Jump to content

Kupujem polovno ili novo DIY pojačalo


peravsp

Preporučeni Komentari

Kupujem polovno ili novo DIY pojačalo. Sklon sam više da mi se punudi neko intergralno.

Zvucnici:  

Technics SB-4500 iz 70-ih godina

Power Handling: 75W

Crossover Frequency: 2000Hz

Impedance: 6Ω

Sensitivity: 92.5dB

 

Otvoren sam za sve vrste pojačala, mada mi je sugerisano da bi bilo dobro neko u A klasi male snage ili D klase,...

Mogu da ponudim 120 eura.

 

 

PS Verovatno se secate iz prethodnog posta, u pitanju je bio snagas,  Hitachi HMA-6500 od kojeg sam odustao,  za ciji je upgrade/servis potrebno vise para nego sto mogu da ponudim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, peravsp said:

PS Verovatno se secate iz prethodnog posta, u pitanju je bio snagas,  Hitachi HMA-6500 od kojeg sam odustao,  za ciji je upgrade/servis potrebno vise para nego sto mogu da ponudim.

kakav savršen zajeb.

ti si već treći ovih dana koji duva na ladan jogurt.

otkud ti znaš kakvo je zvučno stanje hitačija ako ga uopšte nisi poslušao?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, guja011 said:

kakav savršen zajeb.

ti si već treći ovih dana koji duva na ladan jogurt.

otkud ti znaš kakvo je zvučno stanje hitačija ako ga uopšte nisi poslušao?

Nisam ga poslusao zato sto je prodavac iz Bujanovca. A za upgrade/servis nemam para. Majstor mi je rekao da ce dosta da me kosta i da mi se e isplati...Dobio sam savet za gore navedena pojacala...ja ne teram nikog da mi uradi za dzabe. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Borko_KA said:

Za tu kintu ne postoji,  za d klasu bi mozda bilo za delove i kutiju, ako bi nasao nekog da ti to pravi drugarski (za dzabe...).

Koliko bi, po tebi, kostalo da se uradi a klasa a koliko d. Okvirno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Molim za razumevanje prema našem kolegi. On je početnik i ne razume se u HI FI.  Molim vas da se uzdržite od vaših kiselih i ne posoljenih komentara već pomozite dečku.

Trenutno ima 120 eura pa ako neko ima neki pametan predlog kako čoveku da se pomognu - to bi valjalo.

 

On nema nikakva očekivanja već pojačalo normalno koje je ispravno i radi posao. On nije entuzijasta da će ulagati stotine i hiljade kao neki ovde. Tako da ...samo da mu svirućka bez problema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Majstor je OK, u pitanju je Goxy62. Lepo mu je napisao da je pitanje koliko će sve da ga košta da bi radio kako treba. On nema referentne sprave da ga testira, niti iima slušalačko sikustva da zna koje sve probleme ima pojačalo, ima samo zvučnike i PC. Svi znamo da se takve stvari prodaju jer su istrošene, nemoj da se pravimo ovde naivni. Ta mašina može da ispadne rupa bez dna, lično sam imao iskustva sa jednom takvom koja me koštala X puta nego što ona sama vredi. Kad uložiš još para onda takva mašina će opet da vredi koliko si platio pa i manje tokom vremena. To je dosta rizično.

Zato bez ironije prema mladom dečku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

navedeni Hitachi , kao i svi ostali koji se mogu naci po oglasima , je pretpostavljeno ispravan

 

sa tim i takvim ispravnim bi bio zadovoljan onoliko dugo koliko i sa bilo kojim sa oglasa - sto ce reci polovno je polovno

 

sve se to podrazumeva

 

sto se tice A klase , 120E mu je taman dovoljno da kupi PSU i pokoji kulturni terminal

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

postaješ dosadan sa tim ironija, kiselo, neposoljeno.

120€ je sasvim fina para da se u beogradskom ataru potraži i posluša pristojno pojačalo.

pojačalo koje radi se može poboljšati, svakako, ali kada odmeriš da je vreme a i nađe se kinta.

ne postoji startna paranoja od prevare, amp je samo najobičnija polovna roba kao i bilošta drugo polovno koje kupuješ.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kako god okreneš, uglavnom se svodi na ulaganje para.. za 120€ jedva će da kupi hladnjake za A klasu, za krštenu D klasu verovatno treba udvostručiti sumu, za skutijano - dakle nema ništa diy od nule za 120€, Hitachi je i dalje najbolji predlog.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako neces ili ne mozes da putujes, strpi se i sacekaj amp u svom gradu, odes lepo proveris da li je ispravan, a potrazis savet na forumu da li vredi novce koji se traze.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...