Jump to content

Woland


Woland

Preporučeni Komentari

30 minutes ago, Zflazar said:

aha.

e, a našao sam i odličan članak o ...http://www.leksikon-yu-mitologije.net/golden-girls-from-rome/

ejbg, dramaturgija bi bila drugačija da sam to znao :) uz Mersihu se pominje kultna emisija Kino Oko, to je u stvari bila emisija Dragana Babića (kasnije je domaćin bio Vojin Dimitrijević, da baš onaj Dimitrijević, kada je Babić posle intervjua sa Liv Ulman zapalio sa njom i ušao u legendu :) ).. nema više ni Babića ni Dimitrijevića, a i RTS je na umoru.. čudo je bre ta istorija radničkog pokreta - živa materija :)

P.S. a moguće je i da je Kino Oko prvo vodio Vojin pa onda Dragan, seća li se neko?

 

 

Izmenjeno od Woland
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim Vojin prvo, pa Dragan.

Intervju sa Liv Ulman je iz 1980. Svakako se sećam Kino Oko-a iz 1984. kad je tema bila Marsejski atentat na 50. godišnjicu događaja, vodio Dragan, a gost Viktor Novak. 

Dimitrijević je vodio sredinom sedamdesetih. Ono što ne znam da li je i pre njega vodio Dragan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Kuršum said:

Mislim Vojin prvo, pa Dragan.

Intervju sa Liv Ulman je iz 1980. Svakako se sećam Kino Oko-a iz 1984. kad je tema bila Marsejski atentat na 50. godišnjicu događaja, vodio Dragan, a gost Viktor Novak. 

Dimitrijević je vodio sredinom sedamdesetih. Ono što ne znam da li je i pre njega vodio Dragan.

fala :thumbsup:

odgledah jutros ovaj intervju ozgo - nemamo mi više novinare koji bi umeli da naprave nešto slično.. a nama je to onomad bilo "normalno".. toliko o kriterijumima :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.seebiz.eu/preminuo-legendarni-novinar-dragan-babic/ar-69030/

 

"Био сам опчињен њиховом невероватном емоционалношћу ... У једном тренутку, за њих више није било ни камере ни публике и ствар је постала потпуно лична", записао је један блогер, присећајући се антологијског интервјуа који је Драгана Бабића и Лив Улман одвео у страсну везу. Касније је она, у својим књигама писала о вези с београдским новинаром. Њихове помодне журке за њујоршки уметнички крем, на којима су виђани и Вуди Ален и Миа Фароу, завршиле су иу књизи сећања сликара Миће Поповића.

Драган Бабић је био светски плаибои - оно о чему су неки недорасли локални мангупи могли само да сањању - а ипак тај свој статус није обезвредио у купопродајним трансакцијама душе и ума. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

53 minutes ago, Woland said:

fala :thumbsup:

odgledah jutros ovaj intervju ozgo - nemamo mi više novinare koji bi umeli da naprave nešto slično.. a nama je to onomad bilo "normalno".. toliko o kriterijumima :)

Nemamo mi mnogo toga što smo nekad mogli i pravili 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

49 minutes ago, Zflazar said:

Драган Бабић је био светски плаибои - оно о чему су неки недорасли локални мангупи могли само да сањању - а ипак тај свој статус није обезвредио у купопродајним трансакцијама душе и ума. 

Mislim da reč playboy nije najbolji opis njegove ličnosti, čak da nije bio playboy uopšte, niti bi voleo da se o njemu kao takvom govori. 

Ali erudita posebne senzibilnosti, duboko misleći čovek, novinar sa osobinama filozofa, to bi ga čini mi se bolje opisivalo.

Kao takav i mangup (u najpozitivnijem poimanju te reči), svakako. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Woland said:

 ipak je činjenica da je onako uzgred odvojio Liv Ulman i da je pola ženskog dela Srbije vlažilo na njega :)

I nerado se sećao toga. Mislim da je to smatrao promašenim delom svog života. Gledajući svojevremeno emisiju, koju je vodila Marina Rajević - Savić, Dok anđeli spavaju, nisam siguran na kojoj beše televiziji (BK?), u kojoj je on bio gost, shvatio sam da nije srećan zbog te epizode.

Ipak, malo li je Liv Ulman. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Babic nije bio plejboj sigurno. Osnovna karakteristika plejboja je da nema profesiju. Uz to ide i mentalitet skorojevica, (pogledati resentiman od Selera...) kao jedna od osnovnih karakternih crta. Posto biti plejboj nije profesija za razliku od prostitucije. U tom smislu ni kazanova nije bio plejboj posto je bio strastveni matematicar kao i postovalac umetnosti. Recimo Kazanova je osmislio, proracunao verovatnoce i organizovao venecijansku lutriju. Babic je imao profesiju kojoj je bio predan. Iz toga je i proizilazio njegov integritet kao i kriticko misljenje. To sto je bio dobrog fizickog izgleda, i razvijenih socijalnih osobina je sekundarno...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

54 minutes ago, Kuršum said:

. . . Gledajući svojevremeno emisiju, koju je vodila Marina Rajević - Savić, Dok anđeli spavaju, nisam siguran na kojoj beše televiziji (BK?), u kojoj je on bio gost, . . .

. . .

Nije BK.

Serijal " Dok andjeli spavaju " je emitovan na tadasnjem 3 K ( Treci kanal ), tj. trecem progarmu RTS.

Eno i logoa u gornjem desnom uglu.

Setimo se samo kutne muzicke emisije 3 K dur koja je i dan danas etalon vrednosti i kvaliteta za sve ove gluposti koje se danas mogu videti na ovim nasim trash TV kanalima.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, ZZZ said:

Babic nije bio plejboj sigurno.

ma nije, rekosmo već :) najbliži tome je bio Ratko Dražević.. osim što je bio filmski producent koji je doveo Holivud u BG i postavio temelje našem Crnom Talasu, beše još i veoma uspešan egzekutor za Narod i Partiju :) živopisan lik iz Istorije Radničkog Pokreta :)

 

51 minutes ago, Doktor said:

Serijal " Dok andjeli spavaju " je emitovan na tadasnjem 3 K

jbt, taj 3K je nekad bio strava televizija

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

aj još malo o Iron Pumpkinu: ustanovio sam da je uzrok povelike razlike u glasnoći (glasnost bez perestrojke :) ) posledica toga što mi je DAC (Young DSD) kojeg sam koristio kao preamp dok se kutija punila kornjačama, ostao utišan (imao on nekakvu prostu elektroniku za volume, koja eto pokazuje jedno a radi drugo - dal se baterija za "bios" istrošila ili je možda ni nema bemliga), elem, pojačah ja to pa isključih pojačanje (toga) i dobih očekivanu glasnost (perestrojuku sam već bio obavio u kupatilu :) )..

dakle - mala je razlika u glasnoći između Bal i SE (SE je nešto glasniji), a sa 6db gaina, za angažovano slušanje koristim tek četvrtinu od 24 položaja, što je malo, greota i nema finog podešavanja.. rešenje je premanduriti u prvoj iteraciji gain na 0 (pasiva znači), vrač mi reče da je to bezbedno i moguće bez ikakvih posledica po kakvoću zvuka, tako da je moguće da ću se tamo (na nuli) i zadržati neko vreme..

eto

6 minutes ago, sir Oliver said:

Ratko je bio najmanje plejboj. 

paa, teško je za njega reći šta je od svega najviše bio

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...