Jump to content

Kako prodati preko Ebay-a?


ab

Preporučeni Komentari

Ima li neko iskustva i znanja kako prodati preko Ebay-a?

Procedure od A-Š, uslovi prodaje, provizija Ebay-a, naplata, posiljka....

 

Lepo bi bilo da neko u crtama iznese, ukoliko je prodavao, svoj slucaj.

Hvala na informacijama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 years later...

ako bas ne moras , izbegavaj ebay

za small scale operation se ne isplati , ispadne dinar dala da udje u kolo , tri da izadje

bude ti zao koliko ebay uzima za proviziju .... i ako prodas i ako ne prodas , oni naplacuju po aukciji

oglasi na forumima i obicnijim oglsnim mestima su isplativiji , ako se radi o jedinstvenoj prodaji

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da, mislio sam na paypal...registruj se tamo, placaju ti preko tog servisa. Uvek uracunaj koliko ti uzima paypal fees...na cenu koju prodajes i mirna kuca.

sto se tice poste, sve funkcionise,...dobijas i tacking number koji radi pa mozes da pratis paket iz Srbije za mesto koje saljes. Cene imas na sajt poste...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

provizija ebaya i nije tragična uopšte, dobacivanje ne radiš iz srbije već sa par lokacija u eu gde imaš "nekog".

kako se  kojekakvim kanalima roba donosi sa ebaya do nas, slična tarifa je i u kontra pravcu.

ni naplata nije problem, jedina stvar koja ume da zakomplikuje je eventualna reklamacija jer je "kupac uvek u pravu"

a budala ima svakakvih. rokovi isporuke koje staviš su poprilično obavezujući pa je svakako lakše isporučiti iz eu za eu nego od nas.

sve ovo gore nisu tvrda pravila već samo statistika dosadašnjih trgovina

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

i ta solucija postoji, ali opet...uracunati proviziju koju ebay uzima, jer kad nesto prodas, posle nekoliko dana ti dolazi naplasta ebay-a za servis.  Ne odmah. I tek odvojeno skidaju sa racuna.  Na cenu proizvoda uracunavaju i postarinu koju postavis i na to ide neki procenat.  Imajte to na umu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja ovo gore napisao za "krupnije stvari".  hermes i dhl u npr švabiji su jeftini, obična pošta.

kontraprimer, slao sam neke modulčiće svojevremeno odavde u UK, ubi se od popunjavanja deklaracije i vaganja jel tolicko grama ili nije ,

dal je free sample ili košta i ostale gluposti.

u drugoj turi dao liku kovertu, reko nosi i pošalji gore, i bi tako.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zaboravih, ima razlike ako prodaješ ko firma ili "privatno lice" i dal je roba nova, polovna ili defektna/za delove...

pre neki dan me lik zapanjio za proviziju domaćeg kupinda. tako da možda deru stranci ali ni domaći ne kaskaju za njima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, shonne said:

da, mislio sam na paypal...registruj se tamo, placaju ti preko tog servisa.

Poodavno sam registovan. Onog momenta kad je počelo u Srbiji. Sve što sam kupio preko, do sad, sam plaćao Pay Pal-om. Čak slao novac sestri. Avans za letovanje itd. Ali nisam primao novac. No ni to nije problem. Više me je zanimalo koje sve službe nose predmete u inostranstvo, da li je to samo Pošta, da li su u koordinaciji sa Pay Palom, šiping, tracking itd.

Hvala za info. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Kuršum said:

Poodavno sam registovan. Onog momenta kad je počelo u Srbiji. Sve što sam kupio preko, do sad, sam plaćao Pay Pal-om. Čak slao novac sestri. Avans za letovanje itd. Ali nisam primao novac. No ni to nije problem. Više me je zanimalo koje sve službe nose predmete u inostranstvo, da li je to samo Pošta, da li su u koordinaciji sa Pay Palom, šiping, tracking itd.

Hvala za info. :)

Paypal ti neko plati, i tu je resen novac. Gledaj koliki je fee i uracunaj u cenu. Naravno postarina. Druga stavka je sa kojom firmom ces da saljes, nasom postom, DHL, UPS, Fedex...svi oni mislim da imaju kurire koji dolaze na kucnu adresu. E sad usluge i cene se razlikuju jedne od drugih... To treba videti.

U kordinaciji je samo Ebay sa PP, sve ostalo je na poverenju kad ti neko plati ovako. Postoji opcija na PP da odredjeni vremenski period moras da upises u nalog da je poslato i da ispostavis tracking number, kako bi mogao taj novac da koristis sa PP ko ti poslao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo mog iskuatva, nisam veliki prodavac, ali par stvari

- Provizija ebay je 10 posto

- Provizija pay pal je 5 posto posto je pay je ista kompanija kao ebay

i kada prebacis novac na svoj racun ode cca 20 posto

 

Veci problem je nasa carina i zakon obzirom da fizicko lice nema pravo da prodaje u inostranstvu. bitniji su zakoni o uticaju osiromasenog uranijuma na ...... da ne razvodenimo

 

elem, kada nas carinik vidi paket tezi od 3 kg, i unutra opremu ljubazno ce vratiti i reci da mora da se carini, a usluga carinika je 50 eura (isto kao i za kamion robe)

Sitnije stvari mogu da prodju, to gledaju kroz prste tako da  mozes poslati kablove od par K eura a da vam vrati dek ili cd od 20 ak eura

ono sto je dobro je da Vam posta vraca novac u koliko paket vrati carina, samo uzme iznos za paket do Beograd odnosno do carinske sluzbe (cena samo u jednom smeru)

cene paketa imate na site poste, napisete u koju zemlju ide i tezina paketa i vidite iznos.

u posti popunjavate carinsku deklaraciju na engleskom i to moze funkcionisati za manje stvari, za iole vece 1 od 50 prolazi

Kao firma, to ide lakse, mozete napraviti ugovor sa postom, tako da ona carini paket za vas, i postarina, dosta manje ispada jel nema usluga carinarnika, bla bla ali iznos na racunu kada vam stigne uplata mora da se slaze sa iznosom koji ste stavili u deklaraciji (naravno, od 2000 dolara prebacite 150 jel carinarnik i ne misli da zvucnici mogu kostati vise od te cene, kada je stub sa zvucnicima u tehnomaniji 100 eura) sem ako ne naletite na nekog poznavaoca hi fi.

da napomenem usluga poste je u ovom slucaju jeftinija od cena na site za oko 20-30 posto (kada imate ugovor kao firma)

ostatak novca prebacite za par dana kao konsuptantska usluga ili design opreme ili sta vec.

DHL je po prilici skup, usluga njihovog carinika je 2400 + pdv ali takodje kao fizicko lice ne mozete da izvezete (zanimljivo je da mozete da uvezete ) ali ne mozte da uvozite masine ili stedstva za proizvodnju

nadam se da sam pomogao makar malo 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije mi baš najjasnije šta ima naša carina da carini, ali verujem da je tako.

Pomogao si mnogo, jer usled ovoga što pročitah, neću ni da pomišljam da se majem sa tim. Jedino bi mogla da dođe neka od kombinacija koju je @Zen Mod predložio u obzir, pa onda dostava tipa Toma trans. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^ to se zove izvozno carinjenje, uzmeš carinsku deklaraciju na pošti i popuniš je, predaš potom otvoren paket na poštu.. raspitaš se prethodno, nema svaka pošta tu uslugu (izvoznog carinjenja), šalješ kao fizičko lice EMSom, i tada nema dodatnih troškova za izvoznu špediciju.. tako sam slao sliku u UK.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Woland 

kako su odredili vrednost robe i stopu carine ?

carinska deklaracija se popunjava u svakoj posti (ako mislis na zeleni listic koji se popunjava na engleskom)

za izvizno carinjenje ti treba poreklo robe, da li jepravljena u Srbiji ili ne, vrednost robe ..... 

ovo sitnije prodje , nekad i krupnije ali su mi par puta vratili pakete koji i nisu bili velike vrednosti

 

pre pet dana sam slao neke antene za Francusku, i ona u posti nije bila sigurna da li ce preci ili vratiti. kaze do 5 kom tolerisu ja imao 10. I proslo bez problema

 

Inace EMS je nas pandam DHL u, paket se isporucuje u roku od 5 dana

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja im rekao vrednost i nisu se bunili.. izlazna carina se ne naplaćuje.

ovaj način je samo za fizička lica, to znači ako imaš više komada istog predmeta, Carina može to da tretira kao trgovačku količinu i da ze uputi na punu proceduru..

ne sećam se deklaracije osim da je bila uprošćena

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa to je onda “ono sto prolazi” i u zelenoj deklaraciji se stavlja vrednost robe.

ali ako carina proceni da vredi vise ili da ide kao komercijalno onda mora carinski postupak. ne verujem da si slao ista veliko. nama su vratili MDF model baterije (napravljen na CNC) velicine deblje knige , 2 komada i na njima stavljeni usb, i neki prikljci (skupo bilo za 3d printing). to sluzii kao pokazni model na sajmu , nije funkcionalno (vrednost 30-40 usd) i vratili pa smo isli preko cargo servisa.

jos jedna stvar i ako stalno saljes (bez obzira na vrednost) evidentiraju na kompu u carini. moj drugar prodaje neke ogrlice preko etsy i posle 10te mu vracaju (vrednost 7-8 usd), sada salje jedno na babino ime, pa na tetkino, pa na tastu .... i u krug

 mozda nekom zatreba ova informacija :-)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...