Jump to content

Woland


Woland

Preporučeni Komentari

7 hours ago, Woland said:

aj još malo o Iron Pumpkinu: ustanovio sam da je uzrok povelike razlike u glasnoći (glasnost bez perestrojke :) ) posledica toga što mi je DAC (Young DSD) kojeg sam koristio kao preamp dok se kutija punila kornjačama, ostao utišan (imao on nekakvu prostu elektroniku za volume, koja eto pokazuje jedno a radi drugo - dal se baterija za "bios" istrošila ili je možda ni nema bemliga), elem, pojačah ja to pa isključih pojačanje (toga) i dobih očekivanu glasnost (perestrojuku sam već bio obavio u kupatilu :) )..

dakle - mala je razlika u glasnoći između Bal i SE (SE je nešto glasniji), a sa 6db gaina, za angažovano slušanje koristim tek četvrtinu od 24 položaja, što je malo, greota i nema finog podešavanja.. rešenje je premanduriti u prvoj iteraciji gain na 0 (pasiva znači), vrač mi reče da je to bezbedno i moguće bez ikakvih posledica po kakvoću zvuka, tako da je moguće da ću se tamo (na nuli) i zadržati neko vreme..

eto

paa, teško je za njega reći šta je od svega najviše bio

To je zbog toga sto su fabricki dacovi jako pre-pojacani. Skoro svi bez razlike. Utrkuju se koji ce imati veci naponski izlaz... Kao i kod skandiranja ko je jaci taj je bolji...

Probaj sa nekim standardnijimizvorom pa ces videti da ces koristiti i te druge polozaje?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

@ZZZ probao Marantzov univerzalni player (ima bal izlaze) koji je tiši, pa sam malo i čitao uputstvo od DACa i video da može da se smanji izlazna voltaža na 5V (bilo 10V), što sam i uradio - epilog je da Iron Pumpkin sa setovanih 0db gaina, sada za normalno slušanje koristi pola skale preklopnika, što nije loše :)

 

 

bio danas i bal i maskenbal, pa sam probao i F7 sa Ironom - F7 ima manji gain pa se sa njim stiglo do skoro 2/3 skale..

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, Woland said:

ma nije, rekosmo već :) najbliži tome je bio Ratko Dražević.. osim što je bio filmski producent koji je doveo Holivud u BG i postavio temelje našem Crnom Talasu, beše još i veoma uspešan egzekutor za Narod i Partiju :) živopisan lik iz Istorije Radničkog Pokreta :)

 

jbt, taj 3K je nekad bio strava televizija

Pogotovo dok je Rambo vodio nekakav kviz koliko se secam...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

kako ono Rambo reče onomad za turbofolk: ja sam mu samo ime dao, a ti si krstio CM, nači da si barem počasni predsednik :)

inače se već treći put registrujem na Tidal, sa različitih mail adresa i uživam u besplatnom strimingu po mesec dana :) Balkan sine :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

26 minutes ago, Woland said:

kako ono Rambo reče onomad za turbofolk: ja sam mu samo ime dao, a ti si krstio CM, nači da si barem počasni predsednik :)

inače se već treći put registrujem na Tidal, sa različitih mail adresa i uživam u besplatnom strimingu po mesec dana :) Balkan sine :D

Njeee, ja sebe vise vidim kao supervizos sa visih instansi :)

Ja sam spotifyovac i to jos godinama, Tidal nisam probao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, ninja said:

Njeee, ja sebe vise vidim kao supervizos sa visih instansi :)

Ja sam spotifyovac i to jos godinama, Tidal nisam probao.

Zajeban* ija  sa turbom počela je sa formulom 1 ? i motorima od 1500 ccm 3  i 1500 konja itd :)  E od tada počela priča koja i danas traje !. :) Tipa ?  kako se se zove .....  pčela koja se jače čuje -   Turbo Bumbar itd . Turbo bi trebao biti sinonim za nekaj jako uz manje uložene snage ? :).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@black coffe ma, jok: turbo je bre, u ovim našim krajevima povezan sa Dizelašima, koji su onomad valjali dop u TDI golfovima (kasnije u BMW - bembara sine, ili kako bi Panonski Govnar rekao: da ti jebem ve (i ostalo sve) ) :)

ušli su oni i u pesmu, tamo negde devedesetih bio vizionarski bend Babe, opevaše Dizelaše: "..šetam svoga Pitbul kera, ispred sebe on sve tera, isti pogled imamo na svet.. najjači smo mi u gradu jednog dana srušićemo vladu.." msm, vladu su sastavili, ne moraju da je ruše :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, Woland said:

@black coffe ma, jok: turbo je bre, u ovim našim krajevima povezan sa Dizelašima, koji su onomad valjali dop u TDI golfovima (kasnije u BMW - bembara sine, ili kako bi Panonski Govnar rekao: da ti jebem ve (i ostalo sve) ) :)

ušli su oni i u pesmu, tamo negde devedesetih bio vizionarski bend Babe, opevaše Dizelaše: "..šetam svoga Pitbul kera, ispred sebe on sve tera, isti pogled imamo na svet.. najjači smo mi u gradu jednog dana srušićemo vladu.." msm, vladu su sastavili, ne moraju da je ruše :D

 

Pa i ja sam svojevremeno vozio Pasat  16 . td ? karavan   i neloš  tutać  za moje tadašnje potrebe :) je da je  posle "prodimio"  , al je i dalje išel :) , al ......   :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...