Jump to content

Koja radio stanica?


vdzele

Preporučeni Komentari

Sam naslov već dosta govori.

Od kada su korporativni interesi preuzeli B92 i Studio B za mene je zavladao muzički mrak. Muzika koja se danas tamo pušta je jako loša. Više ne znam šta da slušam preko radija, pa zato pitam vas koje stanice vi slušate.

Ako imate neke stanice koje su približne muzičkom ukusu starih muzičkih redakcija ove dve stanice bio bi vam zahvalan. Treba mi nešto što liči na školu Slobe Konjevića. Ujedno, gde su otišli ljudi sa ove dve stanice, dali rade na nekoj radio stanici?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, vladd said:

Ja slusam Karolinu na 106.3

I ja se ne skidam sa Karoline, sem kada im nešto rikne pa nemaju program ponekada i do dva sata.

Dosta muzike, minimalna priča. Uglavnom kvalitetniji muzički materijal, a često se tonci baš potrude i da kvalitet signala bude dobar. Par puta su me naveli da pogledom proverim slušam li ja FM radio ili CD čitač.

Inače spadam u Vdželetovu "radio generaciju", od kada znam za sebe imam radio kraj sebe, njega uključujem prvog ujutru i gasim poslednjeg noću. I rado se sećam 70ih godina, kada sam slušao Studio B i Beograd 202.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nekad slusao 202, sad je unakazili sa novom programskom politikom. Radio Beograd 2 i 3 mada ni prvi nije los. Pre neku noc vracam se sa sluzbenog, vozim, slusam RB 2, emisija o Djuri Jaksicu, posle Doniceti, pa Elgar. Zaista lek za seljaciju. Nek su zivi i zdravi. Karolina, Rok radio, se cuju samo u BG-u. S2 samo ujutru njihov program do 10 sati. 

Najvaznije!!! Jedino radio Beograd cini mi se  ima ozbiljne muzicke urednike. Vidi se neka ideja a ne samo plej liste, pa daj sta ima.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, dvv said:

Dosta muzike, minimalna priča. Uglavnom kvalitetniji muzički materijal, a često se tonci baš potrude i da kvalitet signala bude dobar. Par puta su me naveli da pogledom proverim slušam li ja FM radio ili CD čitač.

Otprilike isti razlozi. Kratke i jasne vesti, bez preterano sarolikih tema i popunjavanja termina.

Pride je dosta muzike is 70-80-ih, u jednom momentu sam se zacudio da li pustaju moj CD spremljen za putovanjce.

Ali, iskustvo je pokazalo,da je tako uvek na pocetku, privlace publiku do jednog momenta, a onda krenu sa vristanjem reklama, krcanjem, histerijom povoljne robe,  zelja i cestitaka..

Traje dok traje.

202 slusam samo kada su rok liste, ako sam u prilici slusanja radia u tom terminu..

Nostalzi je bio slican u pocetku, a onda su iseckali termine za reklame, pa kada ih nemaju,napravili jezivo dosadan dzingl koji neumereno pustaju..

Muzicke urednike raspale komunisticke zaostavstine i partijske sinekure ne bih da komentarisem...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vlad kako god, al da nam nije tih partijskih prezivelih urednika slusao bi Mtv djubre i svasta jos. Kad su se desile promene 2000-te, bulumenta idiota je zauzela stanice i pocela da pravi privatne prcije.  Ubise B 92, Index, Studio B ( sram ih bilo, sad ih ni njihove mame ne slusaju...), 202, preziveo samo "rezimski" Radio Beograd, a od ovih demokratskuh niti jedan. Sve kopi pejst. Kako tata iz EU il USA kaze. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, grozni said:

Vlad kako god, al da nam nije tih partijskih prezivelih urednika slusao bi Mtv djubre i svasta jos. Kad su se desile promene 2000-te, bulumenta idiota je zauzela stanice i pocela da pravi privatne prcije.  Ubise B 92, Index, Studio B ( sram ih bilo, sad ih ni njihove mame ne slusaju...), 202, preziveo samo "rezimski" Radio Beograd, a od ovih demokratskuh niti jedan. Sve kopi pejst. Kako tata iz EU il USA kaze. 

Pitanje je dana kad ce i ovih par preostalih RTS da ispusti dusu, uzimajuci u obzir da je idiokratija uveliko zavladala u tzv razvijenom svetu.

Mediji i profesije koje izumiru pred nasim ocima.

Ista prica je i sa novinama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vecina ih je prodata da bi se oprala lova. Ili da bi se namestilla ogromna pomoc drzave na konkursima partijskom kadru. Studio B kupljen a posle mesec dana dobio "pomoc" drzave oko polovine datog novca...

...

To su kupili ljudi koje ne interesuje uopste broadcasting. Racunaju samo na brzu zaradu. Kasnije ce preprodati. Uostalom kao i sve sto je prodato od javnih dobara kod nas. Tek kasnijim vlasnicima MOZDA padne na pamet da daju odresene ruke ljudima koji se razumeju u radio i zele da rade u broadcatingu, da nesto tu doprinesu i promene.

...

Do tada cemo da slusamo jednu pesmu 3 puta dnevno zbog toga sto su izbaceni ljudi iz radio stanica a muziku "random" pusta komjuter.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nazalost ste u pravu. Ne volim da komentarisem stare obicaje zaposljavanja na "podobnim" mestima "podobnih" ljudi, pre svega dobrih drugova i komunista..itd

Istina, u ta vremena je bilo i neke zelje za radom i napredovanjem na poslu, preko radnih dostignuca i uvecanja vestine, sada je bitno da se ima mentor iz glavnog odbora, i karijera je zagarantovana.

Pa su neki i napredovali u svom radu i poslu, ali los start nikad ne pravi sampiona. Odatle moj skepticizam..

Sto se tice sunda i sund stanovnistva..pa to "narod trazi", sund je odavno zavladao, pa nam je svaki nedostatak sunda pravo zadovoljstvo..

 

Mogu sve da zamlate...ostace You Tube to MP3 converter, bar za slusanje u kolima...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

37 minutes ago, ZZZ said:

Do tada cemo da slusamo jednu pesmu 3 puta dnevno zbog toga sto su izbaceni ljudi iz radio stanica a muziku "random" pusta komjuter.

Ne čuješ jednu pesmu po 3 puta zato što je kompjuter pusta random, već je čuješ i do 10 puta dnevno, u zavisnosti koliko je plaćena promocija te pesme. Promo periodi mogu da traju i po par meseci, pa udri udri udri, iako je pesma od bola do mentola, jbg.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jedno kratko vreme sam slusao radio Index. Naravno pobegao sam, jer me je izmedju ostalog uzasno nerviralo ponavljanje jedne iste pesme vise puta u toku dana. Radio ne slusam samo dok spavam (mada sam i to nekad radio, spavao sam sa ukljucenim radiom). 

Naravno, nisam bio samo ja koga je to nerviralo. Jedan slusalac je postavio to pitanje i njihov odgovor je bio da su oni moderno koncipiran radio i da su najnovija istrazivanja pokazala da prosecan slusalac ne konzumira vise od par sati dnevno radio program, a da oni bas u tom ritmu ponavljaju numere. Moram priznati da nista gluplje u zivotu nisam cuo.To znaci da te oni teraju da ne slusas njihov program koliko ti zelis vec samo onoliko koliko slusa prosek.

Brzo sam napustio taj program i vratio se dvestadvojci, mada imam i njima sta da zamerim ali nema se bolje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...