Jump to content

Pomoc: Nad 3020 & Tannoy E11


Bafford

Preporučeni Komentari

Postovani, treba mi pomoc. Naime, vec nekih mesec dana imam problem sa uredjajima (pojacalo Nad 3020 i zvucnici Tannoy E11) sledece prirode:

Dok slusam muziku jednom u sat-dva sata vremena desi se pucanje u zvucniku koje traje pola sekunde bukvalno, nemam pojma o cemu se radi. Jedan serviser mi je rekao da je to problem do pojacala i njegovog uzemljenja i da tesko moze da se resi. Da pokusam da kuciste pojacala povezem na neko uzemljenje, ali ovo nije otklonilo kvar. Ako je vec naponska priroda mozda neki stabilizator napona ili nemam pojma sta?

Imate li vi neku sugestiju? Hvala unapred...

Baff

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 33
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Resiti taj problem nekada je komplikovano. Mslim da to pojacalo tesko da je krivac za taj puc posto je sigurno proslo rigoroznu EMI i ESI kontrolu.. Prvo promenis izvor zvuka (neki rezervni), a ako ne bude rezultata kao sto su ti sugerisali probaj na drugoj instalaciji bar drugoj fazi ili  spratu, posto to lici na klasicnu EMI smetnju od nekog drugog uredjaja. Najsigurnija eliminacija takve smetnje je probaj amp kod prijatelja (osim ako ti nije potstanar),:) pa ce se videti za dalje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Isto i dalje. Hvala Vam svima na odgovorima. Imam jos nekoliko pitanja:

1. Da li navedeni problem moze da osteti zvucnike?

2. Koje novije pojacalo danas ima iste ili malo bolje karakteristike kao NAD 3020? Ja obozavam NAD zvuk. Razmisljam da ga mijenjam, ali za pojacalo koje ima sve ove opcije strujne zastite koje 3020 nema.

3. Koje pojacalo je najbolje u odnosu kvalitet/cena do 200 EUR-a, naravno polovno?

Hvala Vam svima jos jednom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Bafford said:

pojacalo koje ima sve ove opcije strujne zastite koje 3020 nema

Ne znam na kakvu strujnu zaštitu misliš, sva pojačala su ti sa sličnim napajanjima i tu nema nikakve zaštite.

A šta je izvor zvuka, ako je možda računar, to što se dešava može da bude od njega. U tom slučaju treba ga galvanski izolovati od pojačala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, Vix said:

Probaj da kao izvor zvuka bude telefon ili kakav plejer na baterije. I zadrzi Nad-a, imao sam takvog, jos radi kod sestre, samo sam promenio sve elektrolite..

je li to znaci da i meni zamena elektrolita resava problem?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne mora, ali ce svakako imati pozitivan uticaj na kvalitet zvuka. Znaci ides redom:

1. Probaj da napajas Nad iz druge uticnice (produznim iz druge sobe-gledaj da je razlicita faza).

3. Ako nema efekta, moze biti neki hladan lem a moze biti i do kondenzatora

2. Sad se setio, izvadi one "U" mostove pozadi i spoji izlaz iz telefona direktno na amp (bypass-ujes NAD ov preamp). Samo pazi da ne odvrnes preglasno na telefonu.

Slusaj malo duze pa javi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2. Poenta ovoga je da zaobidjes NAD-ov preamp, sa sve potenciometrom. Na osnovu ovoga znaces da li ti je mozda problem u NAD-ovom preampu ili ampu.

A moras ka spojiti s'telefonom da bi mogao kontrolisati glasnocu. (Mozes i direktno CD plejer da povezes ali...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

je'l to sad i trafo moze da bude malo trudan?!?

 

kakav crni trafo ...... najprije neki drugi uredjaj luduje na istoj fazi , ili je static build-up , sto se sve moze resiti/proveriti

 

za pocetak produzni kabel na provereno drugu fazu

 

posle toga sve ostalo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ok, ne tvrdim, bio kod drugara bas trafo problem koji je ispoljavao povremena pucanja kroz zvucnik.

Mozda je ipak i kod njega bio uzrok nesto drugo od Vasih navoda.

Pratim bez daljih komentara sta ce se naci kao resenje iz radoznalosti. Srecno.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve i da je faza, da li to moze da se resi kod nekoga ko moze da sredi pojacalo, jer ja sam pojacalo na tom istom mestu slusao pola godine najnormalnije i onda kvrc, na svakih sat vremena bar jednom? A zvuk je nevjerovatno dobar.  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...