Jump to content

Dayens Ampino + Monitor Audio BX2


sljivovica

Preporučeni Komentari

12 minutes ago, black coffe said:

Mal membrane su napravljene da "glume"  velike zbog profita: ? Meni su reference za BAS :  Eagles , Hotel Califorlija Live . i Parni valjak : Live in ZKM ? :) Ljubavna .

Onaj pravi "tump" , istodobno uzbuđuje i odmara ? :)

^

Sve biva fino i lepo do 50-te sekunde na ovom YT snimku ( negde ranije, negde kasnije, ali to je TO mesto kada "uleti" nozna klavijatura/pedal ) na driverima od 8".

Medjutim, sve posle toga za te malesne i slabasne "osmice" je painful.

E sad', moze i fizika, . . . i hemija, i . . . i merenja, . . . i "crne rupe", etc., etc., ali to je tako u realnosti.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dzaba vam "velika membrana" ako ne moze da svira ispod 50hz, dzaba "mala membrana" koja svira ispod 50hz a nema veliki xmax.

Tako da svi oni koji imaju "velike membrane" a ne zanima ih merenje, gluvi su za na pimer prvih 12 dirki na klaviru tj. A0 dupla pedala A do  G1/A1.  

Znaci stoji fizika izmedju nabedjivanja i samoubedjanja.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

E ako si to ti nama rekao.

Samo ti meri, seci, kroji, i uzivaj u tome. :)

Sa druge strane, ja i meni slicni za sve to vreme cemo uzivati u muzici.

Kao sto ti imas legitimno pravo za gore navedene radnje, tako imamo i mi za ove druge.

 

P.S. http://www.danubeogradu.rs/2016/06/xvi-medunarodni-festival-dani-orgulja-dies-organorum/

Za ovu godinu je proslo. Na svu srecu je tradicija i redovno, tako da se vec juna/jula meseca 2017 god. mozes i licno uveriti kako i zaista zvuci pedal board crkvenih orgulja u Katedrali BLazene Device Marije u Beogradu u 3D iliti real time-u. Postoje i masterclass-ovi na koje se moze doci i licno probati taj pedal.

O samom osecaju nesto slicno je i rekao @black coffe. Poseban osecaj u stomaku koji se ne moze jasno definisati.

Moguce je da je to i subjektivno osecanje ? Ko ce ga pa znati ?

Nema razloga za vecim fontom kada zelis nesto da imputiras. Jasan si i ovako.

Samo da dodam, nema razloga da vredjas.

Zasto ? To je znak tvoje slabosti da nekoga ubedis u nesto.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U ovom hobiju koji nas spaja na ovom forumu ne bi trebali da se vodimo predrasudama, ubedjenjima i verovanjima, vec iskljucivo cinjenicama jer samo tako mozemo dici sve ovo na mnogo visi nivo.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kao ljubitelj motora , ja volim sve motore , nema veze koji su tip -bitno da su dovoljno dobri

kao ljubitelj zvucnika , ja volim sve zvucnike , nema veze koji su tip -bitno da su dovoljno dobri

zato mi malko zaigra ganglija kad neko kaze da je MZ bolji od Jawe , ili obratno

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, Doktor said:

^

E ako si to ti nama rekao.

Samo ti meri, seci, kroji, i uzivaj u tome. :)

Sa druge strane, ja i meni slicni za sve to vreme cemo uzivati u muzici.

Kao sto ti imas legitimno pravo za gore navedene radnje, tako imamo i mi za ove druge.

 

P.S. http://www.danubeogradu.rs/2016/06/xvi-medunarodni-festival-dani-orgulja-dies-organorum/

Za ovu godinu je proslo. Na svu srecu je tradicija i redovno, tako da se vec juna/jula meseca 2017 god. mozes i licno uveriti kako i zaista zvuci pedal board crkvenih orgulja u Katedrali BLazene Device Marije u Beogradu u 3D iliti real time-u. Postoje i masterclass-ovi na koje se moze doci i licno probati taj pedal.

O samom osecaju nesto slicno je i rekao @black coffe. Poseban osecaj u stomaku koji se ne moze jasno definisati.

Moguce je da je to i subjektivno osecanje ? Ko ce ga pa znati ?

Nema razloga za vecim fontom kada zelis nesto da imputiras. Jasan si i ovako.

Samo da dodam, nema razloga da vredjas.

Zasto ? To je znak tvoje slabosti da nekoga ubedis u nesto.

 

15 minutes ago, Doktor said:

^

E ako si to ti nama rekao.

Samo ti meri, seci, kroji, i uzivaj u tome. :)

Sa druge strane, ja i meni slicni za sve to vreme cemo uzivati u muzici.

Kao sto ti imas legitimno pravo za gore navedene radnje, tako imamo i mi za ove druge.

 

P.S. http://www.danubeogradu.rs/2016/06/xvi-medunarodni-festival-dani-orgulja-dies-organorum/

Za ovu godinu je proslo. Na svu srecu je tradicija i redovno, tako da se vec juna/jula meseca 2017 god. mozes i licno uveriti kako i zaista zvuci pedal board crkvenih orgulja u Katedrali BLazene Device Marije u Beogradu u 3D iliti real time-u. Postoje i masterclass-ovi na koje se moze doci i licno probati taj pedal.

O samom osecaju nesto slicno je i rekao @black coffe. Poseban osecaj u stomaku koji se ne moze jasno definisati.

Moguce je da je to i subjektivno osecanje ? Ko ce ga pa znati ?

Nema razloga za vecim fontom kada zelis nesto da imputiras. Jasan si i ovako.

Samo da dodam, nema razloga da vredjas.

Zasto ? To je znak tvoje slabosti da nekoga ubedis u nesto.

Ne znam u cemu je Vas problem. Ocigledno pisete samo da bi nesto napisali...

kako ocekujete da cujete orgulje ako zvucnik to ne moze da odsvira?

Ako velika membrana moze da svira ispod 50hz Vi cete moci da cujete potpuni spektar tog instrumenta i to je dobro. Stoga ne vidim potrebu za Vasim komentarima sem ako ne razumete sta sam napisao.

Ja ne vidim da sam pisao velikim slovima bilo sta osim ono sto se gramaticki podrazumeva.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

34 minutes ago, Zen Mod said:

kao ljubitelj zvucnika , ja volim sve zvucnike , nema veze koji su tip -bitno da su dovoljno dobri

Realno.

Ovako ja cenim i pojačala i zvučnike. Nema loših, ima samo "drugačijih".

Postigao sam sa CT142 transmisijama ubacivši 6" Vifu jaaaako duboke bas tonove, voleo bih i da donesem zvučnike na eventualni FAK da čuje raja, ali se plašim da će npr samo ljudi koji sede u 3. redu u sredini čuti taj bas. To je taj kompromis kada su u pitanju male membrane, nije nemoguće ali to je kompromis, kompenzacija, imitacija.

Dok npr. sa drajverom 10" to nije i ne može biti slučaj. Sa bas drajverom 10" stavljenim u odgovarajući kabinet, ne nekim krutim svadbarskim 10" fullrangerom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Obzirom da sam slušao orgulje u više objekata, u više država, neš mi se čini da za to mora na lice mesta. I u velikim objektima nisam potpuno siguran da li sam najdublje tonove čuo ušima ili stomakom. U prosečnoj srpskoj sobi slaba fajda za te najdubočije tonove (nešto ispod 20Hz ako me nejako sećanje ne vara) čak i da zvučnjak mož se spusti toliko. Velik je to i moćan instrument :)

Elem, ako zvučnik mož odsvira nešto, on to može već nekako. Ostalo je stvar ličnog ukusa u koji ne bih da zalazim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni je Alpair 7 ostao u veoma lepom secanju.

U pitanju je 4" full range u transmisiji koji je mogao itekako da se spusti ispod 50Hz. Stage i timbar da se poseces...

Svirao ludilo u sobi od 18 kvadrata!

Usrao se u drugoj prostoriji od 22...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Ovo je na specifican nacin sazeto pristojno misljenje o ovoj problematici, potkrepljeno velikim znanjem, iskustvom(dobro placenim u solidnoj firmi u top kapitalistickoj zemlji,  koja je imala interes) i pre svega slobodom penzije, bez sefovskih ogranicenja u prenosenju nekih informacija.

 

I to je zacetak svacijeg(trebalo bi da bude), da kazem normalnog stava(osim bahatih audiofilskih snobovskih tvrdnji),  koji uzima u obzir i umetnost i tehniku i osecanja.

Neka imamo predubedjenja o necemu, ako je to predubedjenje nesto sto nam cini neko slusanje muzike lepsim i prijatnijim, ako nas prosto receno vise raduje. Zasto se boriti protiv stecene prirode, iskustva i licnog razvoja.

Medjutim, to predubedjenje je prilicno intimna, licna, neprenosiva stvar. Kao i nacin obrade zvucnih podataka u nasem mozgu, treniranom, netreniranom, naucenom ovako ili onako, vise ili manje podloznom predubedjenju.

 

Postoji jedan dobar termin, u filmicu, "the circle of confusion", koji nije objasnjenje svega sto se desava, i ne moze biti, ali to treba imati na umu kada se formira misljenje ili stav o konkretnoj spravi. Lepo su pojasnjena merenja, ocekivanja, uticaji, i otvoreno polje problema sa kojima se susrecemo.

 

Elem, ode se u teoriju zvucnika, na osnovu prostog pitanja.

Nevezano za sve postojece ili moguce kreacije, rec je o konkretnom MA zvucniku, koji je jedan lepo dizajnirani industrijski proizvod, modernih trendova, popularnih medju audiofilima(trzisno formiran dizajn), sa dosta kvalitetno uradjenih detalja, i mozda cak nepotrebno primenjenih nekih tehnika izrade zvucnika, dodatnog lepka, ucvrscenja...kao da ti basici mogu ne znam sta i ne znam kakvo naprezanje da proizvedu..ali uradjeno je konkretno i korektno.

Poznata firma, lepa izrada, kvalitetna izrada, obecavaju i solidan bias, ocekivanja lepog rada....u svemu tome, ostaje nedostatak basa u dovoljnom SPL-u, sto moze da izazove razocaranje ako se i to ocekuje, u navedenom biasu, pa prosto ne treba ni ocekivati cudo gde ga nema.

Ionako je proizvodjac konkretni model predvideo kao komponente 4 i 5 ili 6 i 7, zadnje zvucnike u surraund sistemu, i posteno ih nazvao "bookshelf" tipom zvucnika..ni proizvodjac nije imao velikih ambicija da ih prezentuje kao bass magicne kutije.

 

Sto rece Zen, volim svaki zvucnik, i svaki motor, i onaj na trimeru za travu, i uvek me obraduje kada cujem neki uradak, koji je ima svoj cilj, neko probanje raznih tehnika, neko eksperimentisanje ili mastanje pri izradi.

Cak mi nije bitno da li je zvuk obojen, da li se cuju neke nedoslednosti pojacala, snage, brzine ili frekventnog opsega, bitno je da su sve mane vidljive i jasne,  tu, na tom mestu i u takvoj koncepciji. I jos lepse je ako diyer to sve zna da kontrolise i varira...

Slusanje orgulja ekstremno niskih frekvencija ne bih da uzimam kao referencu, iz vise razloga, to nije bas neka "muzika" niti je bitno kako ih neki zvucnik reprodukuje, kao ni slusanje tresnjevog topa ili zvuk velike eksplozije. To nema veze sa muzikom, zvucnicima, eto, vise je u audiofilstvu kao posalica, i nekakva "audiofilska referenca", koja objektivno nicemu ne sluzi...sem kao okosnica neke price.

Doticne niskofrekventne orgulje(a i nema ih puno) se slusaju u katedrali, sa posebnim biasom, za posebne namene, i sa namenom frekventne, dodatne fascinacije vec pripremljenih ljudi na postovanje boga i vere. Muzika je pojam za prijatnost, a ne za frekventni napad cudnog ili neprijatnog osecaja na rezonantne supljine tela..

Takav osecaj je, po meni, nepotreban u sobi, i besmisleno je ocekivanje od zvucnika da generisu vernost reprodukcije takvog zvuka u malenom, prostoru... 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, crni said:

'ebeš temu o dayensu gde isti nije ispljuvan:buehehe:ri godine

E pa neka pljuje ko nema pametnija posla, ubeđen sam da mnogi od njih to pojačalo nisu ni čuli. Ja sam ga slušao proteklih tri godine (drugarov) i sada treba da ga vratim. Priznajem, teška srca. To pojačalce je divno! Kada ga vidite, ono je maleno, deluje sasvim neubedljivo, dok ne zasvira. A onda ičudo! Zvuk da ne poverujete kako je ugodan, prostran i definisan. Možete da ga slušate satima i satima, napajanje mu je odlično i ne posustaje. Jeste 25 W deklarisan, ali ima srce bar za 50W. Mene je uređaj jako prijatno iznenadio i uživao sam u slušanju sve ove tri godine. Pomisao da je to napravio neko naš, posebno mi je draga. Osim što umemo da se bijemo(sic) umemo nešto dobro i da napravim,o i to mi je iskreno drago. Ja ovoliko, a pljvači nek navale, razuveriti me neće.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije bilo nikakve pljuvacine, vec primedbi na diletantsku izradu unutrasnjosti. Ali  je prevladalo misljenje da je to maksimum.

Dajens je sjajan proizvod,ima cenu, trziste, simpatizere...

Mozda je ovo visoki kriterijum izrade i slaganja lima, ali nije nedostizan 

 

Amp.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

Nije bilo nikakve pljuvacine, vec primedbi na diletantsku izradu unutrasnjosti. Ali  je prevladalo misljenje da je to maksimum.

Dajens je sjajan proizvod,ima cenu, trziste, simpatizere...

Mozda je ovo visoki kriterijum izrade i slaganja lima, ali nije nedostizan 

 

Amp.jpeg

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bez pogovora izgleda nestvarno dobro. Samo Ampino svira nepojmljivo dobro za cenu koštanja i to je njegov kvalitet. Ponekad mi se čini u raznim pisanjima da se gubi pojam o tome da svi ti uređaji služe da bi se UŽIVALO U MUZICI. 

О visokom kvalitetu izrade u koji se uloži mnogo sredstava, vremena i naravno pažnje, u ovoj sredini koja je uglavnom neverovatno šljampava, u kojoj diletantizam postaje neprikosnoven pri donošenju bitnih odluka i rešenja, skoro neće biti ništa, osim na nivou pojedinačnog pregnuća.

Kad se diletanti udalje sa bitnih pozicija o kojima ne bi smeli ni da sanjaju a kamo li da ih zauzimaju, otvoriće se prostor za one koji znaju i umeju, da ponovo postave visoke kriterujume. Ruku na srce, u sredini u kojoj siromaštvo bilo koje vrste upućuje ljude na puko preživljavanje, teško je očekivati da se lestvica podigne više, a kako pa da ih to interesuje

Zato postoje neke grupe ljude koje okuplja entuzijazam za specifična interesovanja, koji su malo i zanesenjaci, što da ne malo na svoju ruku, i od kojih nije nemoguće očekivati da sutra oni budu ti koji pomeraju granice. I članovi ovog foruma to svakodnevno čine svojim skromnim nastojanjem u okviru svojih mogućnosti, koliko god to skromno izgledalo.

I hvala Bogu da je to tako.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima tu raznih istina. Diletanti u vlasti su posledica kratkog mandata, pa je ludilo i grabez. I oni koji nesto znaju, sputani su...

Nego sam ja ocito pogresno utrimovan, navikao da ako je spolja gladac unutra nije jadac, Ako neko gradi ime, pa jos curi van granica, njega ne treba da zanimaju diletanti u vlasti, vec da renome ima jasnu i siroku osnovu.

 

Nije to drama od cene da se malo kastomizuju oblici gvojza, ali je pitanje ideje i vremena za koncipiranje, e sad, ako je to vreme truda problem(a ideje se mogu osacovati kojegde), a gradi se imidz, tu meni nesto ne stima. Pa ne naplacujemo sebi kada skuvamo jutarnju kafu.. :)  

I momci sa foruma skutijaju, recimo dac, cistije, strucnije i logicnije nego renomirani "profi"..i tu nastaje zbunj..

Meni tada ni povoljna cena nije bitna, mislim stimulativna, nastalo razocaranje...a to remeti bias..remeti uziv...izaziva pobunu...

 

Npr, ovim MA zvucnicima se ne moze sa izvedbene strane prigovoriti apsolutno nista, po pitanju detalja, tehnike i urednosti...sve sto mogu da ispostuju, pokazu inventivnost i urade, to su uradili..i to je lep pocetak korisnikove miline..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I ja volim da stvari dobro izgledaju, čini mi veliko zadovoljstvo. Obožavam dobre, udobne i lepe naravno italijanske cipele. Onoliki prave cipele koje jesu udobne  i dobre ali ni nalik italijanskim. Onoliki prave patike i niko ne može reći da nisu udobne, a to je za obuću najbitnije. A lepe nisu. I na našem forumu se mogu videti razni uradci koji su odlični, mislim sjajno sviraju ali im izgled nije poseban. Bio sam u prilici da slušam kod Groznog njegove zvučnike koji zvuče sjajno a izgled im nije neki (unutra nisam virio). A da bi voleo da su moji na osnovu zvuka sigurno bih, pre nego neke brendirane koji izgledaju što kažu boli glava ali nemaju taj zvuk. To važi i za Ampino. Svira lepo. Pa koliko njih uopšte otvara poklopac i gleda unutra? A standardi izrade biće promenjeni kada proizvođač bude od tržišta uslovljen da ih menja. Viši standard izrade neminovno poboljšava renome ali i pomera cenu proizvoda na više.

Vladd postavio si lestvicu visoko i to je legitimno. Ok. Ali postoje i oni drugi. I to je Ok. To nije razlog da se bude nesrećan.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imao sam priliku da odem kod Bokija i da čujem njegov sistem. Sistem je na mene ostavio vrlo pozitivan utisak. Ja nemam neko tehničko znanje ali zato solidnog slušalačkog. Prvi put smo se sreli u životu i ovde ne lobiram za njega. Mislim da greše oni koji ne žele da čuju zvuk kod njega.

Imao sam Dayens Ampino preko 3 godine i tri para Dayens zvučnika. Bokijevi zvučnici su Rols Rojs za Dayens zvučnike. Ampino je dobro pojačalo međutim ja sam ga zamenio Alex-inim integralcem. Alexino pojačalo je dosta bolje. Među firmiranim integralcima te veličine i cene verovatno je teže naći koje bi nadmašilo Ampino.

Imao sam i jedan par Monitor Audio (u prolazu od zamene), i slušao sam nekoliko sličnih kod drugih - imam jako loše mišljenje o toj firmi. Kad bi morao da biram između MA i Dayens pre bi uzeo Dayensove precenjene nego šuplje MA, a opet kad nebi morao da biram gledao bi da uzmem neki DIY.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...