Jump to content

JLsounds - pomoc pocetniku


alleebg

Preporučeni Komentari

U potrazi za DACom,pored gotovih brendiranih i u moru kineskih, JLsounds me je privukao dobrim komentarima, a i ima ono sto trazim - 32/384 i dsd...

Gledajuci po netu kako i sta,naleteh na ovaj forum i pre nego sto porucim,imam par pitanja ako ne zamerate ;-)

Koristio bih ak4490/i2SoverUSB/Lme49710/Lcd/2×power supply/adjustable dual power supply/od JLsounds.

Koji trafo preporucujete,hoce li 2×12-15 V biti dovoljno ?

Vidim da dosta njih menja napajanje LP filtera i digitalnog dela..ako moze predlog za neki bolji i eventualno jeftiniji :-) Posto sam nov u svemu ovome,i nerazumem se u elektroniku,bitno mi je da samo povezem zice i zalemim sta treba, i da to radi :-)

Hvala unapred.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 10
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Napajanje za LME 4910 analogni filter

http://www.ebay.com/itm/LM317-LM337-Servo-Power-Supply-Kit-/320620036069?hash=item4aa6717fe5:m:mc1GBWLaWQMG06gzBHdkPDA

 

Digitalna napajanja za I2sover USB i za AK4490

http://www.ebay.com/itm/LT1083-Adjustabel-HIFI-Line-stabilized-power-supply-Board-2-Channel-Output-/291395959750?hash=item43d88d7bc6:g:ldcAAOSwBLlVBnGT

 

Transformator 2 x 6 V   (odvojeni sekundari) 12 VA minimalno

Transformator 2 x 15 V (bilokako sekundari) 10 VA minimalno

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala,video sam vec ovu sliku/projekat na drugom forumu,a sad sam i povezao sa nickom [emoji3]

4,1v i 5,2v je napon za Ak4490 i i2soverusb..

A za Lpf je od 12-15v ako se nevaram..

Gledam sa tel,koliko vidim ti si izbacio nesto sa ovog napajanja za Lpf ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kupovao sam samo prazne pločice pa je zato takva. Inače sam DAC radio za jednog prijatelja, a on je u konačnosti kupio popunjenu pločicu sa gornjeg linka tako da je ovo na slici bilo samo privremeno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo i neke kasnije fotografije neposredno prije nego je "gazda" došao po uređaj kojeg će sam skutijavati. Još smo samo zamijenili pločicu napajanja kako sam gore opisao i to je to......

IMG_20160522_110717.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Potrebna je pomoc jos jednom pocetniku. I ja sam kupio kompletan kit iz JLSounds i probao ga na svojim diy pojacalima. Izlaz od 2V RMS iz filtera je sasvim dovoljan da ih potera do klipinga. Ima li potrebe ili neke prednosti umetati jedan buffer stage izmedju  LME49710 i ulaza u pojacalo ili da vozim direktno?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...