Jump to content

Szabatka fest 30.04.2016.


chakija

Preporučeni Komentari

Konačno da nađem malo vremena da napišem koju vezanu za posetu dalekom severu :)

Koliko je teško dobiti day-off u današnje vreme verujem da je svima već dobro poznato-pogotovo kada je u pitanju hi-fi day off.

Ja, Sync i Bassivus sjedosmo u peugeota i zapalismo put Subotice i SuperFi-ja. Jbt, kada smo se potovarili u auto osećao sam se kao osnovac koji kreće na ekskurziju na Lepenski vir...

Anyway, sigosmo u planirano doba, a domaćin je taman pripremao parking mesto za naš prevoz .

 DSC_2085.JPG

Prva stvar koju smo išli da vidimo bile su tannoy kutije koje su blizu finiširanja. 

Igorov majstor Ferenc zaista zna kako se radi posao sa drvenarijom. Ma koliko bio subjektivan u svom viđenju lepote samih kutija, nivo izrade i estetska usklađenost je na najvišem mogućem nivou. Pokušao sam da napravim par fotki ovih prelepih kutija, ali jedino uživo se može steći utisak koliko lepo izgledaju.

DSC_2091.JPG

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pošto je čika Ferenz trebalo da doradi još par sitnica, nismo poterali kutije kao što je planirano već su ostale na dodatnom šminkanju.

Naredni deo je meni highlight posete...naime, Igor mi je dozvolio da šoferiram u povratku :):) 

Toyota me potseća na tannoy kabinete...mogu da ti se sviđaju ili ne, al da je do yaya - jeste!

 

DSC_2087.JPG

DSC_2088.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na red je došlo da se čuje malo i muzike.

Bowersi su vizuelno veoma upečatljivi. Mene potsećaju na vanzemaljsku kreaciju...svojim izgledom bude u čoveku čudne osećaje. Ja lično sam imao nenormalnu potrebu da ih gladim i pipam (ko zna šta bi bilo da smo ostali nasamo na neko vreme)

U normalnoj postavi teraju ih Pass XA monoblokovi, ali pošto su isti kod Zen-a na šminkanju, njihovu dužnost preuzeli su First Watt M2 monoblokovi by Mighty Zen Mod!

 

DSC_2102.JPG

DSC_2104.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

lepo-lepo, nego ček-ček otišli ste sa peugeotom a šoferirao si u povratku toyotu bg tablica- bar je to na slici?

jesam ja to popio premalo ili ti previše, molim razjašnjenje Alvirović-rebusa :)

Lepe su mi kutije jedino nije po mom ukusu ona rolka gore i kamašna od korena oraja pri dnu koja drži bravu, ali ko me jebe, ne treba ja da je gledam a bitno da se sviđa vlasniku!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zvuk nam je svoj trojici na prvu loptu bio vrlo čudan. 

Odmah se moglo čuti da tu nešto ne štima baš kako treba. 

Ja lično nisam hteo da upirem prstom ni na jednu komponentu, ali jednostavno B&W su morali bolje da sviraju!

Da ne bismo išli praznih ruku, poneo sam workhorse-a ppx900, ako ništa ono da nam drži balans u gepeku. 

Nakačili istog i povezali, u diy stilu naravno, shigaclone i aya dac koji su ležali negde u Igorovom stash-u :D:D 

Momentalna promena u zvuku! Scena se otvorila, bas dobio na autoritetu a srednji i visoki postali definisaniji, mesnatiji...

Ja sam lično mišljenja da je to još uvek daleko od onoga što te kutije mogu da pokažu, ali definitivno smo mogli da uživamo u zvuku.

 

 

DSC_2101.JPG

DSC_2105.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sledeće na redu je bila poseta Igorovom prijatelju koji ima u sistemu Serblin-ove Ktema kutije, Unison Research Absolute amp i Kuzma reference gramofon.

Sistem koji košta puno, ali zaista svira neverovatno one stvari za koje je i projektovan, a to je klasična muzika, jazz trio bendovi i laganija svirka. Neću kačiti slike ovde jer su mi ostale u telefonu. Možda drugom prilikom... Uglavnom, interesantno hi-end iskustvo.

Za mene, highlight broj 2 je usledio nakon posete Danijelu - Igor nas je vodio na roštilj u njegovom lokalnom restoranu. Nikad bolju pljeskavicu nisam pojeo! 

Punih stomaka vratismo se kod Igora na još par čašica svirke i duženja.

Ovog puta, umesto shige+aya kombinacije svirao je TEAC V7010 dek. 

Koliko muzike je izbijalo iz dede dek-a, pa to je za neverovati... 

 

DSC_2126.JPG

Zaboravih da ubacim i policu sa gramofonom i ostatkom uređaja koje na žalost nismo mogli da prikačimo na ppx-a zbog balansiranog kabla...

DSC_2107.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na kraju, ostaje mi da se zahvalim Igoru na divno provedenom vremenu!

Krajnji rezultat posete u audiofilskom smislu je ponovno preispitivanje mojih sprava i zvučnika i traženja prostora za neki dalji napredak u zvuku...

Kao i obično, potrebno je par dana ne paljenja sistema da mozak zaboravi šta je čuo da bi mogao opet da sluša svoje sprave :)

Uzdravlje!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne moraš, koga zaista zanima, skine sliku i pogleda exif file. Tamo je 30.04.2016. :) ali reda radi editovao datum u naslovu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, chakija said:

Na kraju, ostaje mi da se zahvalim Igoru na divno provedenom vremenu!

Krajnji rezultat posete u audiofilskom smislu je ponovno preispitivanje mojih sprava i zvučnika i traženja prostora za neki dalji napredak u zvuku...

Kao i obično, potrebno je par dana ne paljenja sistema da mozak zaboravi šta je čuo da bi mogao opet da sluša svoje sprave :)

Uzdravlje!

Mogu ti samo reci da mi je bilo ogromno zadovoljstvo videti vas kod sebe :-) 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, mrcelavi said:

Nije greška oko Kuzma reference, jer je on spomenut u kontekstu posete kod prijatelja koji ima FS Kteme i ostalo, a ovaj što se vidi na slici je kod domaćina iz teme, bar sam ja tako razumeo.

Ma nebitno...bio je sa nama i treci Suboticanin, Mile koji ima gorepsomenuti Kuzma Ref...

Danijel ima SME, da se niko ne uvredi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, chakija said:

Koliko muzike je izbijalo iz dede dek-a, pa to je za neverovati... 

Sinoc otvorio Maxell Metal, podesio bias, pa level. Pa opet za svaki slucaj bias pa level :-) hahaha

Snimio sam dva LP-a kod Danijela, R.Brown/L.Almeida (Moonlight serenade) i Fred hunt trio (Yesterdays). Nije lose, verovatno ispunjava hifi norme. Pleasure faktor je nemerljiv. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...