Jump to content

Beyma CP385nd + koja horna?


chakija

Preporučeni Komentari

Kazem Izvini Chaley :)

ne bacam nikakve bombe

Naravno da zahtevaju ALI drugaciji oblik atenuacije - NE L-pad.

koji drasticno menja zvuk na svim ostalim driverima i uopste za tako velike atenuacije

Bez obzira na pojacalo uvek ce imati neki efekat kompresije i trosice mnogo termicke energije.

Pogledaj samo vrednosti ta 2 otpora i snage (x 4 da se ne bi grejali, pogotovu sa mrcinama od ampova koje koristis... :))

pogledaj barem druge oblike atenuacije "PI", "T" net ili ne daj boze step-down trafo koji ce isto biti i deo kola skretnice...

Takodje pogledaj i korekciju impedanse za visoke sa paralelno vezanim na visokotonac serijskim RLC kolom.

...

Ti si vec pre bilo kakve probe namerio da skretanje uradis na 1.K. I to bi trebalo razmotriti, merenjem i slusanjem centralnog drivera? Ti kompresioni su sasvim za druge namene i mnogo vece udaljenosti slusanja. Tako da nije lose razmisljati u pravcu pomeranja na gore susreta sto je moguce vise. Odnosno koliko to centralni driver sa korekcijama dozvoljava... :)

A ne ovako napamet. Pa upravo su te horne sa cutoffom bas na tim ili vecim Fo? A tu i skretnice, onako kako se genericki postavljau, imaju pik Q faktora, isto kao i horne koje bas tu ulaze u "crveno".

To mesto sureta bi trebalo pomeriti za oktavu gore. :)

...

Pa jebiga ako si ti to okarakterisao kao odlicno onda napravi bilo sta...

Ali sa tim ili takvim driverima koje si naveo moze se uraditi vrlo dobro ali ne tako po inerciji nakaradno kako se inace i radi vec n nacin koji sam ti opisao. Pa ti imas mernu opremu i vec si koristio. Nije cilj prepisivati glupe izvedbe sa neta

onda moras prepisati i konementar i uzeti ga kao sopstveni?

...

:) Nije nikakv dizajn spejs satla, malo samo to proanaliziraj izmeri i poslusaj PRE pocetka realicacije kabineta i skretnice

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 33
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Nema na cemu, mada mi ne zvuci preterano verodostojno. Cak sta vise pomalo mi deluje neiskreno i cinicno...

Evo jos jedne cinjenice koja to moze potkrepiti - izmedju postova je registrovano 10 minuta.

Pitanje je da li si ti uspeo da nesto od ovh informacija, za koje sam kazes da su "dobronamerne" i "korisne", pogledas, barem povrsno? :). Posto to nije mnogo verovatno (ali ne i nemoguce :) ) navodi na zakljucak da tvoj iskaz nije autentican i istinit. Ako je to tako, onda ti mislis da moji postovi na tvoju temu nisu dobronamerni i nemaju korisnu vrednost. :(

...

Mozda nemaju vrednost, ali nisu zlonamerni.

Nisi ukapirao - ja sam te ustvari podrzao i ohrabrio u nameri. Posto znam na osnovu tvojih prethodnih rucnih radova da imas volje, dovoljno bazicnog znanja, sposobnosti i tehnicke opremljenosti. I da na osnovu toga mozes to uspesno uraditi... Ali ti mozda argumentacija i metod na koji sam pokusao da prezentujem pitanja generalno oko PA jedinica, ne odgovara, iz nekih razloga, pa zbog toga ovako vec 2-3 put reagujes na precac.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ovde ima veliki izbor horni

http://www.diysoundgroup.com/waveguides.html

...

moja preporuka je ova WG klasicna horna.

http://www.diysoundgroup.com/waveguides/os12.html

- najmanja direktivnost

- najmanje "pojacanje"

moze da stoji samostalno, robusna vrlo dobra izrada, nije preskupa, dobri materijali, cena / dobijeno = odlicna, ALI je velika :)

i minimum Fo je 1200Hz, otprilike za te Fo koje su navedene kao nei cilj (1500Hz) to je ova velicina usta bilo koje horne... Ove manje se ne mogu uspesno koristiti na tim Fo vec na duplo ili n x visim

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, ZZZ said:

...Tako da nije lose razmisljati u pravcu pomeranja na gore susreta sto je moguce vise. Odnosno koliko to centralni driver sa korekcijama dozvoljava... :)

A ne ovako napamet. Pa upravo su te horne sa cutoffom bas na tim ili vecim Fo? A tu i skretnice, onako kako se genericki postavljau, imaju pik Q faktora, isto kao i horne koje bas tu ulaze u "crveno".

To mesto sureta bi trebalo pomeriti za oktavu gore. :)...

Ako hoće konstantnu direktivnost (a neš mi se čini da hoće) nemože da gura rez mnogo iznad 1,5kHz.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Konstantna direktnivnost je u nacelu cilj...

TD194 pocinje da gubi direktivnost oko 2KHZ tako da ce tu negde oko 2.5khz da bude rez za visoki. 

10M250 ce biti oko 1.2 odrezan...

Sve je ovo naravno pausalno. 

Procedura ce biti ispostovana-prvo dizajn kabineta za midbas, bass, zatim RAW merenja svih drajvera simulacije, analize bla bla... i tek onda izrada skretnica, slusanje, merenje, modifikacija/prilagodjavanje itd.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 hours ago, chakija said:

20160618_122758-1.jpg

Deluje monstruozno!

Pozitivno, nogekako! Neće biti  trosistemac, nego trosistemčina. Ogromno, bre! (drugi stepen komparacije u Srba)

Biće zanimljiv posao da ih ukrotiš, da osim visoke osetljivosti budu i umiljanti (sto bi rekla svajina mala) kad zatreba...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...