Jump to content

Recommended Posts

12 minutes ago, Zen Mod said:

stvari treba raditi sa humorom , uz obavezni jazz pristup - i kad uzmes standard , uradi ga na svoj nacin ........ nemoj Resava

bez brige, nisam to pomenuo u nekom losem kontekstu nego samo kao guide. svidja mi se ovo, skrt sam na komplimentima ali ovo je bas kao da ga je neki zen konstruktor (hiraga na primer) osmislio. zanima me kako ce to svirati sa 6db od aformera, kod xformera svakog koji sam slusao ta opcija sustinski skenjava zvuk, kompresija plus loudness.

2 minutes ago, grau said:

bez brige, nisam to pomenuo u nekom losem kontekstu nego samo kao guide. svidja mi se ovo, skrt sam na komplimentima ali ovo je bas kao da ga je neki zen konstruktor (hiraga na primer) osmislio. zanima me kako ce to svirati sa 6db od aformera, kod xformera svakog koji sam slusao ta opcija sustinski skenjava zvuk, kompresija plus loudness.

ne brigam ja , i nisam pogresno shvatio , nego samo usput iznosim /razjasnjavam bas ono sto sam u blogu i napisao - trazio sam resenje a da nije besomucni klon necega aktuelnog u zadnjih 10-15g

ja kloniram besomucno u zadnjih 20-ak godina , ali u svojoj radionici , u cillju ucenja ...... onda rastavim i pretvaram u drugo :rofl:

kako ti rekoh pre u uopstenom rqazgovoru o trafoima ( secas se price oSlagle) , kad se gvozdje spaja kao autotrafo , otpada gomila problema

trafo , sa sve blagodeti galvanske izolacije , valja koristiti kad e time ubija vise od jedne muve , i kad se moze postici kvalitet istog i kad se istome mogu titrati jajca ....... sto ce reci apsolutno prilagodjenje imedanse i drajva i loadinga trafoa ......

ne pije vode kad imas trafo a pokusavas da ga ganjas nekim venericnim fifi ili audiophool gadgetom ...... onda ti ne valja ni Lundahl ni Intact ni Tribute ....

dakle - u ovom slucaju - buffer je poprilicno nevidljiv u zvuku ........ a dodatkom trafoa se dobilo u dinamici sistema (gain) i malko masti - sto daje 2-gi harmonik , koji svaki trafo neumitno (Hvala Bogu!!) unosi

mada , sve sam to i u blogu vec napisao ...... u ili izmedju redova

yup , kasetoven ce sigurno na FAK , verovatno i jos jedan - pomenuti Iron Pre SUSY kasetoven

Trafo unosi samo 3 harmonik. Bufer tu unosi pri line nivou signala otprilike samo 2 harmonik. I tu bi trebalo da se sve zavrsava pri manjim nivoima signala. kada nivoi idu gore rastu nivoi svih prisutnih harmonika i dodaju se i ovi sledeci. Ali to je za vece nivoe signala do cega ne bi trebalo da dodje. Ovo je za trafo sa klasicnim laminatima, i standardno spojen kao galvanski izolator, i to u 1:1 ili blagom up ili down rezimu. Sta se desava sa feritnim jezgrom i u spoju autotrafa - moze da bude i drugacije?

Impedansa koja pogoni trafo tu bi trebalo da bude oko 40 oma? (otprilike kao i Rdson 2sk170, a izlazna impedansa oko 160oma. To su niske vrednosti i pogonice svaki uredjaj i kablove.

Phase in = phase out.

Pojacanje 2x sto je dovoljno.

On 6/10/2016 at 10:17 PM, Zen Mod said:

ja kloniram besomucno u zadnjih 20-ak godina , ali u svojoj radionici , u cillju ucenja ...... onda rastavim i pretvaram u drugo :rofl:

i to me podseti:

experiment.jpg