Jump to content

Preslušavanje MC SUT-ova u Zrenjaninu


Zflazar

Preporučeni Komentari

u povlašćenom položaju imao priliku da izoštrim svoj pogled na problematiku step up transformatora na domaćem terenu.

moji dragi gosti su bili danas Doktor i Grozni, doneli su svoje malenkosti kao i ljute gramofonske ploče i SUT Ortofon T3000, koji je dopunio listu trenutnih drangulija koje su kod mene na gostovanju od dva druga člana foruma:

-Grundig vintage trafoi sa prenosnim odnosom oko 1:10

-Luxman 8030 1:30

-Fidelity Research FRT 5 1:30

-Ortofon T5000 1:30

prenosne odnose treba uzeti sa rezervom, nisam baš jako isčitao na VinylEngine-u celo gradivo ali na osnovu ostvarene glasnoće na istom položaju potmetra grupisali su se u tri grupe počev od najtišeg prema najglasnijem:

-Grundig

-T5000 i Lux8030

-T3000 i Fidelity Research FRT5

Izvor je zajebana Ortofon SL15MkII sa izlazom od 0.015mV (!) i impedansom od 5 Ohma, posle SUT-a Ferikin 7F7/c3g preamp, pa Restek integralac pa Tannoy DC kutije. Povezano raznim finim kablovima, utaknutobu dedicated utičnicu koja je namenjena samo za audio, sa njene druge strane je razvodna kutija kod strujomera.

izvedena mogućnost eksternog uzemljenja radi minimizacije smetnji, neophodna Ortofonima i Luxmanu.

metodologija slušanja je bila po par numera na svakom trafou koje smo ponavljali nakon zamene trafoa na svakom od njih uglavnom sa kratkim pauzama među slušanjima.

da ne serem terminološke finoakustičke kvake, nekako smo zaključili da od navedenih spravica najmnogozajebanije u MOM sistemu zvuči T3000, koji se za to mesto izborio vrlinom "nestajanja" sa muzičke scene, ustupajući mesto zabavnom muzičkom izražaju u dijapazonu Od Nirvane Do Silvane.

Hvala učesnicima panela na divnom danu i druženju, kao i donatorima trafoa na poverenju i ustupanju mezimaca koji nisu loši uopšte, nego su prosto manje kompatibilni sa mojim inkluzivac-domaćim-hajfajom.

živeli.

slika nema, ostao sam bez slike, ostao samo divan, predivan ton :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bilo je zadovoljstvo juce doci u posetu dragom prijatelju.

Vreme nam je proteklo neverovatno brzo uz faktor ubrzanja koeficijenta faktor x 2.5 u odnosu na real time.

Zflazar-ov sistem je upravo onakav kakav i treba biti za nekoga ko izgara na poslu kakav je njegov, a ja kao njegov kolega iz iste branse to odlicno znam iz vremena dok sam delovao u drzavnom sektoru. Da pojasnim - cesta dezurstva, pripravnosti, popodnevne ambulante etc., etc. 

Zflazar-ov sistem je nezamarajuci, zabavan, sa druge strane drzi paznju, emituje i predaje tonski zapis sa vinila upravo onakav kakav treba da bude, sa jasnim razlikama muzickih izdanja, kao i muzickih pravaca.

Ovo je bio moj drugi susret sa Ortofon SL15MKII. Moj prvi susret je bio pre nekih 25+ godina u jednom beogradskom sistemu i priznajem da sam potpuno zaboravio karakter i utiske ( jbga, stari se ).

Zflazar-ov primerak je repariran u Pesti ( pisano o tome ovde ). 

Grozni i ja smo poneli nekoliko LP-a ( Grozni ce o svojim Skandinavcima napisati, ono sto znam jedna je ECM, a druga ACT izdanje ).

Od mojih LP-a smo slusali CBS izdanje iz 1982 god. J.S. Bach " Goldberg varijacije " u izvodjenju Glenn Gould-a (njegovo drugo snimanje i objaviljanje G. varijacija. Da podsetim, prvo snimanje za LP je bilo 1955 g. ).

U sustini ovaj LP je i obelezio subotnje zrenjaninsko popodne obzirom da se ovaj LP i najvise preslusavao tokom menjanja SUT-ova.

Kasnije nam je domacin pustio nekoliko sjajnih LP-a iz 80-tih, 90-tih i podsetio nas na to neko vreme u kome smo bili aktivni saucesnici ( The House of Love od istoimene grupe, te Madonana i njen LP "Rey of Light" ).

Za mene prijatno iznenadjenje LP od Zflazar-ove kcerke Artic Monkeys-a "AM" iz 2013 god. :thumbsup:

Ono sto je za ovaj susret i preslusavanje nekoliko SUT-ova u Zflazar-ovom sistemu najbitnije, to je da definitivno postoje razlike u prezentaciji muzicke slike od SUT-a do SUT-a. Razlike su samo u finesama, ali su bile definitivno prisutne.

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, grau said:

a recenzija kotlica nikom nista...

Cekam Grozni da napise, pa cu se nadovezati . . . :)

27 minutes ago, shonne said:

Artic Monkeys...odlicni.

Sent from my LG-E460 using Tapatalk

Da, u pravu si. Na vinilu zvuci sjajno.

am.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pod jedan da se zahvalim Zoltanu na predivnom druzenju. Doktor i ja smo uzivali za sve pare.... Verovali ili ne, cuvena Sumadijska karnifora jela ribu!!! i pritom uzivao. Kad je drustvo dobro....

Sistem se sastojao od meni relativno poznatih kompnenti (Restek, Kuzma, Devoni)... ali i od prvi put uzivo vidjene Ecijeve MM fono sekcije. Ovo sekcije uzmite samo uslovno. Zamislite ovako. Kutijcina puna ko oko, a onda jos jedna kutijcina, naravno puna ko oko. Sam pogled na iste Vas dovodi u stanje trenutne obamrlosti motorickog aparata izmesanog sa zavidom zle tetke sto nije Vase vlasnistvo. Sto bi rekli svidja mi se mnogo, samo mi se ne svidja vlasnicka struktura ,tj na zalost nije moja. Fono sekcija ne postoji u zvuku.   Potpisujem. Cista lepota. Iako se mozda neki pitaju oko Resteka, relativno jeftin, neki bi rekli ne pripadajuci ovom sistemu, on se hrabro drzi i podvlacim opasno svira. Tanoji ko Tanoji. Ja nisam ljubitelj istih, al evo pokazali da kad im date kubaturu, podignete  na stalke, ispostujete par stvarcica, rade prelepo.  Necu o kontroli, kristalnim visokima..... scena postoji, nije preuvelicana, instumenti prirodni, zvuk ne presamicuje (zamara) slusaoca , ma divota.  Meni poznate ploce  (tj moj Cile Mile opus), zvucao nenametljivo. U jednom momentu sam zazmurio i u glavi imao utisak da sam na zivoj svirci. Znaci nisam zmurio od alkohola pa se stondiro, nego UZIVAO. Oce me lepi sistemi u zadnje vreme.

Zoltane hvala jos jednom, nadam se da cu uskoro biti u prilici da uzvratim gostoprimstvo i sve ono lepo sto si nam priredio juce. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zaboravih...

 Po meni Ortofon najbolji bio. Fidelit jako dobar, ali 3000-ka ekspresivnija. Ostalih sto se tice, jednostavno, ovi bili prejaki takmaci.  Pitanje je sta bi bilo sa drugim glavama, ali ovako, posle slusanja 3000 ispade da radi sa svime. ko PP1. Pa ko sta voli.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...ima tu još mesta za poboljšanja, audio-malarijska groznica ne trese svaki dan niti se dobija ujedom komarca niti sedenjem na hladnom Technics-katalogu kod tetke u Zagrebu vreme zimskog raspusta 1982 godine :)

pre svega želja mi je da u skorijoj budućnosti završim priču sa SUT-ovima, posle toga da se posvetim nastavku gojenja zbirke ploča, ima tu puno stvari na listi želja da citiram Groznog koji je rekao da mu je najveći problem bio u Italiji u prodavnici ploča da je "hteo da kupi celu prodavnicu", živi bili i doživeli da svako kupi "svoju prodavnicu" a onda se udružujemo i otvaramo Lanac Prodavnica :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...ovaj Fidelity Research FRT5 se opasno rasvirao, sad je jasnija razlika u odnosu na LUXMANA, sa kojim je egal sem dodatne ekstenzije naniže i još opuštenijeg karaktera zvuka. Sad ga trošim na Louis Armstrong-a Your' The Top i slične naftalince, jbg sličan se sličnom raduje :)

C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_images(11).jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ZF.. cisto informacije radi, jesi li probao van Ecijeve nadrkane fono sekcije Fidelitija. Koliko vidim na fotki on ima i MM i MC. Ako  mu MM radi iole ko MC, to je onda opasna spravica. Za relativno malo para mnogo, mnogo muzike. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@grozni,

Fidelity Research FRT-5 je SUT ( step up transformer ). 

On nije RIAA, tj. njemu je potrebna RIAA da bi se cula MC zvucnica, a to je u Zflazar-ovom sistemu Ecijev phono. :)

Btw, sjajan uredjaj (poslusali smo ga prosli vikend).

Odlicna kontrola, prostor, neutralnost.

tt_fid_research_frt5_278.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to je tzv bypass dugme, sluzi da kada imas MM glavu na jednoj od tri rucke (haha), ne moras da razvezujes phono sistem nego i to lepo ubodes ovde a kada slusas bas nju, samo stisnes MM dugme i tako zaobidjes trafoe na putu signala....

taj FR je kupljen sa hipotezom da bi trebalo da svira slicno kao luxman jer ima isto toridalne srebrne trafoe kao i luxman pa je pala pretpostavka da je uradjen u istoj OEM fabrici.... sad ce da ispadne da svira i bolje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, grau said:

. . .

taj FR je kupljen sa hipotezom da bi trebalo da svira slicno kao luxman jer ima isto toridalne srebrne trafoe kao i luxman pa je pala pretpostavka da je uradjen u istoj OEM fabrici.... sad ce da ispadne da svira i bolje...

Hbga, ... tako ispalo. ;) . 

U Zflazar sistemu FRT-5 je svirao sa boljom prezentacijom, znaci bolje.

Daleko od toga da je Luxman los SUT, ali u vec spomenutom preslusavanju SUT-ova se losije pokazao. Ako nesto znaci, on je bio vec u sistemu, znaci usviran.

Ono sto je za mene licno bilo najvece razocaranje to je bio Ortofon T-5000 koji je zaostajao za ostalim SUT-ovima. Zasto, nemam pojma ?

Zvuk je bio skandiran ( nekontrolisano je imao peak-ove ).

E sad', da li je to do SL15MKII by Salai ili nesto drugo,m ali Fidelity je def. bio odmah iza T-3000 koji se i u ovom sistemu pokazao odlicno i ponovo opravdao ulozeno u njega.

Da se razumemo - IMHO.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...