Jump to content

LifeForce55


John Coltrane

Preporučeni Komentari

Počelo je ovako DSCN5073.JPG

dobio dva luda ladnjaka, prvo sam mislio da pravim Hiragu Le Monstre, al veliki mnogo hladnjaci, Pass skoopo, pa vidim u oglasima Nešićeve pločice za LF55 pa reko ajd to

Photo1017.jpg

Inače prvi put sam pravio tranzistorsko pojačalo

uopšte nije zabavno kao lampe

Photo1018.jpg

osim izrada kućišta, to je fina zanimacija

Photo1144.jpg

Photo1145.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Privi put u kutijePhoto1146.jpgPhoto1147.jpg

 

Inače bilo je velikih problema prilikom puštanja u rad

prvi put uključim, veliki offset, vuče veliku mirnu struju ne može da se smanji, ništa ne gori, ne znam šta je

Nešić kaže falš su tranzistori,

ok promeni, proradi kako treba, ali šum :tease:

na kraju ispadne da je čitava zavrzlama oko same koncepcije pojačala pa je previše osetljivo na kvalitet delova,

kada su zamenjeni svi tranzistori originalnim, i ubačeni dobri kondezatori proradilo je kako treba.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ne možeš sve, i da bude čist, definisan, pun detalja i da diše punim plućima a sve to od slučajno nabacanih delova iz suštinski nepoznatih izvora.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Što se tiče zvuka, da opišem, to ne znam, uglavnom meni se sviđa. Snage ima previše za moje potrebe, pogotovu što su mi zvuje 98dB za razliku od SE pojačivača može dobro da se raspali po elektronici i rokčini ali takvu muziku slabije slušam.

Dobro je što je zvuk pomalo sličan cevnom SE a pojačala se ne greju upošte, taman za ovu vrelinu :crazyrocker:

Meri 80W na 6 oma paralelno sa 0.47uF, na 1KHz, sinusni signal sa izlaznim MJL21193/94, dalje maltretiranje sledi kad napravim od cekasa teret.

trafoi su predimenzionisani a ispravljač šta znam, 4x4700uF po kanalu valjda je dovoljno :laugh1tooht:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na 13Hz radi ko bombona hoće da istera membrane :laugh1tooht:

nemam čime da merim, znamo da je rusko sve najbolje al kontakti su im loši, na ovome mogu da izračunam koja je frekvencija nekog signala ali za amplitudu nisam siguran, to je u ovom slučaju napon na izlazu pojačala a unimeru ne verujem preko 1kHz

n313_00_.jpg

uglavnom nisam mogao da vidim nikakvo izobličenje na sinusnom signalu a terao sam i preko 50kHz, možda čak i 100, ne sećam se, samo počne da svira bez zvučnika

naravno ne verujem da bi četvrtku držalo kako treba ali nemam na generatoru

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 months later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...