Jump to content

30W SE Amp


zocky

Preporučeni Komentari

Radim na popravci jednog engleskog ampa, neću da pominjem ime brenda zbog objavljivanja šeme...

Jedan kanal je ispustio dušu posle nestanka odnosno dolaska mrežnog napajanja.... skinuh šemu sa pcb-a čisto da vidim kako to na papiru izgleda a i da lakše ispratim "TOK DOGAĐAJA"...

Elem, evo šeme lepotana čija se cena u prodavnici kreće u rasponu od 2800 do 3200 evrića:

Untitled.jpg 

 

Detaljnije u pdf-u:

Schematic Prints.pdf

Interesuje me vaše mišljenje o prednostima i manama ove topologije. Da li je po vama ovo "peace of art" ili fina engleska magla?

 

P.S. šemu nisam detaljno uporedio sa pločicom, moguće da postoji neka greška, upozorite ako ima nečeg sumnjivog/nelogičnog pa da proverim...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tranzistorska emulacija cevnog singla, e sad koliko je uspesna to je pitanje.

Verovatno da na probranim kutijama moze fino slatko da svira, nije za rok i metal to je sigurno.

Takodje nije ni low-distortion dizajn, jer im to ocigledno nije ni bila namera.

Onaj tantal na ulazu verovatno sluzi za filtraciju detalja da ne smaraju :)

A onaj elko na izlazu sluzi da kad amp crkne zvuchnici ne sagore :)

U svakom slucaju ta filozofija ima svoje sledbenike. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cena katastrofalna, nisu normalni, ma daj samo kondenzatori su 2 evra (ima polovni na buvljak), hladnjaci su 5 evra (kod kineza) a tranzistori ima da se nadju besplatno u starim lampasima. Trafo mota Mile Karburator za 20 evra. Realna cena pojacala manje od 100 evra, nisu normalni bre ej bre!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

Hvala na pojasnjenju.

Medjutim, komentari tipa ovo 2 eura, ono 5 eura, trafo bolje mota Mile itd., opet otvaraju temu koja je prezvakavana vise puta.

Hint : o patentu, o serijskoj prozvodnji, o reklami, o distributivnoj mrezi,  o placenom porezu.

E sad' opet mozemo po clanovima : o patentu . . .  preradjeni HSR48 . . .  pa dalje.

Sto bi se reklo : " siroko vam polje ", pa smisljajte, patentirate, i onda kao i gore po clanovima isto tako sve po redu.

Da me ne shvatite pogresno, licno svima vama zavidim sto to znate, mozete i umete. Mislim da napravite separatno svaki audio uredjaj u sistemu.

 

@zocky - izvini za ovaj off

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema tu pojma o nekakvom "patentu"(i da su platili nekakve artije, prica je besmislena), mogu dobro ime da  brendiraju, ali tek kada hajpom i marketingom nagura cenu.

Na nama je da se salimo, ipak nismo imperija, koja diktira sta diktira. :) 

To drustvance i zivi od toga, i potpuno je irelevantno na koji nacin su postigli takav renome.

Sa tehnicke strane ne zelim ni da razmatram, znam kako autor prezentuje svoje vaskoliko znanje (pojasnjava potrebu za toroidom) i koje su prednosti u odnosu na "cetvrtasto" jezgro. Nedostajalo mi je samo pojasnjenje zasto zica ima izolaciju..verovatno veliki guru i to zna.:crazy:

Ono sto vredja logiku je ultraprazna prica koja odudara cak i od audiofilske mitologije, sto samo pokazuje koliko je  debilizma odnegovano u sistemu. I kako svakakav nasminkani tres nadje kupca.

Izoblicenja, koloracije, dronjav frekventni opseg, tantali na putu signala, mizeran damping faktor...to su detalji na koje treba dramaticno zazmuriti i ispisati cek na butik cenu komponente...

I uclaniti se u klub...neki...:buehehe:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tantal je tu najmanji problem, veruj mi.

pojacalo radjeno po ofrljoj semi ... a kosta $$$ ... smejurija.

a zvuk obicno sranje.

(imao sam iskustvo sa Electrocompanietom - doduse, nije ovakva topologija

ali isto kosta $$$ i isto zvuk sranje - prodavanje magle)

TDA 7294 ili LM 3886 je po zvuku hi end za ovo.

da ne spominjem Death Of Zen (single end) koji sam radio za brata, pojacalo

neverovatnog zvuka, nije $$$ a odlicno. jedina mana mu je - moz se koristi ko vuruna.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno sax, ti si moj brat. :) 

I naravno da i tda i lm zvuce bolje, mislim da i matori stk zvuci bolje u dobroj topologiji.

Tda 7294 je poprilicno savremeno koncipiran opamp, koji je namazao bar 90% legendarnih produkcija iz legendarnih godina.

Ali nemoj da te cuju neki obozavaoci nekih prevaranata, narocito iz cuvene maglovite "elektrokompanijet" firme. :D 

Oni su posebno obratili paznju na specificni TIM, na strahovitomalo globalne povratne sprege, sto se ispostavilo na njihov nacin netacno i manipulativno

 

Pazi ti kakav je to marketing. Dok mi na postenom skromnom i konkretnom Balkanu nazivamo neke uredjaje prosto "ucila" a proizvodjaca doticnih ucila prosto proizvodjacem ucila, dotle se to negde naziva "proizvodnjom laboratorijskih instrumenata za univerzitetske laboratorije".  voltmetri i tongeneratori..???

I to je tacan opis, samo sto takav osebujni naziv sluzi da fascinira prostotu(izmanipulise i olaksa je za solidnu svotu zelembaca), da aludira na neko ultimativno posedovanje znanja i sposobnosti, mozda cak i naduniverzitetskih...doticnog slosera..

Koji se ubi da prica neke suvoparne price, pa mu svaka rec pocinje velikim slovom   :)

Higijenski manager..mene na to asocira..:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Doktor Ako misliš da sam ja otvorio temu 5 evra 2 evra, pročitaj post pre mog.

I postove posle toga. Pa post posle toga. Pa posle toga.

TDA LM je ipak high end u odnosu na ovo sranje jbg.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...