Jump to content

P.audio horne


Dacho

Preporučeni Komentari

39 minutes ago, Dacho said:

Sporo se napreduje...vec 3 sloj epoxy smole i nikako da dobijem potpuno glatku povrsinu...u ovom zadnjem sloju cu valjda dobiti.

Zeznuta radnja.

20170922_075034.jpg

20170922_075058.jpg

20170922_075024.jpg

Mislim da se glatka povrsina dobija smirglanjem i lakiranjem, a ne slojevima.

Pozdrav Misa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Još nedostaju ove BR cijevi...i par drugih sitnica kao postolje, gornji poklopac zvučnika, maska oko horne, lakiranje bočnih strana srednje kutije...

1331410_BB_00_LO.EPS_1000.jpg

 

Dogovorio sam i konačno elektroniku, unutra idu digitalni moduli PowerSoft sa DSP-om.!! 2x600W ili 200+800 na 8 ohma ako se ne varam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Dacho said:

20171018_193105.jpg

Šta kaže bolja polovica? "Dragi, kako su lepo svirali oni mali beli na okupljanju, a, šta misliš?" :D

:P

 

Brutalno izgleda, što kažeš, verujem tako se i čuje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, black coffe said:

Izgleda impresivno ! . Po "zakrivljenosti - line array , po konstrukciji - konačno je neko obratil pažnju na srednje tonove " out off the box " :) .Sam mislim da u prostoru de su postavljeni moreju dat sam pola kapaciteta . BTW nije loše kaj si premenil  farbu , crveno i crno ? :)

Da. Prednje strane tj. ploca sa driverima je pod kutem od cca 7 stupnjeva. Osi od sva tri drivera se sijeku otprilike na 5 metara udaljenosti, ja trenutno imam slušanje tj sjedenje na 4m. Trenutna pozicija nije stalna jer su zvučnici u izradi još uvijek ali i ovako zvuče brutalno dobro.

Dobro si primjetio da sam hornu fizicki odvojio od basa zbog vibracija. Između tih kutija je distancer po principu STEEL POINTSA, znači kutije stoje na 3 čelične kuglice. Razlog odvajanja je i elektronika koja se nalazi u posebnoj kutiji iza horne, digitalna pojacala, skretnica tj. DSP.

20171025_074440.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, chakija said:

Zaista neobično i pomalo perverzno izgledaju kutije :)

Da li imaš EQ-a na bassu preko DSP? (ono beše miniDSP u pitanju?) Jesu li to idalje oni Ciare wooferi?

Svaka čast na entuzijazmu i uloženom trudu!

Neće biti mini DSP ali slicno, radi se o PowerSoftu...

Trenutno nema nikakve equalizacije i nije DSP u sistemu pa opet zvuči jaaako dobro.

Radi se o Sica driverima sa gumenim dvostrukim ovjesom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Se razmem ! ne slušam W ... . ali ih i ne prodajem , nek bodu tu di jesu ! imam seldone xp2 i one tzv razglasne E 50 , i ni mi problem ;) .  Ne vrede niš , a  men su dragi ? :) Eto ! ? kako se veli ? smo razložni ljudi ! poštujemo napredak i prošlost na osnovu onoga što smo iz nje naučili . Stvarno veliki si entuzijast il kak to nazvat , al i znalac i i ne se kak se to pri nas veli ne se delaš VAŽAN  !!!!!! 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...