nikakvu emociju nisam izneo, vec taksativno, zanatske brljotine, a kontraargumeni su bili emotivni.. :) 

 

Mislim, jesmo mi sami sebi referenca, ali merni uredjaj kao sto je sluh je vrlo jak u gresci..

 

Ili je samo dominantno predubedjenje u pitanju? Sto je ok, ali da znamo..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sedrice mono blokovi ( 2x 3,5W) rade kod mog prijatelja na malom Bronzu. U sobi cca 16 m2. Rade vise nego pristojno. Ako ih Sedre teraju ok, terace ih i Ampino. Ne beri brigu, slusaj i uzivaj. A kad skupis lovu ( ali dosta vise para) razmisljaj o nekim drugima. Ne uleci u zamku dobrog sistema sa dugom do vecnosti. Relaksirano slusaj to sto imas, uzivaj .... zar to nije  i ideja ove nase hifilisticarske sekte....Pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

Nema pokretaca teme citava 2 dana online ( ili ovo stivo cita s' gustom u anonimnosti ).

Imao je sta i procitati.

Paralelno, tj. istovremeno je otvorio temu sa identicnim naslovom i na drugom forumu.

Dobio i tamo korisne savete, kao i ovde.

Dakle, da rekapituliramo iz posta No. 1 :

Copy/paste  : " Da li moguce upariti Dayens Ampino sa Monitor Audio BX2 imajuci u vidu da u specifikaciji za BX2 je preporuceno da
Recommended Amplifier Requirements (RMS) bude minimalno 30W a maximalno 70W dok Ampino daje 2x25W na 8ohm i 2x40W na 4ohm?
  "

Odgovor glasi : Moguce je uprariti. Da, moze.

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Doktor said:

^

Nema pokretaca teme citava 2 dana online ( ili ovo stivo cita s' gustom u anonimnosti ).

Imao je sta i procitati.

Paralelno, tj. istovremeno je otvorio temu sa identicnim naslovom i na drugom forumu.

Dobio i tamo korisne savete, kao i ovde.

Dakle, da rekapituliramo iz posta No. 1 :

Copy/paste  : " Da li moguce upariti Dayens Ampino sa Monitor Audio BX2 imajuci u vidu da u specifikaciji za BX2 je preporuceno da
Recommended Amplifier Requirements (RMS) bude minimalno 30W a maximalno 70W dok Ampino daje 2x25W na 8ohm i 2x40W na 4ohm?
  "

Odgovor glasi : Moguce je uprariti. Da, moze.

:buehehe: A čemu onda ovaj vorum ako mi ne izofftopičarimo na jedno pedešez-sedamdes stran'ca, onako uz jutarnju kahvu i lokum ;) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Alex said:

:buehehe: A čemu onda ovaj vorum ako mi ne izofftopičarimo na jedno pedešez-sedamdes stran'ca

Jasta, sramota da se ne zagadi tema, pogotovo na toliko laicko pitanje i brigu o snazi. Pa ne da je to nebitno nego boli koliko je nebitno. :) 

Malo da edukujemo forumskog kolegu, kada vec kupuje fensi igracke koje brinu o malo siroj problematici dobrog zvuka... :) 

A dobri zvucnici i dobro pojacalo se najcesce ne cuju i prakticno zvuce monotono...kao da se "sklanjaju" od muzickog materijala

Dok koloracija i sarolikost izazivaju paznju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...