Jump to content

Analog heaven?


Superfi

Preporučeni Komentari

40 minutes ago, paja959 said:

ja mislim da je stanton 500-ka pomenuta od @ZZZ-a,da je to njemu stiglo u stilu suvenirinjihahanekukuckuzubu..il sam izgubio konce vec :)

Pa Grau rece da je to 500 AL?

Spomenuo sam da je imam i da sam je slusao. Meni je savim OK ta glava. Isto kao i model 500 MK-II (jedna od standardnih flava koju postavlja EMT), sa tom razlikom sto je ova kao zlatna, malo mozda zvucno bolja? No nisam to preciznije razmatrao. Bilo kako bilo dopada mi se kako ta glava sa pripadajucom iglom radi. I naravno da cu je zadrzati.

...

Ne pada mi napamet da bilo sta potcenjujem vec da ako je moguce afirmisem :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lično mislim da je dominantan faktor zvuka sa TT, bilo kog, od najjeftinijih do još na to osetljivijih super sistema, jeste elektronika za RIAA ekvalizzaciju, kao i dobro ugađanje elektro-menahičkih osobina zvučnice sa osobinama ručice. Ne kažem da zvučnica tu nema ulogu, naravno da ima, i to veliku, ali uvek ostaje šitanje koliko je elektronika sposobna da sve ti isprati kako valja. Drugim rečima, moguće je da se dogodi da skrominji TT sistem ali sa boljom RIAA elektronikom daje bolji rezultat od basnoslovno skupog TT sistema sa osrednjom RIAA elektronikom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

stanton 500AL kosta 20 evra ali je sasvim moguce da ima blagorodno dejstvo na nervozne horne od 145.000 dolara (plus 11.000 za par plazma tvitera), tj "smiruje ih"......B)

 

daleko od toga da potcenjujem ovu glavu, naprotiv, upravo njoj (u paru) mogu da zahvalim za dosta toga u zivotu, ukljucujuci tu i moj kucni sistem. i uvek imam jednu dve u kuci za razliku od raznih ortofona, koetsua, benz microa, miyajima i slicnih koje dodju i neke i odu, ali ih svejedno koristim za ono za sta su napravljene i namenjene.

 

doduse moje horne kao vitalni deo sistema mozda imaju druge psihicke probleme ali barem nemaju potrebu za smirivanjem pa srecom mogu da pustim i neku MC glavu da svira...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@grau

Ja sam bio ubedjen da smo se razumeli pre neki dan, citiram te " . .  iako pricamo razlicitim jezicima". :)

Nervoze nema. Ono kod mene bar. Ne znam za druge u okruzenju. B)

Ja bih i ovde ponovo stao, sacekao malo. Bio strpljiv.

@Superfi ce, siguran sam, uslisiti moju molbu, te pitati Roberta o Stanton-u.

Da ne prejudiciramo.

Uostalom, da li je to uopste fabricki Stanton ili nesto drugo . . . . trece ?

Budimo malo strpljivi. ;)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Doktor said:

 

@Superfi ce, siguran sam, uslisiti moju molbu, te pitati Roberta o Stanton-u.

Da ne prejudiciramo.

Uostalom, da li je to uopste fabricki Stanton ili nesto drugo . . . . trece ?

Budimo malo strpljivi. ;)

 

Doktore, naravno da cu pitati! Inace, ako ja ne znam koji je Stanton u pitanju nemam pojma kako neko zlonameran moze znati? Taj koji je to prvi ustvrdio je jedan lik...uh. Bolje da cutim. Iz neke pristojnosti ja bi na njegovom mestu zaobisao moje teme jer je ocigledno da samo podjebava. 

Dok ne odemo sledeci put zajedno dragi Doktore kod njega nadam se da ce i slusaona biti sredjena. Neki Stanton (koji moze da se kupi za 30 Eura, novi ili SH pitacu) je pusten u kontekstu kako se dobar zvuk moze dobiti i za te pare. Samo toliko. Inace, vise nam je pricao o ampu nego o Acapellama.  

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...