Jump to content

Quad sistem - 1968 g.


Doktor

Preporučeni Komentari

Nama “zavidnima” preostaje samo da patimo u tišini [emoji3]; a ima za svakoga po nešto zbog čega bi patio: ploče, ESL-i, 303 i 33, Thorens, Revox..... sve originalno kao da je danas izaslo ispod cekića!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

43 minutes ago, Srecko said:

Nama “zavidnima” preostaje samo da patimo u tišini emoji3.png; a ima za svakoga po nešto zbog čega bi patio: ploče, ESL-i, 303 i 33, Thorens, Revox..... sve originalno kao da je danas izaslo ispod cekića!

Srecko, Prijatelju . . .  rekoh ti ja jos onomad . . . . dobrodosao si !

Eto . . . ReVox kada naidje . . .  instalira se . .  . bude secenje svecane vrpce . . .  imas invite . . . cekamo te. :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

I da bude u kompletu sa jednosobnim stanom :) , u zvucno tretiranoj sobi.

Ploče su ovde otprilike neki blagi room acoustics treatment. Šta se dešava kad podigneš ESL na neko postolje recimo pola metra visine, jel nestane basa?

IMG_3199.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Ploče su ovde otprilike neki blagi room acoustics treatment. Šta se dešava kad podigneš ESL na neko postolje recimo pola metra visine, jel nestane basa?

. . . 

Ploce nisu blagi tretman, vec su u sadejstvu sa policom gore na slici ( puno drvo, parena bukva ), full acoustic treatment. :)

Sto se tice podizanja ESL-a, zaista ne znam. Ne interesuje me.

Znam samo da to vise nije zvuk Quad ESL-57.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Doktor said:

Ti pitas onako, ja ti dao moje decidirano misljenje.

A na net-u pise mnogo toga. 

Ja ne bih izdržao da ne probam kako svira podignut, valja ne valja vraćaj kako je bilo.:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, shonne said:

Ako moze hard disk od 3TB sa muzikom i gomilom diskova u flac... u zamenu za ovu kolekciju emoji14.png

Ne bi moglo.

Instant resenja, bez emocija, natrpano, "skinuto kod Rusa" ili dao drugar vs.  secanja na svaki LP gde je, kako je, za koliko je, od koga je, npr. nabavljen je nemerljivo.

Uz uvazavanje i pravo drugih slusalaca da imaju klot digitaliju ili laptop + slusalice ili mobilni etc., ova moja LP/gramofon prica je jedna sasvim druga dimenzija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 minutes ago, vladd said:

Ma mislim, eksperimenti sa ESL-om i to iz vintage vremena, onako tek da se nesto brlja, prica i proizvode raspricane price :D 

Ne dizati ih ni dok se usisava...

 

Ehhhhh . . .  samo kada se setim kada sam ovaj moj par 57-ica, koji je i kada je kupljen radio za sve pare, odnet u Soltanus na pregled, dijagnostiku i full reparaciju.

Koje je tek Zoli imao dobronamerne, korisne i tehnicki ispravne savete, a ja sam sa druge strane jurio, trazio i pronasao ( thnx @Gox co. :thumbsup: ) onu jednu crvenu bakelitnu "kockicu" ( nedostajala je ) koja ide pozadi na panel kao ulaz za zvucnicki kabl.

Sve savete sam odbacio u Soltanus-u i zahtevao da se samo drveni ram osvezi, da se ostavi metalni zastitni grill, znaci, sve kako i je i nekada bilo.

Naravno, uradjena je komplet reparacija panela, tj. zamena folija, pregled i refresh EHT sekcija.

Cak i one tri male drvene nogice na kojima paneli stoje.

Respect za stalke koje radi One Thing Audio.

Takodje, respect i za originalne ramove/stalke koje Zoltan Soltanus radi pri servisu/reparaciji na zahtev, ali . . .  moj ceif, moj fetish. 

Ideja i moja zelja je da to bude onako kako je i bilo 1968 god. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima


Ne dizati ih ni dok se usisava...
 

Verujem da je se @Doktor toliko navikao na “originalni” Quad ESL zvuk da mu se drugaciji ne bi dopao čak i kad bi bio bolji, mada neznam šta to znaci kada je ukus u pitanju pogotovo sto bar @Doktor zna šta voli (kamo sreće da i ja znam [emoji3]) i više puta je to istakao-ORIGINALNI QUAD ZVUK.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...