Jump to content

Woland


Woland

Preporučeni Komentari

  • 1 year later...

već sam ga predstavio u drugoj temi, ali evo ga i ovde, sada sa novim (mojim) napajanjem - dvaes kila žive vage:

Shishido LCR Phono sekcija, sa Tango EQ-600P modulima

20210122_172247.thumb.jpg.56249bad8dff07b245ee13307ed9374a.jpg

20210122_172229.thumb.jpg.2f2437a456851f1b41b433c14531b073.jpg

LCR Phono je, po mom mišljenju i ukusu, najbolja phono topologija koju sam čuo.. Tango moduli tome, svakako daju svoj doprinos, ali, imao sam priliku da čujem još jednu LCR Phono sekciju sa Silk Audio modulima - nijanse su u pitanju, a one prevagnu čas na jednu, čas na drugu stranu

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

desio se nekakav kuršlus, pa je gornji post ostao bez teksta.. idem ponovo:

nisam bio zadovoljan kako moj DDDAc svira pa sam ga poslao @NIXIE na inspekciju, a on ga je potpuno pretresao: promenio interno ožičenje, konektore, preklopnike, sredio mase, naposletku zamenio izlazne trafoe kondenzatorima, i uradio još štošta što sam zaboravio :) i sada DAC radi mnogo bolje nego ranije

posumnjao sam, a @NIXIE je ustanovio, da Cinemag trafoi (vidi oglase) sa ovim Dacom ne sviraju najbolje, pa je stavio Jantzen kondove.. treba mu malo vremena (sat) da se ugreje, i evo ga svira zaista raskošno, veoma prirodno.. okružanje je ostalo isto - Cocktail Audio x50d streamer, Marantz univerzalni player, i SBB EON box 

hvala @NIXIE :good::worship::BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Malo si ga duže čekao igrom slučaja i nevolja koje su sada iza mene. Drago mi je da je uspelo.:happy64:

Cinemag je odličan trafo, ali nije dobar match za taj DAC sa dve pločice, a zašto,  nemam pojma. Imao sam obe opcije u jednom trenutku u toj kutiji, menjao load na sekundaru od preporučenih 1k8 do 20k, merio sve, upoređivao sa svojim uređajem  i ništa. Uvek su bolje zvučali Jantzeni.

Zadovoljan sam zvukom veoma, mislim da svira malo bolje i čistije nego moj primerak i ako je još pomalo nerazrađen. Moj model je stariji, napajanje skroz drugačije, imaš bolju USB karticu i sve je odrađeno sa VDH, Dunavkom  i  belim kablom. 230 VAC i GND je CS12 i CS18, DC napajanje SCS18, signal beli kabal  (samo parice) i signal GND SCS18. USB kablić je od Dunavkove žice. SPDIF je KCS100. Izbačeno sve što je bilo viška.  Poveo sam malo  računa i o uzemljenju.

Sad sam spremio nešto CS i SCS VDH žica i za svoj primerak, gde je 230VAC sa LIYCY, uzemljenje je Zaječarac, a DC napajanje je sa nekom posebrenom žicom 22AWG slično Dunavkovoj. To sve mora da se prežiči prvom prilikom, a imam i na samim PCB nekih izmena koje je konstruktor primenio na novijim modelima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Mikorist said:

misliš tvoja tema za nabavku kondova :msn-rofl:

to je za psu za ampove, grdosije :D ...ovo su fensi kondovi. Ima ih svakakvih, razlicito se cuju, a i svugde mogu da se nadju...ne mora da se ceka fabrika da ih napravi :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, Srecko said:

Kako uopšte odaberete šta ćete da slušate?

lako: u zavisnosti od konkretne muzike koju bih slušao odaberem medij koji imam, ako nemam ploču ili CD (imam malo CDa), tada posegnem za Tidalom ili Rutrackerom :)

ili se opredelim za medij u skladu sa angažmanom koji mogu da ostvarim

dakle, muzika je u središtu, uređaje slušam samo kad se nešto promeni u sistemu ili na njima - audiofil u meni je na sigurnom putu da potpuno odumre :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...