Jump to content

Ekvilajzer,za ili protiv?


Okibokis

Preporučeni Komentari

Zasto je TQWT polupromasen projekat ?

Nisi imao prave mere, lose ti uradili stolarske radove, "ubacio" si FR driver drugog proizvodjaca od onog koji je postavljen u originalu sto je projektovan ( najcesca greska ), nesto osmo ...... ?

IMHO kao nekadasnji profy muzicar - ekvilajzer itekako ima mesta na tonskoj probi, sceni, u studiju, narocito u premaster-u, potom u mastering-u, ali u kucnom audio sistemu koji se predstavlja kao audifilski ( ma sta to znacilo i mi se sporili oko toga), zaista nema mesta.

Tj., ima .... ali to je vec neka druga kategorija.

A da svira - svira. Slusao to, OK je, ali kao sto vec rekoh u prethodnom pasusu, nije to TO.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa sa takvim pristupom gde se ne pravi razlika između odziva drajvera, odziva sobe, za šta služi skretnica i sl. nije ni čudo što su projekti (polu)promašeni.

 

Ima itekako uspešnih projekata koji mogu da posluže kao odlična referenca.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Quote

 odziva sobe

pa,ako mene memorisjske jedinice dobro sluze,EQ se koristio (onomad)za korekciju anomalija iz sobe za slusanje muzike..pravljenje "U" ili "V"-a kod tih EQ-a sa 2x12 "traka" je vec neki geler,i tonske kontrole su svojevremeno bile u ponudi na pojacivacima iz iztog razloga..Bose 901/III ili serija IV,stoji dosta dobro na zvucnickoj hijerarhiji jos i sada kod mene,naravno uz upotrebu svog EQ-a(bez toga je soprostenjem qraac od ovce)..secam se dobro jos i danas jednog nedeljnog prepodneva,kad smo sa nekim drustvom koje je bilo verzirano tada za hajend iz kraja '70/pocetak '80- ih uradili jedan vizit,"turnaround" gde su u ponudi bili:Altec19,AR48,AR91,KEF 105/2,JBL112 i svi smo blenuli ko tele u sarena vrata na jednu 901-cu,preslusavajuci neki ELP snimak..vlasnih tih 901-ca je bio tada DJ,imao dosta toga vec iza sebe (AR3X,JBL150) inikako nije mogao da zamisli svoj zivot bez tih 901-ca..naravno,bili su adekvatno pozicionirani,na zidu iza zvucnika nalepljena ogledalca,po sistemu sahovske table..

Mimo toga,to se laganice koristilo i za razglas,secam se Oregon koncerta iz NS,tamo negde sredina '80-ih,gde je jedan par 901-ca koriscen za amplifikaciju cele grupe,u ne bas maloj sali...

B)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

@Okibokis Onda reseno. :)

Bose 901 series III/IV i nirvana.

Jedan od meni najboljih sound-ova na privatnom doceku Nove godine svojevremeno u jednoj kuci na Senjaku ( 1993-1994 god. bese ? ).

Doduse bila je tada serija 301, ali neki tada max. full., trt-mrt model ?

E sad', pitanje je da li je to ono cemu tezimo ili ne ?  :icon_question:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bih neke od tih igracaka drzao u sobi, makar neprikljucene, npr spravu sa okibokijeve slike...

A ionako bih nesto ceprkao dok svira muzika...tako da..

 

Mislim da je korektno da posluzi za popravak efekta prostora, a ostale komponente su valjda utrimovane da im ic ne treba?

Mislim da mi djavo ne bi dao mira dok se sve ne izposvajsuje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Okibokis said:

Nema nista,dodao sam basove i visoke i oni su se pojavili.Zvucnik to moze da da,ali bez ekvilajzera nije mogao.

@Borko_KA,tema je postavljena da se jave clanovi koji su probali slicno ili isto,a ne da se prepucavamo.Nije problem ni da stanemo sa pricom,ali nemoj ni da je zakljucavas.Posto ja zelim da nabavim neku spravu koja bi mi bila optimum znaci koja bi mi najvise pomogla u ovom eksperimentisanju,meni znaci da se javi neko sem mene ko ima iskustva.Ako si koristio ovo sa slike,ili si ga imao znaci mi tvoje iskustvo.

Roger-Schult-uf1-front.jpg

U podrumu imam neki model, bem li ga koji - da me ubijes nemogu se setiti, Phase Linear preamp equalizer sa ovakvim kruznim (ne klizecim) potenciometrima. Ako te zanima da se zezas sa njim i oporavis ga mogu otici da preturim i izvadim ga iz brloga, ovako me mrzi samo za slikanje. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Polupromasene projekte sam pomenuo iz minulih godina,jer smo sta god bi nam doslo pod ruku stavljali u kabinet koji je bio trenutno aktuelan.Mnogo drajvera se nije ni merilo nego se samo ubacivalo cisto da se vidi kako bi se ponasali.Mnogo toga nisam znao,a ni sad ne znam,jer sam sve ucio sam i od slucaja do slucaja.Sama ideja je bila da nekom magicnom spravom podesavam zvucnik,da mi se cuje kako meni odgovara,a da mu ne dodajem nista.Znaci go drajver,a parametricki ekvilajzer da mu podesi maksimum koji moze iz njega da izadje.Zato sam zapeo za njega.Cini mi se da Behringer sto ga ima Stein ,nema toliko mogucnosti.To je za mene idealno,jer mi je lakse da prilkjucim tako nesto,nego da ucim sve o skretnicama,i A i jevtinije,a i svako sledece novo meso,moze da se prikljuci na isto to.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma kako ko voli. Neko voli napucane plavuse sa pacijim kljunom i silikonima, neko devojku iz komsiluka, jednostavnu.... I SVI SU U PRAVU U SVOJIM POJEDINACNIM SLUCAJEVIMA.... Ovo sa vinjaci  dupli mi se svidja. Komada nekoliko. Jos samo guda i divota. :wub: Odma se ekvilizira mozak i tiba.... I sve bude OOOOOOOOMMMMMMMMM :jamaica:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, sir Oliver said:

Ako imate idealni sistem i idealni prostor equ vam ne treba.

Složio bi se sa ovim, stime da ja ne bio toliko idealističan već bi rekao da je dovoljan solidan sistem i prostor. Bojim se da je idealan van domašaja smrtnika koji dolaze ovde.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sem par ljudi koji su imali kontakta sa ovom mojom magijskom spravom ostali izgleda da to nisu ni videli na delu.Ali znaju najvise:))Evo razmisljam da promenim naziv teme u DSP i ostali vidovi ekvilizacije,pa pricamo kao ljudi....

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...