Jump to content

Preporučite mi diskretno nebalansirano pretpojačalo/gain za DIY


velicko

Preporučeni Komentari

Zamolio bih iskusnije članove DIY foruma da mi mi preporuče nebalansirano pretpojačalo ili gain modul za izradu.

Dobio sam preporuke da pretpojačalo zasnujem na jfetovima 2SJ74 i 2SK170.   (Poziv članovima da mi ponude ukoliko imaju u višku neke uparene..) 

Nešto sam istraživao po internetu, našao neka rešenja koja mi se čine korektna ali i dalje ne mogu da se odlučim:

Dajte neku preporuku, nešto što ste čuli, slušali, napravili i gde ste veoma zadovoljni...

 

Za segment volume/attenuator ću u svakom slučaju napraviti makar 2 varijante, sa Muses 7230 i sa LDR, pa će ostati ono što bolje zvuči. 

Pretpojačalo (volume i selektor) ću za početak kontrolistai Arduinom, a za kasnije ćemo videti (verovatno ću uraditi nešto namensko)..

 

Od manje bitnih detalja ;):

Muzika koju slušam je isključivo Jazz. 

Od opreme trenutno imam:

Izvori zvuka:

  • 1. MPD linux server/player.  (DIY - Raspberry PI + modifikovani Mamboberry DAC (Sabre 9023p)  + odvojeni trafoi i napajanja + kvalitetno kućište + NAS)
  • 2. Modifikovani Philips CD sa cevnim izlazom

Pretpojačala: stari (pozajmljeni) Hafler 110 i Elephantus cevno pretpojačalo. 

Pojačalo: Leach Amp (DIY mono blokovi).

Zvučne kutije: Dynaudio audience 60

 

Hvala :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Verujem da ćeš dobiti preporuku za preamp.

Interesantna mi je ova stavka:

  • 1. MPD linux server/player.  (DIY - Raspberry PI + modifikovani Mamboberry DAC (Sabre 9023p)  + odvojeni trafoi i napajanja + kvalitetno kućište + NAS)

Može li malo elaboracije na tu temu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Woland said:

Verujem da ćeš dobiti preporuku za preamp.

Interesantna mi je ova stavka:

  • 1. MPD linux server/player.  (DIY - Raspberry PI + modifikovani Mamboberry DAC (Sabre 9023p)  + odvojeni trafoi i napajanja + kvalitetno kućište + NAS)

Može li malo elaboracije na tu temu?

Napraviću zaseban post sa tom temom, i do detalja opisati ceo postupak izrade, prepravki i podešavanja.    (u narednih desetak dana, kad isplivam iz neke gužve..).

Veoma sam zadovoljan zvukom.  

Pozdrav,

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Preporuka za preamp je Sipijev MJU follower (ima tema na forumu kao i komplet fajlovi za PCB). Gain mož se šteluje od 2x pa do jedno 10-15x.

Delova na PCB za jedno 30 eura u de luxe varijanti a radi za sve pare :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Narednih dana ću (nekako) izmeriti output, da nekako procenim da li mi je uopšte potrebno pojačanje, tj da li mi je nakon atenuatora dovoljan samo buffer.

Da li ima iskustva sa  2SJ74 i 2SK17?

Iskustva sa Pass Labs / Firstwatt pretpojačalima?

Pozdrav,

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 8/31/2016 at 0:20 PM, Woland said:

Verujem da ćeš dobiti preporuku za preamp.

Interesantna mi je ova stavka:

  • 1. MPD linux server/player.  (DIY - Raspberry PI + modifikovani Mamboberry DAC (Sabre 9023p)  + odvojeni trafoi i napajanja + kvalitetno kućište + NAS)

Može li malo elaboracije na tu temu?

Napisao:

http://www.diyaudio.rs/topic/8237-raspberry-pi-mpd-player/?page=1

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 1.9.2016. at 10:10 AM, velicko said:

Narednih dana ću (nekako) izmeriti output, da nekako procenim da li mi je uopšte potrebno pojačanje, tj da li mi je nakon atenuatora dovoljan samo buffer.

Da li ima iskustva sa  2SJ74 i 2SK17?

Iskustva sa Pass Labs / Firstwatt pretpojačalima?

Pozdrav,

Kažu taj BA-3 preamp nije loš (sa pomenutim jfetima), ima ga @grozni, član foruma, pa ti može napisati nešto više.

Svakako, za cenu samo ta 4 jfet tranzistora (diyaudio.com store cena + shipping + carina i porezi) možeš sklopiti 3-4 MJU followera, ono, "funkcionalni modul" varijanta. Vredi probati u svakom slučaju.

Ako ćeš samo bafer, probaj B1, ili pogledaj ovde: http://www.diyaudio.rs/topic/3071-ultimate-buffer/

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

neko je tu na forumu stavio oglas za neki od pass uredjaja sa jos nekoliko kompleta 2sk170/2sj74. Vidite d ali je covek zainteresovan za prodaju samo jfeta. Sem toga cini mi se da je stavio i plocice za lightspeed ako se ne varam.

Ako se odlucite za BA3 mogu Vam poslati crtez gotove plocice kao sto je kod Groznog a fajlovi za iyradu su kod Milana i Nisu, mada sem jfeta treba kupiti i izlazne mosfete

nasao: http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/29936-delovi-za-fw-f5/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...