Jump to content

Tannoy Mercury M1


Archangel

Preporučeni Komentari

On 9/27/2016 at 0:17 PM, Zen Mod said:

velicina prostorije , navika po pitanju SPL, cena, eventualno pojacalo  ?

oko 23 kvadra x2,8m visina, Maranc PM350  - cena za tih par kutija 99 eur. "SPL"?. Uglavnom sadasnje kutijice mi stoje na visini usiju, razmak izmedju 80 do 1m, fokus na oko 80 cm do 1m. Slusam sve sto je kvalitetno i lepo za slusanje, A najvise instrumentale, celcku, irsku i arapsku violinu. Buzet oko 90 eur. max 100 eur.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 9/27/2016 at 10:27 PM, sax.hifi said:

Tannoy Mercury M1 ne zasluzuju da nose znacku Tannoy.

ako mozes uzmi nesto drugo, ne njih.

Hmm. Prihvatam svaki predlog, Pogotovo ako je neko imao prilike da ih slusa. Budzet veoma skroman oko 90 eur. Max 100 eur. Pokusavam na kupujem prodajem da nadjem best buy za te novce. Znam da je to malo para za iole ozbilnje kutije, ali racunam mozda uleti neki dobar vintage ili nesto dokazano.

Naleteo sam na JBL tlx 50 , Audioton DC3090  , Infinity Reference 1 mkII , Saba 700 , Celestion Truvox 180 , JBL MK 1000 

JAMO dynamic D2 ,  Wharfedale 505.2Infinity Beta HCS

Diton 1 celestion, Isophon .... mission

I da ne nabrajam dalje. Nisam nesto upoznat sa svim ovim brendovima ali to je ono sto mi je zapalo za oko. Svaku sam i slusao preko neta i pokusavo da naslutim kako koja zvuci. Znam da to nije bas najpamernija stvar al ajd. JBL tlx mi se svideo na slusanje, , Wharfedale 505.2 mi se takodje svideo, kao i Diton 1 celeston. Ostalo koliko se dalo razaznati. Tragam za cistim, definisanim zvukom, bez mutljavina u Basu. Bar koliko moze za ove novce :blush:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Archangel said:

Svaku sam i slusao preko neta i pokusavo da naslutim kako koja zvuci.

Tesko preko youtuba moze da se cuje kutija.

Meni se recimo od te konfekcije svidja ova kutija kako svira

http://www.bgbstudio.com/proizvod/diamond-122

Dobre su za PC :P

Idi do prve ovakve radnje i slusaj sta imaju.

Ovo sve sto se danas prodaje NOVO / sve se sklapa i pravi u Kini. I Tanoy  i Wharfeale i JBL . . .

Novi Tanoy taj M1 zvuci kao kanta u odnosu na stare Tanoye pravljene u UK... 

Bukvalno su malo bolji od zvucnika za PC. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Mikorist said:

Tesko preko youtuba moze da se cuje kutija.

Meni se recimo od te konfekcije svidja ova kutija kako svira

http://www.bgbstudio.com/proizvod/diamond-122

Dobre su za PC :P

Idi do prve ovakve radnje i slusaj sta imaju.

Ovo sve sto se danas prodaje NOVO / sve se sklapa i pravi u Kini. I Tanoy  i Wharfeale i JBL . . .

Novi Tanoy taj M1 zvuci kao kanta u odnosu na stare Tanoye pravljene u UK... 

Bukvalno su malo bolji od zvucnika za PC. 

Slazem se za to slusanje preko neta, no ipak nekad ako je dobar snimak i moze da se naslute neke sitnice. To gore ili nesto slicno tek kad budem imao takav buget Doduse ovi tannoji su orginal englezi. svidela mi se cistina na jednom snimku, ali to je bila m3 varijanta

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.kupujemprodajem.com/Marantz-Inperial-7-bass-12--37911688-oglas.htm?filter_id=337773

Toplo bih ti savetovao da se pozabaviš ovom kutijom. Stariji model firme Marantz, ako se dobro sećam iz sredine 70ih godina, negde blizu vrha ponude.

U ono vreme, smatrao se jako dobrim poslom. Bilo ih je po Beogradu, neki miji poznanici ih i danas imaju, a to su bili manji modeli. Još uvek zvuče sjajno, iako nemaju kalote za visokotonce, imaju jedan opišteni, prirodan zvuk sa mnogo ambijentnih detalja

O basu, tj. njegovom kvalitetu i ekstentziji, da i ne govrim. 12 inča trese i džigericu ako treba, mani se malih kutijica koje ne dosegnu ni do 60 Hz, ne zbog glasnosti, nego zbog čistoće i kontrole bas tonova.

Za €80, ja se ne bih dvoumio. Samo bih se dobro raspitao za stanje drajvera. A ni Niš nije predaleko, odeš, poslušaš, spakuješ i doneseš.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, dvv said:

Za €80, ja se ne bih dvoumio. Samo bih se dobro raspitao za stanje drajvera.

Vidi se sa slike da mora da menja vesanja. verovatno i membrane. Sto mu dodje bar 100 evra.

Sve stare kutije - od po 30 godina - mora na njima da se ulozi od 100-200 evra.

Sem ako vec neko nije reparirao ili su stajale u apoteci.

Ili su Tanoy Dorset kojima ne trunu membrane i vesanja - takav materijal  :D

p.s. 1

Dzaba (za 100 evra) niko nije kupio zvucnike da valjaju (ovo znam iz licnog iskustva) . Ko ne plati na mostu, plati na ćupriji ;)

 

p.s. 2

jednom mi se desilo da naletim na robu koja je izuzetno dobra i ocuvana - jeftina.

liku se zurilo. narkos preprodavac. . . kradeno itd - svasta ima na kupujem - prodajem. odnosno po BG i okolini... :lol:

 

p.s. 3

moj ti je savet da skupljas lovu. da se strpis. dok ne skupis 200-300 evra. pa onda kupi ili nove zvucnike ili neke dobro ocuvane - ili pravljene.

nigde nece pobeci dobri zvucnici - a mala lova se obicno potrosi - na gluposti.  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro, Miko, pa šta? Kakvu garanciju čovek ima da slično neće morati da radi i sa malim Tannoy-em? To bi ga, istina, koštalo manje, ali bi na kraju opet ostao sa kutijom koja nema šta da traži sa Marantz kutijama. Te Marantz kutije se ne kupuju iz zezanja, nego zato da ih prvo kupiš, pa posle središ i onda imaš kutije kakve će ti malo ko danas prodati za iole normalne pare, takve stvari se danas retko rade. A kada ih i naprave, kao recimo legendarni Celstion 3, onda im zalepe cenu od € 3,500, pa ti vidi.

Imao sam riliku da se dosta dobro upoznam sa tom serijom starijih Marantz kutija i odgovorno tvdim da su to bolje kutije od bar 90% današnjih na tom nivou cene. Ideja bi bila da se ove kupe za €80, a kasnije kada novi vlasnih uopšte shvati šta ima u kući, zameni vešanja za oko €100 i kondenzatore na skretnicama za oko €100, ne mora odmah sve, može u koracima, i da završi sa fenomenalnim kutijama kakve ni sanjao nije.

A što lepo reče Sax, te Tannoy kutije nisu zaslužile ime firme, to je 100% komercijalni proizvod za brzu prodaju i zaradu, i nikada neće biti išta više od toga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 29.9.2016. at 4:13 PM, Archangel said:

 . . .  Buzet oko 90 eur. max 100 eur.

Uglavnom se ne mesam u ovakvim temama, upravo zato sto po default-u krenu nekim putem koji karmicki nije dobar. ;)

 

@Archangel - za pomenutih 99 eura ces se dobro namuciti i pronaci nesto bolje od ovih Mercury 1.

Naravno, ovde podrazumevam da su M1 u mint condition, driver-i tehnicki ispravni, kabineti besprekorni.

Daleko je to od Tannoy game proizvoda, ali i cena je znacajno niza od drugih ( pravih ) Tannoy modela.

Upravo takvu kombinaciju ima moj prijatelj ( PM350 Marantz, Marantz 63SE CD player i M1 ). Slusa uglavnom smooth jazz, jazz rock.

CD-e "narezotine" 99%, a u poslednje vreme se upustio i u pustanja FLAC/APE (Foobar2000) direkt sa PC-ja.

Nije neki zahtevan tip, slusa, uziva i ne pita vise. Ovaj sistem ganja 10+ godina vec.

 

Btw, ove kombinacije sa vintage kutijama na kojima se "iz aviona"  vidi da je vesanje u debelom problemu, tj. "vrisnulo", licno bih da sam na tvom mestu zaobisao u velikom luku.

Treba biti zaista ljubitelj odredjenog tipa zvucnih kutija, traziti, ne pitati koliko kosta, tj. uzeti za tebe licno najrazumniju sumu ( koja drugima moze biti suluda, ali bas te pa zabolje :) ), pa ih onda restaurirati komplet.

Medjutim, njihova cena tada je visestruko skuplja kada podvuces crtu na kraju svih tih radova.

Da ne govorim kome dati da ti radi vesanja, koja, kako, pa poruciuti, cekati itd., itd. . . .

Govorim iz licnog iskustva ( Quad ESL-57 ).

 

Hint : kada je moj prijatelj kupovao Tannoy M1 uporedjivali smo 1 na 1 sa Tannoy M2 ( PM350 amp. bio i tada ).

M1 bolje "legao".

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kao sto kaze ona stara : " kad' sam vec kren'o da 'em g . . .  " :)

http://www.kupujemprodajem.com/Energy-2-1-E-37939652-oglas.htm

Odlicne male kanadske kutije. :thumbsup:

Budzet dovoljan, a ove Energy trce u krugovima oko svih tih low cost Tannoy kutija, kao i ostalih u tom rangu.

E, ovo je bargain.

Btw, slu'so sa Sansui AU 317, te Cambridge Audio CD3 kao izvor. Mogu slobodno reci - odlicno. Narocito za te pare.

en1.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, Doktor said:

Kao sto kaze ona stara : " kad' sam vec kren'o da 'em g . . .  " :)

http://www.kupujemprodajem.com/Energy-2-1-E-37939652-oglas.htm

Odlicne male kanadske kutije. :thumbsup:

Budzet dovoljan, a ove Energy trce u krugovima oko svih tih low cost Tannoy kutija, kao i ostalih u tom rangu.

E, ovo je bargain.

Btw, slu'so sa Sansui AU 317, te Cambridge Audio CD3 kao izvor. Mogu slobodno reci - odlicno. Narocito za te pare.

en1.jpg

E sad lepo uzmite pistolj i ubite me........ Kupio sam Magnat suprime 200 monitore ....... Covek doso iz Novog sada dono ih i kako sad da ga vratim ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drustvo.... sta da vam kazem... Uzo sam Magnat supreeme 200. Neznam nista veliko o tim kutijama. Kutije su u extra stanju prakticno nove, sa mikro tragovima koriscenja. Stavio sam ih. Slusam navikavam se... 

1447020_MonitorS200_OF_BLACK.jpg

Ima li iko iskustva sa ovim monitorima? 90W/120W 4-8 ohm

Zapravo hteo sam da kupim Elac ELT 7. 

4011822882411.jpg

Molim komentarisite...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zasad slusam i verovatno ce to potrajati. Nakon toga iznecu neka detaljnija zapazanja.

Prvo zapazanje je da im treba malo veca snaga za pokretanje, sto je po meni i logicno.

Ekvilajzere sam vratio na nulu iskljucio sve "efekte" pa okusavam da vidim sta ce da kazu. Ili otpevaju ;) 

U poredjenju sa mojim starim Aiwa deluju mocnije, ali mi nesto nedostaje. Kao da zvucna slika nije dovoljno detaljna, u mid basovima. Neznam mozda samo umisljam. Ipak treba da prodje jedno vreme.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 10/3/2016 at 4:27 PM, Doktor said:

^

Da, ali izlazi iz zacrtanog budzeta od max. 100 eura.

Msm za @Archangel-a.

Ti ih kupi , sto da ne ?

Nego, off je ovo.

Javice se vec ovde pokretac teme kako to "ide" sa komb. Magnat-Marantz. :)

 

 

 

 

On 10/3/2016 at 4:57 PM, Mikorist said:

ma jok. imam 3 para zvucnika u kuci - ukljucujuci Tannoy... a retko slusam na zvucnike. slusalice 90%:lol:

Sluso. Lep zvuk veoma snazan ali nisu za uparivanje sa marantzom pm350. Bar iz mog iskustva. Po mom misljenju potrebno tvrdje pojacalo, minimum 50W snage sa vecim damping faktorom od onog koji ja imam na marantzu. (60) . Cuju se vec na -60 db. na -35 sviraju prilicno glasno. na -20 ko da sam na koncertu. Ipak za moj ukus previse mekan zvuk i previse monitorski :dontknow: .Definitivno kvalitetno izradene ali nikako za moj marantz.

Ono sto me iznenadjuje je cinjenica da Aiwini bokself od sx-lfa600 2x20W rms sviraju tvrdje i definisanije u odnosu na gore pomenute.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
On 10/7/2016 at 7:20 PM, Archangel said:

 

Sluso. Lep zvuk veoma snazan ali nisu za uparivanje sa marantzom pm350. Bar iz mog iskustva. Po mom misljenju potrebno tvrdje pojacalo, minimum 50W snage sa vecim damping faktorom od onog koji ja imam na marantzu. (60) . Cuju se vec na -60 db. na -35 sviraju prilicno glasno. na -20 ko da sam na koncertu. Ipak za moj ukus previse mekan zvuk i previse monitorski :dontknow: .Definitivno kvalitetno izradene ali nikako za moj marantz.

Ono sto me iznenadjuje je cinjenica da Aiwini bokself od sx-lfa600 2x20W rms sviraju tvrdje i definisanije u odnosu na gore pomenute.

Povlacim sve sto sam reko o ovim kutijama lose.....

Zameno sam kabel koji ide od racunara do pojacala novim kvalitetnijim...... :dubbio:Ljudi kutije su odjedanput prosvirale kako treba!!!! WOW :blink: Jel moguce da jedan kabel moze da promeni zvuk TOLIKO!!!! :blink: Skroz druga prica skroz drugi zvuk ????? :unknw::unknw::unknw:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...