Jump to content

Kef 103/4 + Cube 200 (D.I.Y.)


parabolis

Preporučeni Komentari

Da li ima negde sema ekvilajzera Cube 200, imam ove zvucnike i zeleo bih da , naravno ako je moguce, napraviti u diy varijanti Cube 200. Znaci svaka pomoc je dobrodosla, pa makar i u obliku obicnog linka ...

2.png

3.png

Untitled.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 11
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

6 hours ago, black coffe said:

Pitaj na audiofi forumu u Hr , mislim da ga član Maltus ima !. To čak i nije ekvilajzer neg kao neakav bufer ili sl ? Tzv kondicioner . Davno je to bilo , al mislim da se dobro sjećam . 

 

Evo otvorio sam temu , pa cemo videti. Malo sam guglao i cena sprave nije ni malo naivna, ali opet ako moze u diy varijanti da se uradi, uh leglo bi mi go dupe na nosu....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mnogo je lakse i dostupnije uzeti solidan parametricki EQ koji ce ti uraditi mnogo vise od Kube.

Napr. Behringer DEQ2496 koji izvanredno radi ako se koriste digitalni in/out a moze da se nadje relativno jeftino.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hm,ako sam dobro izguglao nov je na amazonu 299,99 dolara.

Ili nije to taj?

https://www.amazon.com/Behringer-DEQ2496-BEHRINGER-ULTRACURVE-PRO/dp/B000CCN152

 

A polovni na hifi ajkuli su oko 180 pa na vise.

Ja ciljam u diy varijanti mnogo mnogo jeftinije da prodjem...barem u pola od navedene sume.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 hours ago, parabolis said:

Hm,ako sam dobro izguglao nov je na amazonu 299,99 dolara.

Ili nije to taj?

https://www.amazon.com/Behringer-DEQ2496-BEHRINGER-ULTRACURVE-PRO/dp/B000CCN152

..............

 

Da to je taj DEQ, skoro je bio na KP za 180 evrica, verujem da bi ga covek dao za 150. Stvar je fantasticna sta sve sadrzi za tako malo love, pogledaj manual. Naravno, iskljucivo da se koriste digitalni ulaz/izlaz. Baferi su mu losi pa na analognim in/out, svira slabije. Postoje gotovi baferi ko zeli da radi mod, al kostaju dosta.

Ovo je daleko bolja sprava od kefovog KUBE-a a obaska imas mogucnost da usaglasis zvuje prema sobi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, damic said:

Da to je taj DEQ, skoro je bio na KP za 180 evrica, verujem da bi ga covek dao za 150. Stvar je fantasticna sta sve sadrzi za tako malo love, pogledaj manual. Naravno, iskljucivo da se koriste digitalni ulaz/izlaz. Baferi su mu losi pa na analognim in/out, svira slabije. Postoje gotovi baferi ko zeli da radi mod, al kostaju dosta.

Ovo je daleko bolja sprava od kefovog KUBE-a a obaska imas mogucnost da usaglasis zvuje prema sobi.

Sto audiofila  Dvesto  sisa ? :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...
  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...