Jump to content

Pomoc: Nad 3020 & Tannoy E11


Bafford

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 33
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

10 hours ago, Bafford said:

Sve i da je faza, da li to moze da se resi kod nekoga ko moze da sredi pojacalo, jer ja sam pojacalo na tom istom mestu slusao pola godine najnormalnije i onda kvrc, na svakih sat vremena bar jednom? A zvuk je nevjerovatno dobar.  

Jesi li u to vrijeme prilkjučio neki drugi uređaj ili neku "štednu" žarulju ili nešto slično ? (na istu fazu) .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izvinjavam se kolegi na upad na temu, ali imam sličan problem, samo što kod mene puckaju zvučnici kad radi veš mašina i to u kupatilu.

Dugo sam se nervirao dok nisam provalio u kom grmu leži zeka, mislio sam da je pojačavač neispravan itd.. Ovo mi se desilo prvi put do sad, iako sam promenio dosta pojačavača .

Inače, taj pojačavač pravi i gromoglasan PUC pri prvom startu, jedini lek mi je da isključim prekidač za zvučnike, pa posle par sekundi ponovo uključim dok se ne izdešava u njemu šta treba da se izdešava, da ne čujem neprijatan PUC.

Da li bi se tu moglo nešto ugraditi, da ne puca ni pri prvom startu ni dok radi veš mašina ?

Reč je o harman/kardon-u HK 630 .

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Morrison said:

Inače, taj pojačavač pravi i gromoglasan PUC pri prvom startu

To ne bi trebalo da se dešava obzirom da ima relejnu zaštitu na izlazu za zvučnike - tu nešto nije u redu.:huh:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, Bafford said:

Ja sam sve probao, ali nema promene.

A heba ga zec , el ima ovdje osoba da objasni kaj je RF zaštita ? Ja sam neakav električar , pa znam da dva uređaja ne bi imali uticaj jedan na drugog jedan od njih mora imat  "prednaponsku zaštitu " koja se obično obavlja  kondenzatorima ? :) . To je nešto slično "kondomu" :)  jedan od partnera mora imat ?  Malo sam pojednostavio , al :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 hours ago, zek said:

To ne bi trebalo da se dešava obzirom da ima relejnu zaštitu na izlazu za zvučnike - tu nešto nije u redu.:huh:

Da li je moguće da je taj relej crkao i da zbog toga pucka i dok radi veš mašina ? Ima li opasnosti po zvučnike ?

Pojačavač lepo radi inače, ako izuzmemo gore navedeno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod mene puca svako pojačalo koje ima torusni travo, šta god da se pali/gasi a posebno kad to rade frižider i zamrzivač, navikao sam se i bole me uvo, dok ne skikne neki zvu, a puca tako da se neki put ozbiljno zabrinem :laugh1tooht:

Što se tiče 3020 on ima klasičan EI trafo, ako puca ne vezano za ostale potrošače ondak je problem u njemu a to je lako ispitati.

a H/K, njega be stari programator sa kontaktima, ili još gore neka lektronika čino na njojzi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, mamlaz said:

Kod mene puca svako pojačalo koje ima torusni travo, šta god da se pali/gasi a posebno kad to rade frižider i zamrzivač, navikao sam se i bole me uvo, dok ne skikne neki zvu, a puca tako da se neki put ozbiljno zabrinem :laugh1tooht:

Što se tiče 3020 on ima klasičan EI trafo, ako puca ne vezano za ostale potrošače ondak je problem u njemu a to je lako ispitati.

a H/K, njega be stari programator sa kontaktima, ili još gore neka lektronika čino na njojzi

Trafo - prekidač - iskra - kondenzator ? el ovo diy firum ? :)

PUC :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nađoh na netu, da i Naim Nait 5i uzrokuje pucanje zvučnika pri prvom startu. Englezi su čak obrazložili da bi taj zaštitni relej samo kvario zvuk. Moš misliti.

Sad mi je lakše, ova moja kantica vredi 10 puta manje od Naima :dance2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taj puc pri uključivanju pojačala, više je kao bump, javlja se kod svih pojačala koja nemaju relejnu zaštitu na izlazu za zvučnike. Stari Rotel koji sam imao isto je imao taj puc pri paljenju i to sam rešavao sa uključivanjem i isključivanjem drugog para zvučnika.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...