Jump to content

Quad sistem - 1968 g.


Doktor

Preporučeni Komentari

7 minutes ago, Zen Mod said:

na Lindu Rondstat moze samo povoljna reakcija

:)

ono , od te starije ne-rok Amer zemske ekipe samo Barbru vise volem

sta cu , romantik u dusi

:thumbsup:

Barbra ce ide u sledecem broju, tj. kol'ko vec sutra . . . but . . .  " tu smo " po pitanju te female  ekipe. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, Doktor said:

Kada je već postavljeno pitanje da i odgovorim :

Ćasa je unikatni ćup. Kupio sam ga početkom 80-tih godina u prodavnici "Amfora" za neku suludu sumu majci za 8. mart ( Bog da joj dušu prosti ).

U to vreme sam profesionalno i aktivno svirao u jednom beogradskom bendu, gde sam finansijski bio u takvom statusu da je ovaj predmet bio po principu money is no object.

Ćup se dugo motao po ćoskovima da bi evo konačno dobio pravo mesto.

Da rezimiram - ovaj ćup u centralnom delu police prvenstveno ima sentimentalnu vrednost, a zatim i estetsku.

 

Onda je to pravo mesto za njega. Nije zlonamerno pitanje bilo, obična znatiželja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Doslo vreme za jedan mali check-up VPI-a.

Proverena i namestena gazna sila na F-9 (1.23). Detaljno ocisena igla, cleaner metnut, pa ciscenje, pa opet cleaner.

Skinut tanjir ( odlicno resenje, vidi slike, sa plutom i antimat-om :) ). Pregled ulja i potom zamena.

Ciscenje akrlnih povrsina. Pregled beltova ( 2 kom. ). Ciscenje beltova i talkovanje.

Vracen tanjir. Kontrola. Malo dodato jos ulja. Kontrola. Visak ulja detaljno ociscen sa baze.

Vracen belt na bazu.

Za zimske mesece planirano kompletno rasklapanje motora, pregled i podmazivanje.

 

Odabran LP - John Abercrombie Quartet (1980, ECM ). Sledi preslusavanje . . .  

v01.jpg

v02.jpg

v03.jpg

v04.jpg

v05.jpg

v06.jpg

v08.jpg

v09.jpg

v10.jpg

 

Thnx @Lemić-u. :rolleyes:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nem načem;:welcome:; da, vrlo lepo, čujno, uznapređenje zvuka gramofonske baze zašta je prvenstveno zaslužan serviščić ležaja tanjira. Nisam referiso zvuk neposredno pre, tek ofrlje, ali jesam uočio poboljšanje odmah u donjim lagama, Dok u celom spektru pošto je to njegov sistem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Bila juce neka prica oko distance od zadnjeg zida 57-ica.

Trenutno kod mene po principu "Sila Boga ne moli", u prevodu, trenutna pozicija zbog priprema za Sv. Nikolu.

Prakticno su skoro pa uz policu i vinile. Tepih sklonjen. Sutra ide sto u centar sobe. Dolaze gosti. Quad ce animirati u off-u. B)

Magija i dalje prisutna. 

q5.jpg

q6.jpg

q8.jpg

q7.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, revox said:

jel to rezervni ;)

Veliko hvala @Woland-u na jucerasnjem dolasku, montiranju, stelovanju i druzenju ovog mint primerka TD 126 MKIII/spec.

O SME M2-9 koja je prakticno nova montirana cu tek ovih dana reci neku, obzirom da do sada nisam imao iskustva ( kao sto rekoh, imao sam svojevremeno u posedu SME III S sa sve onom uljanom kadicom etc, etc . . . ). Montirana je Grace F-9/E, pa ce i o tome biti reci.

Drugar @Woland je prethodno odneo do Gavre u NS ovaj set na detaljan pregled i pretres i sve je u najboljem mogucem redu.

Takodje, dogovoreno je ranije sa Gavrom da primi na detaljan pregled, servis i sta vec bude trebalo moj VPI (radila sprava od kada je u mom posedu skoro pa deceniju skoro svakodnevno i to po vise sati, tako da je jedan pregled/servis logican sled stvari ). Pretresce se i Jelicic ( verovatno je unutrasmnje ozicenje za zamenu, oni najloni etc.). Ova rucica je u mom posedu vise od dve decenije, pa neka se i to vidi i resi sta ce biti dalje ( Jelco SA-750, neki SME, FR 54 , nesto cetvrto . . .  ? ).

Poneo to Wolly sa sobom, pa ce ovih dana banuti do Gavre. :)

Eto . . .  ukratko.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prozbori neku o mom fetish sistemu. Realno, iskreno - prihvatam svaku kritiku, majkemi. :rofl:

Slusao si 57-ice pre Zolijeve reparacije u SU. Uostalom i pre kompletne reparacije 33 i 303.

Znam da nam je muzika sa RBGD 2 i sa Shiga klon/Rogic bila u off-u dok si delao rucicu/zvucnicu, ali . . .

Iskreno mi je zao sto si zurio kuci i tvojima, pa smo odlusali samo deo Dolmen-a od M.Monk.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

me nema razloga za kritiku - kad smo slušali onaj gudački kvartet (bemliga ako se sećam koji), rekao sam da to najbolje zvuči na Elektrostaticima, milina brate i fetiš :) ali i sve ostalo zvuči sjajno, mnogo bolje nego što sam očekivao: sada posle reparacije Elektrostatika i 33/303 to doosta bolje nego što je bilo ranije, ima neku posebnu magiju, potpuno različit zvuk nego kod mene, ali ne bih bio nesrećan sa Quadovima, baš ni malo :)

ceo sistem je usklađen za pasioniranog slušaoca, kupi te celokupnošću slike i njenoj koherentnosti - muzikalno brate, i to daleko više od velike većine sistema koje sam slušao.. pitao sam se kako bi elektrostatici zvučali sa nekom drugom amlifikaciom (misleći na tvoju 211) - možda bolje, možda i ne, verovatno drugačije, ali tek juče mi je palo na pamet da bi se sadašnja koherentnost narušila.. rečju - boliteuvo za eksperimente, sistem jednostavan, polica sa pešes hiljada ploča na domaku, 30 sekundi ti treba da magija krene :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da pojasnim i drugima sta sam ti pustio.

https://www.discogs.com/J-Haydn-Philharmonia-Quartett-Berlin-3-String-Quartets/release/10885416

Ovaj CD sam poneo i onomad kod Sava V. kada sam isao da poslusam Quad sistem kod njega i kupim.

Mi smo se tada vrlo jednostavno dogovorili - povezi ti sve te 3 komponente ( 33/303/57 ), ja cu ponesem Cd player ( Cambridge Audio CD3 ) i par CD-a.

Bila je bitna samo tehnicka ispravnost u smislu da to uopste radi obzirom koliko je godina to bilo brizljivo arhivirano u policama kod Sava.

Tako je i bilo i transakcija je bila brzo gotova. :)

Ovaj CD je bio sam jos jedan dokaz da su ESL 57 referentni za gudacke kvartete, kao i uostalom za svu kamernu muziku.

 

Btw, za ovaj CD je prosto steta sto ga DENON nije izdao na vinilu.

haydn.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Doktore, imas vrhunski evropski komercijalni gramofon. Najkompletniji vrhunski inzenjering.

Zakaci mu neku plocu od granita na zid i preseli ga na tu policu. To je univerzalna preporuka, sta god da se vrti.

I  uzivaj u kubicima ploca :D

Kada te vec posetio deda MraZen :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Univerzalna preporuka ponekad bude i univerzalna zabluda. Mermerna ploča je od mog Luxmana napravila pijačni gramofončić, Ikea stočić od 5 evra skroz druga priča. Ograđujem se ovo je moje iskustvo nikako univerzalna preporuka. ne košta ništa da se proba i uporedi.  Sendvič sa kartonskim saće presekom je moguć razlog za poništavanje vibracija, ko bi ga znao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...