Jump to content

30W SE Amp


zocky

Preporučeni Komentari

Da. r16 je zbunjujuci, da je na centalnoj liniji, imalo bi vise smisla, dozvolio bi sving "centralne linije" do blizu Vcc, ovako drzi bazu t9 na oko 20% iznad pola napona napajanja.

Osim ako napon napajanja  nije iznad 100V...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

....ili r26 treba da se pomeri skroz gore u emitor od t11, a da minus od c8 dodje ispod r26. Nesto slicno kao sto je Impuls naveo.

To mi deluje logicnije da je bila greska prilikom snimanja seme, nego da je r16 okacen na neko drugo mesto. Vrednosti r15 i r16 su takve da idu malo preko napona napajanja, sto bi

trebalo da kompenzuje 2xVbe +....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Bajlag said:

....ili r26 treba da se pomeri skroz gore u emitor od t11, a da minus od c8 dodje ispod r26. Nesto slicno kao sto je Impuls naveo.

To mi deluje logicnije da je bila greska prilikom snimanja seme, nego da je r16 okacen na neko drugo mesto. Vrednosti r15 i r16 su takve da idu malo preko napona napajanja, sto bi

trebalo da kompenzuje 2xVbe +....

Ma da, lagano guglanje schemica slicnih ampova ovog proizvodjaca razjasnjava situaciju. Svi su na slican kalup napravljeni. Barem output stage...

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

53 minutes ago, Zverogušter said:

U tome i jeste poenta, nista vam nije jasno a znate da je s*anje i Londonska magla u pitanju.
Smehotresna olimpijada (Srbija 2016.)

meni je jasno.

kao dan.

engleska magla - sarena laza kao i usmereni kablovi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 hours ago, Zverogušter said:

nista vam nije jasno a znate da je s*anje i Londonska magla u pitanju.

A ne, tacno znamo STA nam nije jasno, sto je razlika nebo i zemlja, tj londonska magla i domace blato.:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bez obzira kako zvuci, taj konkretni proizvod mora da ima neku cenu. Sta mislite koliko bi to trebalo da iznosi a da tu udju troskovi i svih ostalih oko proizvodjaca a da naravno imaju neku zaradu na tom proizvodu? Srpska posl, na sve strane, ekonomski strucnjaci, selektori reprezentacija itd.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 8/17/2016 at 5:39 PM, Impuls said:

Ali bi tad taj rc trebao biti na kolektoru donjeg da moze da dodje do pomeranja napona na emiterskom otporu. Ili R16 treba biti na izlaznom naponu

Upravo tako, pogrešno sam skinuo taj deo šeme.

Evo korigovane šeme, kompletno je proverena i ispravna je u potpunosti.

 

Untitled.jpg 

 

Schematic Prints.pdf

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni se najvise svidja kada se ponude 2n3055 odnosno njegov nizenaponski klon BDY38, pluc BC109 kao kljucni tranzistor u sistemu, i to sve za $$$$, a jos sirotinja pocne da se samokritikuje, posipa pepelom zato sto ne razume zapadnu tehnologiju, kapitalizam i troskove proizvodnje u nekom ambaru i pokusava da iznadje sonicne razloge za takvu trgovinu..:crazy:

Pa ja da napravim pojacalo sa BC109 i 2N3055 i zatrazim 500 evra za isto, jurili bi vezu da me ekspresno spakuju u ludaru :buehehe:

Pa taj 2N na 20kHz ima pojacanje 1..small signal gain bandwith mu je"min" 10kHz, znaci da ne prebacuje 11-12...

Svojevremeno sam merio neke niske semplove 2n3055, 20KHz misaona imenica..ali oni nisu kao referenca... :) 

Nema veze sto su peleti kupljeni gotovi..

 

Da ne spominjem da se tranzistori preporuceno koriste za pojacavace u opsegu oko 0,1 od SSGB....itd..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uz tolku pamet, kako to da niste bogati. :rolleyes:

Ajd sad ozbiljno. Postoji li na ovom svetu pojacalo tj shema istog malopre spomenutog, kojoj ne nadjoste manu, koju ne ismejaste il sta vec. Ljudi, sedite te napravite vec jednom taj sveti gral suludih performansi za sitne pare i podelite ga sa nama obicnim smrtnicima, usiju zeljnih bozanska zvuka, te time omugucite nama, nedostojnima, da kupimo isto, a razliku para od prodaje nasih svakovrsnih propalih i kako kazete preskupih  mastodont aluminijum spomenik budalastina, koje kupismo u neznanju i sveopstoj neobavestenosti a pod uticajem strane i ine propagande, dakle, da tu razliku uplatimo u humanitarne struke il u izgradnju doma za penzionisane inzinjere elektro struke npr. 

Ne mislim pritom na ovu shemu, vec uopste na bilo koju shemu il uredjaj koji je ovde publikovan na bilo koji nacin. I da gospodo, molim Vas, pomozite mi da napravim integralca za cca 50 E uvr glave sa DA konvertorom, fono sekcijom ( MC naravno) i posebnim filterom za eliminisanje upliva kablova, sve preko 2E skupih delova i naravno psihoakustike. Naravno mora da zvuci bolje od odvratnog ECI 4 bar, ako ne i petice, a  magle Engleske (jbt ispade da ja Grozni branim gordi Albion, al ajd sad) pogotovo. Pri tome ako se ide na LM koji vec, molim konstruktore za vrhunski dizajn, otporan na vreme, ergonomski zadovoljavajuc za sledecih 50 god.

Condittio sine qua non. 

Na nama je da se salimo, ipak nismo imperija, koja diktira sta diktira. :) Neka to bude nas moto.:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...