Jump to content

Kondenzatori, koji, gde ...


skrstic

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 32
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

On 9/25/2016 at 10:37 PM, vladd said:

P.S.

Za upitani SMPS

http://www.meanwell.com/webapp/product/search.aspx?prod=LRS-150

Ima simpaticne karakteristike, otporan je na kratak spoj(radi u hikap rezimu, pokusava da startuje preko kratkog spoja), solidno mali sum i ripl, mogucnost opterecenja od nula do 6,5 ampera sa dobrom regulacijom u tim situacijama. Smetnje su mu u dozvoljenim granicama do opterecenja 75%.

Sasvim dobra sprava.

https://www.fdgate.com/product/ac-dc-24v-9a-switching-power-supply-board-2016-best-sale-ac-dc-power-supply-module-ac-100-240v-to-dc-24v-9a-free-shiiping.html

Production Description:
Input Voltage: AC 100-240V
AC Frequency: 50HZ/60HZ
Output Voltage: DCA-24V
Output Current:6-9A
Output Power:150W(max 220W)
Location Pore size: 105.8*55.7mm
Overall Dimension:115*65mm
Ripple Noise: Less than 150MV  (LRS-150-24 ima 200mv) http://www.meanwell.com/search/LRS-150/LRS-150-spec.pdf
Overcurrent Protection: Yes
Overload Protection: Yes
Short Circuit Protection: Yes

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cudan opseg rada, 6-9A, a u pdf-u drugog smps postoji napomena br2:

2. Ripple & noise are measured at 20MHz of bandwith by using a 12" twisted pair-wire terminated with 0.1uF & 47uF parallel capacitor

E sad, ako se nema test bench, osciloskop i uslovi merenja, nejasnih 150mV i jasnih 200mV su prosto neuporedivi.

 

Plus ostali detalji, hikap pri kratkom spoju, nivoi regulacije...itd

 

Pa se ja u tom slucaju priklanjam podrobnijim,  preciznijim podacima, razjanjsnih uslovima koji su blizi realnom radu. Bez obzira na "suvu" brojcanu vrednost, koja pride i nije dramaticna.

To je kao, npr kada se kaze jedno pojacalo ima npr 0.1% izoblicenja a drugo 0,2%, prvo na 1W i 1KHz, a drugo do 80% snage u celom frekventnom opsegu..i koje je bolje po pitanju izoblicenja?

Neki podaci ne znace puno(znace nesto) bez dodatnih pojasnjenja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

38 minutes ago, skrstic said:

Oboica pričamo napamet. Da imam oba napajanja, da imam mernu opremu da izmerim, da imam... ma jasno ti je. 

S tim sto ja imam opremu, za po kuci, a i jasno mi je, ali me ne zanimaju cviceri. :) 

Pokusavam da pojasnim citanje podataka, pa ko razume, shvatice :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, sax.hifi said:

sta se sekiras ?

svrati sa kolegom, pa ce vidimo.

Daleko od toga da se sekiram. Ako se ne varam, a ne bi trebalo, vido si i čuo. Za njega si mi i dao one bajpas kondiće. Ima malo šuma kad dođem do kraja sa potom i nabijem se blizu zvučnika. Fosteksi su oko 95-6 dB osetljivi tako da me to uopšte ne brine. Moj nivo slušanja je do 9h na potenciometru, posle je prejako tako da sam miran. Onaj prokleti crv čačka zato sam i napisao ajde da probam u prvom postu. Možda je taj šum iz nečeg ranijeg u nizu... Prokletinja je ovaj FiFi i njegov crvić koji non stop nešto čačka. 

Vladd kažeš da te cvicevi ne interesuju OK poštujem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U principu, cviceri za audio pojacala, osim suma bruma i opste snage, treba da imaju specificnu povratnu spregu za takvu aplikaciju. Nacin reagovanja na takvo dinamicko opterecenje. Uz recimo visu frekvenciju rada, posto su spajkovi iz prekidackih komponenti veci od suma..sto je poprilicno gadno za sirokopojasno pojacalo simplifikovane konstrukcije i slabijeg PSRR-a

Masa(ogromna) tih, svicera(ili cvicera, cicera ili skicera), em nema te podatke, em nema mogucnosti modovanja, em su namenjeni za konstantna opterecenja opsteprisutne rasvete.

I zato su izvan zone mog interesovanja(da se ne osvrcem na godine sklapanja testiranja i kondicioniranja istih). Jeste da im je cena bakaluk, ali sam principijelno protiv takvog ili slicnog kost katinga za licnu upotrebu.

A ozbiljni cviceri kostaju ozbiljno, minimalnog psofometrijskog suma, mekanog rada(tipa cukovog konvertora), sa minimalnim sumom i minimalnim spajkovima..i sumnjam da ih lako ima po trgovinama.

Pa i dobra napajanja za racunar su par stotina evra..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...