Jump to content

U poseti kod Bose-a i Agrona


Okibokis

Preporučeni Komentari

Just now, mamlaz said:

 

Što's mene citiro ja nisam ljubomoran što ljudi imaju ni što si bijo kod kolega

Ja reče da pozdraviš ekipu dole od cigana iz Palanke :sarcastic_hand:

Nesto je bilo zablokiralo,tek sad ide kako treba.Tehnicka greska.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 minutes ago, mamlaz said:

niti što si "generalni zastupnik za užu Srbiju" :buehehe:

 

nego da se manemo gluposti, zanima me za onu hornu od punog drveta, da li je po Yuichi nacrtima, izgleda kao A290FL

To ce bolje Agron da objasni,mislim da ce da se ukljuci veceras.On je to i pravio u sradnji sa nasim forumasima,tako da ce neko to bolje znati da kaze.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hteo sam da pitam clanove,a u prvom redu mog druga Zena,nesto u vezi Tannoy zvucnika.Meni u Avgustu stize jedan par iz Holandije,i ja nameravam da pravim Westminster kabinete kod Agrona.Isto kao sto su na forumu objavili slike ovi nasi drugari iz Vojvodine.Da li bih dobio nesto vise,ako bih isekao vesanje koje je na Tannoy-ima,i da stavim originalno sundjerasto?Svi koji mogu da pomognu,neka nesto kazu,jer bih ja odneo na prepravku u Beograd,ako ce to da bude bolje.Ovi Tannoy su takodje od Tannoy Puma i radjeni su za razglas.Da li bih dobio bolji zvuk ili bih upropastio drajvere?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sve zavisi od toga koje tacno drivere nabavljas

svakako uvek ici  na originalno vesanje , bez preteranih experimenata .....

 

dakle ,kad ti stignu driveri , prosta provera rezonantne frekvencije i cinjenica da li se slaze sa datasheet-om , sve ce reci

ne deri zeca dok je jos u sumi

 

u vezi drivera sa pleated cloth surround-om : da ponovim ono sto je mozda jasno a mozda i nejasno u mojim blog pisanijama - nekad je tesko ustanoviti koji su tacno driveri u pitanju , ako nema oznake , i merenje rez. frek. mnogo pomaze u razresavanju dileme

u Pumama je bilo svasta - pocev od K3809 ( normalno niska rez. frek. pa do onih (ne pamtim model) koji su namenski pravljeni za manju litrazu i imaju rez.frek, reda 50 i vise Hz

e onda zajeb - K3809 sa okamenjenim gornjim vesanjem ima istu tu visoku R.F. ..... pa zuljaj i omeksavaj da vidis sta ce se desi

ako ostane visoka , znaci da dominira krutost centratora (kako i treba da bude) , dakle u pitanju je taj drugi - namenjen razglasnim manjim kutijicama

ako se spusti na 32-35Hz, onda je K3808/K3809

btw. ja sam imao srece pri nabavci - na jednom od dva drivera je jos stajala zalepljena nalepnica sa tipom , pa nisam imao dileme po tom pitanju

 

koje to tacno drivere nabavljas - znas li oznaku ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sad proverih u fajlovima  , u Puma kabinetima su se nalazili i K3809 (35Hz rez.f.) i K3839 .......

prvi cloth surround,drugi foam surround, oba niska Fr

ali znam da je bilo i onih (trecih ) koje sam pomenuo

no , kad stignu , znace se

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, Bose said:

Hteo sam da pitam clanove,a u prvom redu mog druga Zena,nesto u vezi Tannoy zvucnika.Meni u Avgustu stize jedan par iz Holandije,i ja nameravam da pravim Westminster kabinete kod Agrona.Isto kao sto su na forumu objavili slike ovi nasi drugari iz Vojvodine.Da li bih dobio nesto vise,ako bih isekao vesanje koje je na Tannoy-ima,i da stavim originalno sundjerasto?Svi koji mogu da pomognu,neka nesto kazu,jer bih ja odneo na prepravku u Beograd,ako ce to da bude bolje.Ovi Tannoy su takodje od Tannoy Puma i radjeni su za razglas.Da li bih dobio bolji zvuk ili bih upropastio drajvere?

Mislim da je razlika samo u vesanjima,

Izgleda (citao sve oko toga) da Wild-cat serija ima slicne 15-ice u svim kabinetima mislim dualconcetric-e...

Tako da druze inspektore ne moze to u westminstre kabinete!!!  :P:P:P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pogledaj malo sta je sve stavljano u Westminstere ......  :P

 

3839,3839W,3858 i bar jos dve fele , za koje nisam upratio cifru

u fabrickoj database ima 4 tipa Westminstera - Westminster, Westminster HW, Westminster Royal SE, Westminster  TW a veoma je moguce da (ako je gledati po driverima ) ih ima i vise

ko je citao knjigu , nije za iznenadjenje - bar kad su u pitanju "stariji" boxovi

 

tako da bih rekao sa poprilicnim uverenjem da mint 3808 (3809) ladno upada u kombinaciju

mada bih ja pre radio GRF nego Westminster

 

(edit : ako pokusavas da izbegnes pravljenje Westminstera , onda sam 100% na tvojoj strani i zaboravi sve sto napisah :) )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, Zen Mod said:

pogledaj malo sta je sve stavljano u Westminstere ......  :P

 

3839,3839W,3858 i bar jos dve fele , za koje nisam upratio cifru:D

u fabrickoj database ima 4 tipa Westminstera - Westminster, Westminster HW, Westminster Royal SE, Westminster  TW a veoma je moguce da (ako je gledati po driverima ) ih ima i vise

ko je citao knjigu , nije za iznenadjenje - bar kad su u pitanju "stariji" boxovi

 

tako da bih rekao sa poprilicnim uverenjem da mint 3808 (3809) ladno upada u kombinaciju

mada bih ja pre radio GRF nego Westminster

 

(edit : ako pokusavas da izbegnes pravljenje Westminstera , onda sam 100% na tvojoj strani i zaboravi sve sto napisah :) )

Stvar je da nemam vreme, ali bice svega toga, sad ganjamo 3839...

Mislim lako mi je napraviti bilo sta ali to trazi vreme, ako zelis stvarno lepo da bude na kraju!

Tako da ipak na kraju ispao vase! fuck Tannoy pecat...

Ovo je DIY.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...