Jump to content

zanimljiva štiva TO220 KUĆIŠTE


guja011

Preporučeni Komentari

nedavno smo majda i ja imali hajku za debelim 7808 a pre neki dan bogami i još jedna zanimljiva trka i objašnjavanje šta je dual a šta single gauge.

pošto nas po prodavnicama lepo zaebavaju sa regulatorima i ostalom boranijom u TO220 kućištu a sa tananim ladnjakom , nije do njih nego do belosvckih štancera

koji su eto otkrili da "nema razlike između duplo tanjeg taba a i bakar se štedi".

tako da ako jurimo ono kućište na koje smo navikli , bar kod regulatora, treba gledati da na kraju oznake ima DG (dual gauge kako to pametnjakovići nazivaju).

dakle (sažvakano) štivo (koje štedi dalje kuckanje) :

https://steelcityelectronics.com/2015/06/30/to220-single-and-dual-gauge-packages/

https://steelcityelectronics.files.wordpress.com/2015/06/onsemi_pcn15550.pdf

tropinci sa debelim tabom su jedno 20% skuplji kaže lokalna dobavljačka priča. kažu ako ima interesa, nije problem da se i DG nabavlja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 7
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Ja juce bas porucio double gauge lm317 sa onim debelim limom nazad. Ne vredi nema u beogradu.

Imaju poneke iz 78xx i 79xx serije sa debelim limom. ali svi imaju uglavnom one lose tanke.

I to se krivi pri montazi... Mene strasno nerviraju i ne zelim da ih koristim.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa to vec postoji, kao SMD varijanta. :) 

Nego da ne ostave samo pelet, pa da imamo diy sa izborom hladnjaka, jedino da lemilice zamenimo sa spravama za bondovanje.

Pa kupis baska kuciste, baska prikljucke, i kesicu peleta..i konjstrujisi :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, ZZZ said:

Ja juce bas porucio double gauge lm317 sa onim debelim limom nazad. Ne vredi nema u beogradu.

 

 

relativno skoro sam gledao u Silkenu, imali su te lm317 za debšim limom,

međutim Gaja reče da su potpuno isti električki kao i oni sa tanjšim, brži su nego stara produkcija pa zato proosciluju, tako da sad tražim sa starih tv ploča.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...