Jump to content

Kupujem polovno ili novo DIY pojačalo


peravsp

Preporučeni Komentari

6 minutes ago, wazzuu said:

Ako neces ili ne mozes da putujes, strpi se i sacekaj amp u svom gradu, odes lepo proveris da li je ispravan, a potrazis savet na forumu da li vredi novce koji se traze.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

savršeno jednostavno odgovoreno. i sve na mestu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Razmisljam o pojacalu  Dayens Ampino kojeg je "ivan_" predlozio. Interesuje me da li ce pogurati navedene zvucnike s obzirom da imaju baseve od 10". Treba i uzeti u obzir da su dosta osetljivi (92.5db).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 hours ago, peravsp said:

Kupujem polovno ili novo DIY pojačalo. Sklon sam više da mi se punudi neko intergralno.

Zvucnici:  

Technics SB-4500 iz 70-ih godina

Power Handling: 75W

Crossover Frequency: 2000Hz

Impedance: 6Ω

Sensitivity: 92.5dB

 

Otvoren sam za sve vrste pojačala, mada mi je sugerisano da bi bilo dobro neko u A klasi male snage ili D klase,...

Mogu da ponudim 120 eura.

 

 

PS Verovatno se secate iz prethodnog posta, u pitanju je bio snagas,  Hitachi HMA-6500 od kojeg sam odustao,  za ciji je upgrade/servis potrebno vise para nego sto mogu da ponudim.

Moj predlog, D-klasa, ako se žali ostati u digitalnom domenu bez analognih izvora zvuka:

 

http://www.kupujemprodajem.com/Panasonic-SA-XR-55-33136169-oglas.htm?filter_id=62674950

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taj smsl sa-36a pro je odlican (sa tpa3118 chipom), imam i ja jedan kuci.

Za pocetnika (ako nadje taj sa 3118) i kupi recimo neki od tih 20-25 evra dacova da mu konvertuje mjuz sa kompa, za 100 evra sve zajedno sa carinom i pdvom, to je fino za pocetak. Posle kako mu volja ako oce bolje ima i to.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, peravsp said:

Razmisljam o pojacalu  Dayens Ampino kojeg je "ivan_" predlozio. Interesuje me da li ce pogurati navedene zvucnike s obzirom da imaju baseve od 10". Treba i uzeti u obzir da su dosta osetljivi (92.5db).

lično gledao i slušao kako ampino laganica gura grande trio koji su na 4 oma i 90db osetljivosti. ne brini, sviraće to ubitačno. ne razmišljaj, kupi ampina...ako je ispravan i dobar, za te pare nema bolje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 minutes ago, guja011 said:

precenjeniji od malo precenjenog.

štaće mu 7.1 da radi kao obični stereo.

tu je za kino-blejače

Nije, to je odlično stereo pojačalo (od tih 5+1 pojačala po kanalu pravi 2 puta po 3 po kanalu). Plus radi direktnu PCM u PWM konverziju pa mu DAC kao posebna komponenta ne treba. Jedina mana je što loše radi sa analognim izvorima, ali sa digitalnim je više nego OK. Samo mu treba SPDIF kabl.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

"Onkyo  A-9355  jedno od  retkih komercijalnih pojacala  u  klasi D  .   Klasa D  je  danas rezervisana  za  top modele razlicitih proizvodjaca  i  retko  je  naci  u  jeftinijim  ipristupacnijim modelima  .                       
Zvuk koji imaju kvalitetna pojacala u klasi D mnogi tesko raspoznaju od zvuka pojacala u A klasi ili zvuka lampaskih pojacala .                                               
Karakteristika im je i takodje niski stepen distorzije na svim jacinama slusanja , a i glavna im je osobina da imaju 98% stepen iskoriscenja pa samim tim nemaju potrebe za velikim hladnjacima niti im se greje iszazni stepen .                                               

Jednostavno klasa D je klasa buducnosti u Hi-End audio industriji . "

Al ga nakiti...!                                            

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, crni said:

lično gledao i slušao kako ampino laganica gura grande trio koji su na 4 oma i 90db osetljivosti. ne brini, sviraće to ubitačno. ne razmišljaj, kupi ampina...ako je ispravan i dobar, za te pare nema bolje

Nego me samo kopka sto je taj ampino iz prve serije a ne iz druge koja ima upgrade. Sad ne znam da li ce to napraviti veliku razliku sa ovim kutijama... Poslao sam im mail sto se tice upgrade-a.  i dobio odgovor sta se upgrade-uje...

Alps RK27 potenicometar

Mundorf ZN ulazne kondenzatore

2 x 10000uF Dayens elektrolite proizvedene po porudzbini u Nemackoj (u fabrici koja ima vise od 65godina tradicije)

OFC ozicenje u teflonskoj izolaciji

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, peravsp said:

Nego me samo kopka sto je taj ampino iz prve serije a ne iz druge koja ima upgrade. Sad ne znam da li ce to napraviti veliku razliku sa ovim kutijama... Poslao sam im mail sto se tice upgrade-a.  i dobio odgovor sta se upgrade-uje...

Alps RK27 potenicometar

Mundorf ZN ulazne kondenzatore

2 x 10000uF Dayens elektrolite proizvedene po porudzbini u Nemackoj (u fabrici koja ima vise od 65godina tradicije)

OFC ozicenje u teflonskoj izolaciji

Ovo je vec za cika doktora.:)

 

Krenuo si u avanturu sa 120  vrica, ..i vec zasao u sumu gde se bacaju novci???

Alps, mundorf..i kojesta???

Da se ne masta i o nekom zlatu, platini ili rodijumu, pa da se sve to zipuje u 120 evra??:crkavanje:

To su prenemaganja, specificne dimenzije, o kojima se razmislja i upusta kada se ima bar jedno sto puta po 120 evra, za perverzije.

Preporuceni hitaci, ako je bilo nejasno iz mnogih postova, kupis i SLUSAS, nikakvi apgrejdovi , podesavanja, magicne komponente i razna bacanje novca.

 

Kupis kablove za zvucnike, i za povezivanje sa PC racunarom, i uzivanje. :muzika:

 

Da bi se napravilo pristojno DIY pojacalo, vredno pravljenja zarad uzivanja, malo je i 300 evra. Novca se nema, nema ranijih ulaganja u hardver, pa da bi se neko provukao sa dodanim troskom 100-150evra, ali na polici ima nesto hardvera, u spajzu tegle od kondova, u podrumu trafoe, alata,volje i znanja, pa da se magacin-roba oplemeni u nekom pojacalu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

PS,da dodam moje skromno misljenje, ta pojacala u D  klasi, osim fantasticne efikasnosti, prakticno ne pripadaju ni HIFI pojacalima, vec varijanti, ekonomika energije i dosta W za malo para.

Izlazni filter im menja karakteristike kako se menja reaktansa zvucnika, i tu prestaje svaka prica o hifiju i "coper" klasi pojacavaca... za mene i moju ortodoksnost u toj oblasti...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...